2,2-litrowa, podwójnie turbodoładowana, zelektryfikowana jednostka napędowa i skrzynia biegów Hondy V6 INDYCAR pod nadwoziem Hondy CR-V Hybrid, tworzy laboratorium na kołach.
Opracowany i zaprojektowany przez inżynierów z Honda Performance Development (HPD) w Kalifornii oraz projektantów z North America Auto Design Division (NAAD) amerykańskiej Hondy. Następnie zbudowany w Honda Automotive Development Center (ADC) w Ohio przez zespół Honda of America Racing Team (HART). CR-V Hybrid Racer umieszcza 2,2-litrową, podwójnie turbodoładowaną, zelektryfikowaną jednostkę napędową i skrzynię biegów Hondy V6 INDYCAR pod nadwoziem Hondy CR-V Hybrid 2023, tworząc „toczące się laboratorium” dla dalszego rozwoju zelektryfikowanej technologii przez Hondę i HPD.
Podczas gdy hybrydowe jednostki napędowe oficjalnie zadebiutują w NTT INDYCAR SERIES w 2024 roku, zarówno fani wyścigów, jak i entuzjaści samochodów będą mieli okazję zobaczyć „zapowiedź” nadchodzącej technologii wraz z debiutem Hondy CR-V Hybrid Racer podczas otwarcia sezonu. Honda CR-V Hybrid Racer zadebiutuje publicznie w dniach 3-5 marca podczas otwierającego sezon NTT INDYCAR SERIES Grand Prix Firestone w St. Petersburgu na Florydzie.
CR-V Hybrid Racer jest napędzany w 100% odnawialnym paliwem wyścigowym Shell i zawiera wiodące na świecie superkondensatory szkieletowe oraz technologię silników hybrydowych Empel MGU.
Podwozie z rur ze stali chromowo-molibdenowej Hondy CR-V Hybrid Racer jest ubrane w odpowiednio „hybrydowe” nadwozie zaprojektowane przez NAAD. Od linii bocznej wzwyż, Hybrid Racer wykorzystywał standardowe nadwozie ze stali CR-V szóstej generacji, w tym szklaną przednią szybę, okna, a nawet szyberdach. Dolna połowa ma konstrukcję z kompozytu węglowego, obejmującą masywny przedni splitter i żaluzjowe, poszerzone błotniki. Równie duże tylne skrzydło i półotwarte drzwi po obu stronach dla kierowcy i pasażera uzupełniają nadwozie.
Gotowa Honda CR-V Hybrid Racer jest okryta jedyną w swoim rodzaju folią zaprojektowaną przez Lili Melikian, starszą projektantkę nadwozia. Przyciągający wzrok projekt zawiera wiele „jajek wielkanocnych”, w tym widmowe obrazy układu napędowego i obwodów INDYCAR SERIES.
W trakcie opracowywania projekt nosił odpowiednią nazwę kodową „The Beast”, a jego wygląd przypominał sylwetki samochodów wyścigowych GT i samochodów rajdowych Grupy B z lat 80. i 90. XX wieku. Ale technologia pod skórą jest ściśle XXI wieku.
Opel kontynuuje elektryfikację swojego portfolio produktów za pomocą całkowicie elektrycznego, flagowego wariantu Zafira Life, który jest wzorcem dla wielomiejscowych samochodów osobowych.
Podczas Salonu Samochodowego w Genewie MG Motor zaprezentuje nowe hybrydowe supermini MG3, które po raz pierwszy zostanie zaoferowane europejskim klientom w 2024 roku.