Elektryczne | 10.06.21

Taycan Turbo Cross Turismo pomiędzy lodem a pustynią

Wow. Ekstremalnie wyjątkowe wideo, które pokazuje sportowy charakter Porsche podczas jazdy na nieutwardzonych drogach na pustyni i na lodzie.

Balon na ogrzane powietrze szybuje nad pozornie niekończącymi się lasami sosnowymi. Samochód sportowy dryfuje po śniegu. Pomiędzy nimi dron przecina powietrze, po czym gwałtownie spada i chwyta samochód z zawrotną prędkością. Zimowy krajobraz? Oko nie jest w stanie pojąć, jak manewr lotu nagle przechodzi w pustynię. Muzyka podkreśla dynamiczne akty kinematografii i jazdy niczym symfonia kontrastów. W tym filmie akcji lokacje dostarczają skrajności: śnieg w Finlandii, piaski pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bohaterem jest Porsche Taycan Turbo Cross Turismo.


Drugi bohater jest nieco w tle. Johnny FPV stoi obiema stopami na zamarzniętej ziemi, około 100 km na północ od koła podbiegunowego, gdy używa swojej magii z lotu ptaka powyżej. Jeden z najlepszych pilotów dronów na świecie, nosi czarne okulary wideo i trzyma kontroler. Rękawiczki chronią jego dłonie przed lodowatym powietrzem – największym wyzwaniem dla filmowca, który filmuje na niesamowitym tle Porsche Driving Area – zamkniętego toru z przygotowanymi lodowymi torami.


Daleka perspektywa: okiem kamery swojego drona Johnny FPV śledzi Porsche Taycan Turbo Cross Turismo na dwóch identycznych trasach na dwóch kontynentach.
Urodzony Johnny Schaer, trzy inicjały w jego profesjonalnym uchwycie oznaczają „widok z pierwszej osoby” - perspektywę kamery filmów, które przekształciły jego pasję w karierę. Dzięki chwilowym prędkościom transmisji pilot drona widzi świat okiem kamery. Później widz doświadcza spektakularnych lotów z zmysłową bezpośredniością. 25-latek z Chicago uwielbia prędkość, samochody i latanie i jest znany z wyjątkowo zręcznych manewrów. Niewielu może dorównać jego umiejętnościom, aby widz stał się częścią akcji. Otwiera nowe horyzonty, oferując zaskakujące wymiary w technicznej perfekcji. Obserwując jego i jego drona przy pracy, można wyczuć, jak świat wirtualny i rzeczywisty stapiają się w jedno.


Film - Drive2Extremes. Taycan Cross Turismo x Johnny FPV - rozgrywa się w lapońskim mieście Levi i oazie Liwa na północnym skraju pustyni Rub al Khali. Ponad 5000 kilometrów w linii prostej i około 60 stopni Celsjusza dzieli te dwa miejsca filmowania, ale w obu miejscach Taycan Turbo Cross Turismo, pierwszy w pełni elektryczny pojazd użytkowy Cross Utility (CUV) Porsche, pokonuje identycznie ustawione trasy. Powietrzna precyzja pilota drona jest tym, co pozwala na chwytające łączenie strzałów między lodem a pustynią. Film wyreżyserował mieszkający w Los Angeles Nicholas Schrunk, który zdobył nagrodę Emmy za film dokumentalny Blood Road. Jest mistrzem sztuki akcentowania emocjonalnych historii spektakularnymi wyczynami kaskaderskimi.Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia
Wiadomości | 18.02.21

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

Szkice projektowe przedstawiają zapowiedź nowego SUV-a na rynek indyjski.

Światowa premiera nowego kompaktowego sportowego sedana Lexus IS
Premiery | 01.06.20

Światowa premiera nowego kompaktowego sportowego sedana Lexus IS

Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi
Super Cars | 23.03.22

Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi

To najmocniejszy samochód sportowy, jaki kiedykolwiek został opracowany przez Mercedes-AMG. Zaprojektowany na tor wyścigowy oraz do klubowych imprez sportowych.