Premiery | 19.06.23

Całkowicie nowe Renault Rafale

Całkowicie nowe Renault Rafale to pierwszy samochód produkcyjny całkowicie zaprojektowany zgodnie z nowym językiem wizualnym, który wprowadził Gilles Vidal jako szef Design Renault.

Teraz, gdy kampania mająca na celu odzyskanie segmentu C – jeden z głównych celów planu strategicznego Renaulution – jest już zaawansowana dzięki sukcesom Megane E-Tech electric, Arkana i Austral, nadszedł czas, aby Renault wykonał kolejny krok segmencie D. Pierwszym z nich było ponowne uruchomienie przyjaznego rodzinie zupełnie nowego Espace, drugi to zupełnie nowy i odważny model: Całkowicie nowy Rafale.

 

Teraz, gdy Renault unowocześniło swój arsenał technologii hybrydowych układów napędowych, podwozi i sprzętu elektronicznego, nie mogło już pozbawiać swoich klientów pojazdu stworzonego z myślą o przyjemności z jazdy – ani pozbawiać marki nowego okrętu flagowego. Całkowicie nowe Renault Rafale to jedno i drugie.

 

Rafale to francuskie słowo, które przywołuje wiatr i jest również odniesieniem do aeronautyki. Lotnictwo odegrało ważną rolę w historii Renault: Caudron-Renault Rafale, który w 1934 roku leciał z rekordową prędkością 445 km/h, to tylko jeden z przykładów.

 

Całkowicie nowe Renault Rafale to pierwszy samochód produkcyjny całkowicie zaprojektowany zgodnie z nowym językiem wizualnym, który wprowadził Gilles Vidal jako szef Design Renault. Zapoczątkowuje nową erę w designie Renault: jest wizjonerski, śmiały, doskonale współgra z epoką i jest dostosowany do epoki, w której wszystko pędzi coraz szybciej i tylko modele awangardowe zachowają atrakcyjność przez cały cykl życia.

 

Całkowicie nowe Renault Rafale oferuje również najnowocześniejszą łączność oraz w pełni hybrydowy układ napędowy E-Tech o mocy 200 KM, który jest równie wydajny, co oszczędny i wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu. Powstał, aby wznieść przyjemność z jazdy na jeszcze wyższy poziom i zostanie wzbogacony o przełomowe rozwiązania technologiczne, które dzięki nowemu układowi napędowemu E-Tech 4x4 o mocy 300 KM zapewnią mu wysoką pozycję w świecie samochodów o wysokich osiągach.

 

Renault stworzyło swoje DNA wokół optymalnej przyjemności z jazdy – ale nie egocentryzmu: przyjemności, którą kierowca cieszy się wraz z pasażerami w „samochodzie na całe życie”. Przyjemność z jazdy jest priorytetem, ale nigdy kosztem pasażerów, którzy również mają dużo miejsca i udogodnień. Całkowicie nowy Renault Rafale to satysfakcjonujący SUV coupé, który wygląda tak energicznie, jak się wydaje podczas jazdy, i jest okazją do dzielenia się intensywnymi wrażeniami z jazdy z przyjaciółmi lub dziećmi – niezależnie od tego, jak bardzo są dorosłe.

 

Całkowicie nowy, w pełni hybrydowy Renault Rafale 200 KM E-Tech trafi na rynki wiosną 2024 roku.Zapowiedź przyszłego elektrycznego hatchback-a od Renault
Elektryczne | 12.10.20

Zapowiedź przyszłego elektrycznego hatchback-a od Renault

Groupe Renault pokazała nowe krótkie wideo dwóch światowych nowości.

Pancerne, jednocześnie w pełni elektryczne nowe BMW serii 7
Wiadomości | 09.08.23

Pancerne, jednocześnie w pełni elektryczne nowe BMW serii 7

Jako pierwszy na świecie luksusowy sedan ochronny nowej generacji z całkowicie elektrycznym układem napędowym, BMW i7 Protection jest prawdziwym pionierem.

Gymkhana na wakacjach, co za jazda!
Wiadomości | 07.12.22

Gymkhana na wakacjach, co za jazda!

Subaru wypuściło dzisiaj drugi film Travisa Pastrany Gymkhana, Vacation Shred. Travis ściga się na Florydzie w najlepszym pojeździe, Subaru Family Huckster.