Elektryczne | 08.09.22

Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger

Całkowicie nowy, pierwszy w historii w pełni elektryczny SUV marki, który będzie produkowany w polskiej fabryce w Tychach, pojawi się w Europie w 2023 r.


Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger

W Europie marka Jeep dokonała już wielkiej zmiany, oferując wyłącznie zelektryfikowane SUV-y w krajach takich jak Niemcy i Francja. Do końca tego roku 100% portfolio SUV-ów Jeepa zostanie zelektryfikowane na prawie wszystkich rynkach europejskich.

 

Pokazany dzisiaj plan opiera się na tym rozmachu 4xe, tworząc portfolio wydajnych, w pełni elektrycznych pojazdów zaprojektowanych i dostosowanych do potrzeb Europy. Do 2025 roku marka wprowadzi do Europy cztery pojazdy o zerowej emisji, z ofertami w głównych segmentach ilościowych. W wyniku tej inwazji produktów wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w regionie do 2030 r. będą w 100% elektryczne.

 

Pierwszym modelem tej ofensywy produktowej jest zupełnie nowy, całkowicie elektryczny Jeep Avenger, kompaktowy SUV, który został zaprezentowany w ramach długoterminowego planu strategicznego Stellantis Dare Forward na początku tego roku.

 

Całkowicie nowy Jeep Avenger, który zostanie wprowadzony w Europie i na innych rynkach, takich jak Japonia i Korea Południowa, będzie pozycjonowany pod nazwą Jeep Renegade i będzie produkowany w wysokowydajnej fabryce w Tychach.

 

Z docelowym zasięgiem elektrycznym wynoszącym 400 kilometrów, ten nowy SUV będzie oferował imponujący prześwit podwozia, kąty rampowe i natarcia w swoim segmencie, zapewniając jednocześnie nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze z dużą ilością miejsca dla pasażerów i ładunku.

 

„Całkowicie nowy Avenger zaoferuje marce Jeep możliwości dostosowane do potrzeb rynku europejskiego”, powiedziała Antonella Bruno, szef Jeep Europe w Stellantis. „Ten nowoczesny, zabawny i pełen emocji SUV spodoba się coraz większej liczbie klientów, którzy poszukują to sprawna, kompaktowa, nowoczesna i całkowicie elektryczna alternatywa marki Jeep dla obecnych graczy.”

 

Jeep Avenger zadebiutuje podczas dnia prasowego Paris Motor Show, 17 października, z rezerwacjami dla klientów tego samego dnia. Całkowicie nowy Jeep Avenger pojawi się w salonach na początku 2023 roku.Nowe Stelvio Quadrifoglio MY20 premiera online
Premiery | 06.05.20

Nowe Stelvio Quadrifoglio MY20 premiera online

Jak zawsze, nawet przy wyłączonym silniku, odnowione Stelvio Quadrifoglio MY20, jest wizytówką doskonałości Alfa Romeo: jeszcze lepszych osiągów, zwycięskiego DNA i niepowtarzalnego włoskiego stylu. Dopełnieniem odnowionej gamy jest mieszanka wyszukanych rozwiązań technicznych i wydajnościowych - to samochody, które stanowią najbardziej wyrafinowany wyraz funkcjonalnego i typowo włoskiego designu w doskonałym stylu Alfy Romeo.

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu
Wiadomości | 07.10.21

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu

W środę Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. bezpieczeństwa na drogach, w celu osiągnięcia zerowej liczby ofiar śmiertelnych na unijnych drogach do 2050 roku.

Pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Hondy Civic Sedan
Wiadomości | 14.04.21

Pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Hondy Civic Sedan

Zaprezentowana w listopadzie ubiegłego roku jako Civic Prototype, jest najbardziej zaawansowana technologicznie w prawie 50-letniej historii modelu.