Premiery | 21.09.22

Nowy Mercedes-AMG C63 S E Performance

Prawdziwy przełom w 55-letniej historii AMG. Dwubiegowy silnik elektryczny wspiera 2,0-litrowy najmocniejszy czterocylindrowy silnik turbo, seryjnie produkowany na świecie.

Nowy Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE to prawdziwy przełom w 55-letniej historii AMG. Dzięki know-how z Formuły 1 przenosi najnowocześniejsze technologie ze sportów motorowych na drogę. Dwubiegowy silnik elektryczny umieszczony na tylnej osi wspiera 2,0-litrowy silnik turbo, który jest zamontowany wzdłużnie z przodu. To najmocniejszy czterocylindrowy seryjnie produkowany na świecie. Dostarczanie mocy i wzrost momentu obrotowego następują bardzo spontanicznie i bez opóźnień: tak jak w Formule 1, elektryczne wspomaganie turbosprężarki spalin eliminuje opóźnienie turbodoładowania silnika spalinowego, podczas gdy w tym samym czasie napęd elektryczny mocno pcha z postoju. Elektryczny układ napędowy i wysokowydajny akumulator o napięciu 400 woltów to autorskie rozwiązania opracowane przez AMG. Podkreślają one wysokiej klasy kompetencje inżynierskie programistów z Affalterbach. Podobnie jak w Formule 1, akumulator został specjalnie zaprojektowany do szybkiego wydawania mocy i pobierania dzięki innowacyjnemu bezpośredniemu chłodzeniu ogniw. Łączna moc systemu wynosi 500 kW (680 KM), a łączny maksymalny systemowy moment obrotowy 1020 Nm. Są to nowe wartości szczytowe dla Klasy C.

 

Inne zalety nowej serii modelowej, która jest wprowadzana jednocześnie jako Limuzyna i Kombi: po raz pierwszy w C 63 w pełni zmienny napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+ służy do przenoszenia mocy napędowej na drogi i zawiera tryb Drift dla jeszcze większej przyjemności z jazdy. Do tego dochodzi aktywna skrętna tylna oś w standardzie, kolejna unikalna cecha w tym segmencie.

 

We wnętrzu sportowe fotele AMG ze specjalnym układem tapicerki i charakterystycznym wzorem przeszycia dodają wyrafinowanego wrażenia. Istnieje również wiele indywidualnych możliwości wyboru wnętrza. Ekskluzywne kolory i różne tapicerki ze skóry nappa z wytłoczonym emblematem AMG na przednich zagłówkach podkreślają sportową lub luksusową stronę C 63 S. Całkowicie przeprojektowany fotel AMG Performance drugiej generacji jest dostępny jako opcja. Jego szczególną cechą są boczne podparcia siedziska z otworami zmniejszającymi wagę, które zapewniają również lepszą wentylację.

 

W nowym Mercedes-AMG C 63 S E PERFORMANCE czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 l jest połączony ze stale wzbudzającym synchronicznym silnikiem elektrycznym, wysokowydajnym akumulatorem opracowanym w Affalterbach i w pełni zmiennym napędem na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+. Moc systemowa 500 kW (680 KM) i maksymalny systemowy moment obrotowy 1020 Nm zapewniają imponujące osiągi: Limuzyna i Kombi przyspieszają od zera do 100 km/h w 3,4 sekundy. Przyspieszenie kończy się dopiero przy elektronicznie regulowanym 280 km/h (kombi 270 km/h, w obu przypadkach z opcjonalnym pakietem kierowcy AMG).

Silnik elektryczny o mocy 150 kW (204 KM) jest umieszczony na tylnej osi, gdzie jest zintegrowany z elektrycznie przełączaną dwubiegową skrzynią biegów i elektronicznie sterowanym tylnym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu w kompaktowym elektrycznym zespole napędowym (EDU). Eksperci nazywają ten układ hybrydą P3. Lekki, wysokowydajny akumulator znajduje się również z tyłu nad tylną osią.Volkswagen XL1 czyli 100 kilometrów na jednym litrze paliwa
Concept Cars | 19.02.21

Volkswagen XL1 czyli 100 kilometrów na jednym litrze paliwa

Dokładnie 0,99 litra. Rzadko kiedy pojawia się na świecie koncept jako model produkcyjny, który spełnia obietnice w zakresie stylizacji i przełomów technologicznych.

Najnowszy projekt studyjny BMW Group, BMW Vision Neue Klasse. IAA Mobility 2023 w Monachium
Concept Cars | 06.09.23

Najnowszy projekt studyjny BMW Group, BMW Vision Neue Klasse. IAA Mobility 2023 w Monachium

Tak będzie wyglądać kolejna generacja pojazdów głównej marki BMW. Samochód koncepcyjny łączy innowacyjność elektryfikacji, cyfryzacji i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania
Super Cars | 23.11.22

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania

Włoski producent luksusowych samochodów Automobili Pininfarina potwierdził osiągi Battisty hyper GT, ujawniając po raz pierwszy oficjalne rekordowe wartości przyspieszenia i hamowania.