Wiadomości | 16.07.20

Nowy samochód wyścigowy CUPRA Leon Competicion zadebiutuje podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020

Po prezentacji w lutym CUPRA Leon Competición przygotowuje się do wejścia na tor w ten weekend aby zadebiutować podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020, które rozpoczną się w dniach 17-19 lipca na torze Mugello.

Po prezentacji w lutym CUPRA Leon Competición przygotowuje się do wejścia na tor w ten weekend aby zadebiutować podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020, które rozpoczną się w dniach 17-19 lipca na torze Mugello.

Wzorowane na nowym modelu CUPRA Leon, pierwsze dwie jednostki CUPRA Leon Competición opuściły w zeszłym tygodniu CUPRA Racing Factory i udały się do Włoch, gdzie zadebiutują w zwycięskiej drużynie krajowych zawodów samochodów turystycznych, Scuderia del Girasole by CUPRA Racing.

Debiut wyścigowy CUPRA Leon Competición został przełożony z powodu odwołania serii TCR w marcu zeszłego roku w wyniku pandemii COVID-19. Powrót zawodów nastąpi w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ pierwszy wyścig TCR Italy 2020 odbędzie się za zamkniętymi drzwiami, aby spełnić wymogi bezpieczeństwa.

 

Dyrektor CUPRA Racing Jaime Puig podkreślił, że „bardzo cieszymy się z powrotu na tory i z debiutu CUPRA Leon Competición. Mamy najnowszy model na starcie i wydaje mi się, że opracowaliśmy samochód, który jest w stanie powtórzyć zwycięstwa swojego poprzednika. Teraz, gdy zawody wróciły, nadszedł czas, aby wesprzeć wszystkie zespoły naszych klientów za pośrednictwem naszych inżynierów ”.

Nowy samochód osobowy, zaprojektowany do rywalizacji w serii TCR i wyścigach długodystansowych na całym świecie, jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który rozwija 340 KM przy 6800 obr./min i 410 Nm momentu obrotowego połączonego z sześciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów, Zupełnie nowy model wyczynowy CUPRY, przyspieszający od 0 do 100 km / hw 4,5 sekundy i rozwijający prędkość maksymalną 260 km / h. W porównaniu z poprzednią generacją CUPRA TCR, CUPRA Leon Competición łączy w sobie nowe nadwozie marki i geometrię podwozia zaprojektowaną specjalnie dla tego modelu, co zmniejsza wagę, zapewnia sztywność i zapewnia większe możliwości dostosowywania dla każdego zespołu i kierowcy.

 Innowacyjny model

Aby osiągnąć lepszą wydajność aerodynamiczną, firma CUPRA skorzystała z technologii druku HP Multi Jet Fusion 3D, aby wyprodukować lżejsze komponenty poprawiające rozkład masy, takie jak moduł przełączników sterowych, wloty powietrza i otwory wentylacyjne.

CUPRA Leon Competición doskonale odzwierciedla współczesny charakter marki CUPRA i jej wyścigowe DNA. Jeszcze przed debiutem w zawodach CUPRA Leon Competición wyznaczył nowe standardy w świecie sportów motorowych, ponieważ pod koniec 2019 roku stał się pierwszym wyścigowym samochodem turystycznym dostępnym do wcześniejszej rezerwacji za pośrednictwem platformy internetowej. Co więcej, zupełnie nowy model po raz pierwszy wirtualnie pojawił się na targach CUPRA Simracing w maju ubiegłego roku z ambasadorami CUPRA Marc ter Stegen, Mattias Ekström i Jordi Gené.Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach
Wiadomości | 28.09.21

Najstarsze samochody w Europie jeżdżą po polskich drogach

Prawie 38 proc. jeżdżących po polskich drogach samochodów osobowych ma powyżej 20 lat, co jest najwyższym odsetkiem w Unii Europejskiej, wynika z danych Eurostatu.

Toyota bZ4X Concept
Concept Cars | 19.04.21

Toyota bZ4X Concept

Światowa premiera koncepcyjnego elektrycznego SUV-a opracowanego razem z Subaru Corporation.

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder
Wiadomości | 14.05.20

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder

Automobili Lamborghini uruchomił swój pierwszy cyfrowy znaczek kolekcjonerski we współpracy z Bitstamps, dostępny w dedykowanej aplikacji i zostanie wydany w limitowanej i numerowanej edycji 20 000 sztuk.