MotorSport | 08.11.20

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR

Teddy Clairet i Julien Briché pod wrażeniem Peugeota 308 TCR, ponieważ każdy z nich zajął miejsce na podium w ostatniej rundzie European Touring Car Series.


Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR

Pięcioosobowy zespół Peugeot 308 TCR udał się do Jaramy, niedaleko Madrytu, na ostatnie spotkanie sezonu TCR Europe. Oprócz stałych bywalców mistrzostw Julien Briché (JSB Compétition), Jimmy'ego i Teddy Clairet (Team Clairet Sport), lokalny zespół SMC Junior Motorsport wystawił dwa samochody dla Enriqué Hernando, obiecującego 25-letniego kierowcy, Fernando Navarrete, który debiutował na tym poziomie tuż przed czterdziestymi urodzinami.

Na tym torze pełnym ciasnych, krętych zakrętów, które nie pozostawiają miejsca na błędy, Peugeot 308 TCR wypadł dobrze w kwalifikacjach, gdzie Teddy Clairet zajął drugie miejsce, a Julien Briché zajął piąte.

Zaczynając z pierwszego rzędu w pierwszym wyścigu, Teddy Clairet potwierdził swój bardzo wysoki poziom osiągów w 308 TCR, utrzymując drugie miejsce tuż przy fladze w szachownicę. W ten sposób zdobył swoje drugie podium w sezonie, obok tego, które zdobył w Paul-Ricard. W międzyczasie Julien Briché wywalczył dobre piąte miejsce, a Jimmy Clairet dopełnił bardzo dobry ogólny wynik samochodów Peugeot, zajmując dwanaście miejsc w wyścigu. Enriqué Hernando (13.) i Fernando Navarrete (16.) obaj dobrze spisali się w starciu z czołową europejską śmietanką wyścigów samochodów turystycznych.

Drugi wyścig w porę przypomniał o znaczącej roli, jaką Peugeot 308 TCR odegrał na ostrym końcu tych bardzo zaciętych mistrzostw Europy. Po raz czwarty w tym sezonie samochód stanął na podium, a trzecie miejsce zajął Julien Briché. Jeszcze bardziej przekonujący dowód niezawodności i konkurencyjności Peugeot 308 TCR. Dalej bracia Clairet skończyli razem (Teddy 9. i Jimmy 11.), podczas gdy Fernando Navarrete cieszył się udanym debiutem w serii, zajmując 15. miejsce w ostatnim konkursowym występie roku.

Z każdym podium w ostatnim spotkaniu sezonu Teddy Clairet i Julien Briché zajęli odpowiednio dziewiąte i dziesiąte miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej.Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi
Super Cars | 14.05.20

Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi

Trwają testy nowego super samochodu sportowego Maserati, będzie hołdem dla Sir Stirlinga Mossa, brytyjskiego asa wyścigowego, który zmarł 12 kwietnia w wieku 90 lat.

Bertone GB110 Hypercar światowa premiera online
Super Cars | 24.12.22

Bertone GB110 Hypercar światowa premiera online

Na 110-lecie firmy, włoska marka motoryzacyjna przedstawia pierwszą limitowaną edycję swojego hipersamochodu, który będzie zasilany paliwem wykonanym z odpadów z tworzyw sztucznych.

Najpotężniejszy samochód typu muscle car na świecie
Wiadomości | 22.03.23

Najpotężniejszy samochód typu muscle car na świecie

Dodge przedstawia najszybszy i najmocniejszy muscle car na świecie, 1025-konny Dodge Challenger SRT Demon 170. Siódma i ostatnia edycja specjalna marki „Last Call”.