Premiery | 23.02.21

Światowa premiera Hyundaia IONIQ 5

Całkowicie elektryczny IONIQ 5 średniej wielkości CUV jako pierwszy model w nowej marce Hyundaia. Zobacz >>> wideo.

Firma Hyundai Motor Company zaprezentowała dziś IONIQ 5 średniej wielkości CUV podczas wirtualnej światowej premiery. Jako pierwszy model w nowej marce Hyundaia IONIQ dedykowanej pojazdom elektrycznym z zasilaniem akumulatorowym (BEV), IONIQ 5 ustanawia punkt odniesienia dla redefiniowania stylu życia w zakresie mobilności elektrycznej dzięki zrównoważonym i innowacyjnym funkcjom.

 

IONIQ 5 jest zbudowany w oparciu o dedykowaną architekturę BEV Hyundai Motor Group o nazwie Electric-Global Modular Platform (E-GMP), dzięki czemu ma wyjątkowe proporcje na wydłużonym rozstawie osi. Dzięki E-GMP, IONIQ 5 oferuje innowacyjny projekt wnętrza z przyjaznymi dla środowiska materiałami w wielu punktach styku, wysoką wydajność połączoną z ultraszybkim ładowaniem i funkcją Vehicle-to-Load (V2L), a także zaawansowaną łącznością i funkcjami wspomagającymi kierowcę, które będą oferują najlepsze wrażenia z jazdy, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo.

 

„IONIQ 5 dostosuje się do stylu życia bez ograniczeń, aktywnie dbając o potrzeby klientów podczas ich podróży” - powiedział Thomas Schemera, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. Marketingu globalnego. „To naprawdę pierwszy pojazd elektryczny, który zapewnia nowe wrażenia dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu przestrzeni wewnętrznej i zaawansowanym technologiom”.1817 KM w nowym roadsterze Hennessey Venom F5
Super Cars | 01.09.22

1817 KM w nowym roadsterze Hennessey Venom F5

Wyceniony na 3 miliony dolarów, przy czym każdy z 30 spersonalizowanych modeli jest indywidualnie zlecany właścicielowi.

Jeep Wrangler Rubicon 4xe Departure Concept
Tuning | 06.04.23

Jeep Wrangler Rubicon 4xe Departure Concept

Kultowy z odkrytym kokpitem najlepiej sprzedający się i najbardziej wydajny PHEV w Ameryce. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji
Concept Cars | 26.10.21

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji

Do tej pory nowy model wykonał ponad 15 000 bezpiecznych lotów a masowa produkcja rozpocznie się w 2024 roku w przedziale cenowym nie wyższym niż 156 600 USD.