MotorSport | 28.07.23

Mustang Dark Horse R, stworzony specjalnie i wyłącznie dla serii wyścigów Mustang Challenge

Mustang Dark Horse R, napędzany nowym, 5-litrowym silnikiem Coyote V8 czwartej generacji, jest trzecią wyścigową wersją Dark Horse, która zostanie zaprezentowana tego lata.

Ford Performance przedstawia całkowicie nowego Mustanga Dark Horse R, oferując najbardziej wymagającym entuzjastom torów gotowy samochód wyścigowy gotowy do rywalizacji w zupełnie nowej serii wyścigów specjalnych Mustang Challenge, tylko dla Mustanga Dark Horse R i usankcjonowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportów Motorowych (IMSA).

 

To może Cię zainteresować >>> Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse

 

Mustang Dark Horse R, napędzany nowym, 5-litrowym silnikiem Coyote V8 czwartej generacji, jest trzecią wyścigową wersją Dark Horse, która zostanie zaprezentowana tego lata, zajmując miejsce obok Mustanga GT3 i Mustanga GT4.

 

„Mustang Dark Horse R wypełnia lukę między Dark Horse a Mustangami GT3 i GT4” — powiedział Mark Rushbrook, globalny dyrektor Ford Performance Motorsports. „Produkowane seryjnie Mustangi ścigały się od samego początku, aż do zwycięstwa w Tour de France w 1964 roku. Dark Horse R oferuje naszym zapalonym klientom nie tylko przystępny cenowo, fabrycznie zbudowany samochód wyścigowy, ale także serię wyścigową, w której mogą konkurować z innymi entuzjastami Mustanga”.

 

Wraz z dołączeniem do stada Forda Mustanga Dark Horse jako najzdolniejszego do jazdy ulicznej 5-litrowego Mustanga V8 z silnikiem V8 w historii, Dark Horse R jest naturalnym rozszerzeniem możliwości każdego Dark Horse.

„Mustang Dark Horse R został opracowany z myślą o entuzjastach wyścigów Mustanga” — powiedział Jim Owens, kierownik ds. marketingu w firmie Ford Mustang. „Ford Performance oparł się na niezliczonych obszarach wiedzy specjalistycznej wypracowanej przez lata ścigania się Mustangiem i udoskonalił agresywny, ale przystępny pakiet dla klientów do wyboru i zabawy”.

 

Dark Horse R jest przeznaczony wyłącznie do użytku na torze, ale ma również kilka elementów wspólnych z wersją szosową. Należą do nich nadwozie dostarczone przez Flat Rock Assembly Plant, 5-litrowy silnik V8 o mocy ponad 500 koni mechanicznych, manualna skrzynia biegów Tremec 3160, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Torsen z przełożeniem końcowym 3,73, zaciski/tarcze hamulca tylnego aero i Brembo. Został również ulepszony o szeroką gamę wyposażenia zorientowanego na tor.Poznaj najnowszego chińskiego flagowego SUV-a Geely Xingyue L
Premiery | 21.07.21

Poznaj najnowszego chińskiego flagowego SUV-a Geely Xingyue L

Geely Auto wprowadziło na rynek chiński swój najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie model z najwyższej półki.

RANGE ROVER 50 lat inowacji i luksusu w nowej limitowanej edycji
Wiadomości | 19.06.20

RANGE ROVER 50 lat inowacji i luksusu w nowej limitowanej edycji

Range Rover świętuje dziś 50 lat pionierskich innowacji, niezrównanego wyrafinowania i niezrównanych możliwości w terenie dzięki wprowadzeniu nowego Range Rovera Fifty.

Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3
Super Cars | 17.03.22

Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3

Przyszłość Ferrari na scenie wyścigów GT nabiera kształtów i rozwija się wokół modelu 296 GTB, definiując ją na nowo zgodnie z wymaganiami toru i osiągów.