MotorSport | 29.07.23

Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse

Seria Mustang Challenge rozpocznie się w 2024 roku, obejmując kalendarz od 10 do 12 wyścigów samochodów sportowych w Ameryce Północnej.

Mustang Challenge zapewnia entuzjastom Mustanga miejsce do ścigania się

Mustang Dark Horse R narodził się, by rywalizować w nowej, pojedynczej marce serii wiścigów Mustang Challenge, która  rozpocznie się w 2024 roku, obejmując kalendarz od 10 do 12 wyścigów w połączeniu z mieszanką pięciu do sześciu jeszcze nieogłoszonych weekendów wyścigów samochodów sportowych w Ameryce Północnej. Wszystkie samochody będą rywalizować na wyścigowych oponach typu slick opracowanych specjalnie dla Mustang Challenge przez naszych partnerów seryjnych z firmy Michelin.

 

To może Cię zainteresować >>> Mustang Dark Horse R, stworzony specjalnie i wyłącznie dla serii wyścigów Mustang Challenge

 

„Właściciele Mustanga Dark Horse R będą mieli okazję ścigać się i sprawdzać swoje umiejętności jazdy z innymi entuzjastami Mustanga na jednych z najbardziej niesamowitych torów na świecie” — powiedział Rushbrook.

 

Każda runda sankcjonowanej przez IMSA serii, która będzie zarządzana przez Ford Performance Racing School, składa się z dwóch sesji treningowych, jednej sesji kwalifikacyjnej i dwóch wyścigów sprinterskich. Aby nagrodzić najbardziej uzdolnionych kierowców, zostaną przyznane nagrody awaryjne dla najlepszych w każdym wyścigu, a także dla zwycięzcy całej serii na koniec sezonu.

 

„Nowa seria Mustang Challenge jest doskonałym uzupełnieniem naszej rodziny IMSA i jesteśmy wdzięczni naszym długoletnim partnerom w firmie Ford za zaufanie, jakim obdarzyli nas jako organ sankcjonujący tę spektakularną nową platformę” — powiedział prezes IMSA, John Doonan. „Kiedy jako mały chłopiec szedłem na tor wyścigowy, doskonale pamiętam warkot samochodów wyścigowych Mustang i ich moc V8, więc wyobrażałem sobie pełne pole Dark Horse Rs wjeżdżające po raz pierwszy w zakręt 1 podczas weekendu wyścigowego IMSA przywoła lawinę wspomnień i wzbudzi podziw”.

 

Ceny Mustanga Dark Horse R zaczynają się od 145 000 USD. Dostawy rozpoczną się w ramach przygotowań do startu sezonu Mustang Challenge w 2024 roku.Mercedes-Benz IAA MOBILITY 2021
Wiadomości | 22.09.21

Mercedes-Benz IAA MOBILITY 2021

Podczas targów motoryzacyjnych w Monachium stoisko Mercedes-Benz przedstawia Pan Tomasz Mucha z Mercedes-Benz Polska.

Światowa premiera nowego Volkswagena Polo
Premiery | 22.04.21

Światowa premiera nowego Volkswagena Polo

Ewolucja na kolejny poziom: Nowe Polo jako jedno z pierwszych w swojej klasie oferuje częściowo zautomatyzowaną jazdę.

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo
Wiadomości | 02.02.22

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo

Sportowo-lifestylowy wariant samochodu zadebiutował jedenaście lat temu. Dzisiaj Skoda opublikowała oficjalne szkice projektowe przedstawiające design nowego modelu Fabia Monte Carlo.