Elektryczne | 08.09.22

Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger

Całkowicie nowy, pierwszy w historii w pełni elektryczny SUV marki, który będzie produkowany w polskiej fabryce w Tychach, pojawi się w Europie w 2023 r.


Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger

W Europie marka Jeep dokonała już wielkiej zmiany, oferując wyłącznie zelektryfikowane SUV-y w krajach takich jak Niemcy i Francja. Do końca tego roku 100% portfolio SUV-ów Jeepa zostanie zelektryfikowane na prawie wszystkich rynkach europejskich.

 

Pokazany dzisiaj plan opiera się na tym rozmachu 4xe, tworząc portfolio wydajnych, w pełni elektrycznych pojazdów zaprojektowanych i dostosowanych do potrzeb Europy. Do 2025 roku marka wprowadzi do Europy cztery pojazdy o zerowej emisji, z ofertami w głównych segmentach ilościowych. W wyniku tej inwazji produktów wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w regionie do 2030 r. będą w 100% elektryczne.

 

Pierwszym modelem tej ofensywy produktowej jest zupełnie nowy, całkowicie elektryczny Jeep Avenger, kompaktowy SUV, który został zaprezentowany w ramach długoterminowego planu strategicznego Stellantis Dare Forward na początku tego roku.

 

Całkowicie nowy Jeep Avenger, który zostanie wprowadzony w Europie i na innych rynkach, takich jak Japonia i Korea Południowa, będzie pozycjonowany pod nazwą Jeep Renegade i będzie produkowany w wysokowydajnej fabryce w Tychach.

 

Z docelowym zasięgiem elektrycznym wynoszącym 400 kilometrów, ten nowy SUV będzie oferował imponujący prześwit podwozia, kąty rampowe i natarcia w swoim segmencie, zapewniając jednocześnie nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze z dużą ilością miejsca dla pasażerów i ładunku.

 

„Całkowicie nowy Avenger zaoferuje marce Jeep możliwości dostosowane do potrzeb rynku europejskiego”, powiedziała Antonella Bruno, szef Jeep Europe w Stellantis. „Ten nowoczesny, zabawny i pełen emocji SUV spodoba się coraz większej liczbie klientów, którzy poszukują to sprawna, kompaktowa, nowoczesna i całkowicie elektryczna alternatywa marki Jeep dla obecnych graczy.”

 

Jeep Avenger zadebiutuje podczas dnia prasowego Paris Motor Show, 17 października, z rezerwacjami dla klientów tego samego dnia. Całkowicie nowy Jeep Avenger pojawi się w salonach na początku 2023 roku.Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój nowy bolid na sezon 2021
MotorSport | 19.02.21

Scuderia AlphaTauri zaprezentował swój nowy bolid na sezon 2021

Nowy styl wraz z barwami dla Scuderia AlphaTauri AT02! Zobacz premierę.

Mercedes-Benz zaprezentował nowe modele GLS
Wiadomości | 04.04.23

Mercedes-Benz zaprezentował nowe modele GLS

Tuż po liftingu GLE i GLE Coupe, Mercedes-Benz GLS, Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC i Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ pojawiają się teraz w zaktualizowanej formie.

Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW
Wiadomości | 25.06.20

Masz iPhone'a więc masz cyfrowy kluczyk do Twojego BMW

Bezpieczny i łatwy sposób na otwieranie, zamykanie, jazdę i zapraszanie znajomych za pomocą iPhone?a.