Wiadomości | 11.07.22

Ford testuje geofencing. Automatyczna redukcja prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo w miastach.

Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. System geofencing automatycznie zredukuje prędkość jazdy, po wjechaniu do strefy, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 

Geofencing to tworzenie wirtualnych granic w obszarze, które w przyszłości mogą sprawić, że znaki drogowe z ograniczeniem prędkości znikną z miast i poprawią ich estetykę. Kierowcy, którzy zdecydują się na podróżowanie autem ze wbudowanym systemem geofencingu, będą w mniejszym stopniu narażani na mandaty za wykroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Natomiast piesi będą mogli odetchnąć z ulgą podczas spacerowania po chodnikach i przechodzenia przez pasy drogowe. Ten innowacyjny system jest właśnie w fazie testów. 

 

Ford geofencing opiera na komunikacji sieciowej. Obecnie jest on testowany w Fordzie E Transit z elektrycznym silnikiem. 

 

Piotr DąmbrowskiOto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross
Premiery | 09.07.20

Oto nowy kompaktowy SUV Toyota Corolla Cross

Toyota prezentuje w Tajlandii nowego kompaktowego SUV-a Corolla Cross, o sile i funkcjonalności całej gamy modelowej Corolli. Światowa premiera modelu odbyła się dziś w Tajlandii, gdzie rozpoczęła się również sprzedaż tego modelu a następnie zostanie rozszerzona na coraz większą liczbę innych rynków. Zobacz wideo z premiery.

Nowy Pickup Canoo
Elektryczne | 11.03.21

Nowy Pickup Canoo

Całkowicie elektryczny, całkowicie amerykański - gotowy do pracy i na weekend. Debiut nowej ciężarówki.

Prototyp Bugatti Bolide wkracza w kolejną fazę testów rozwojowych
MotorSport | 20.04.23

Prototyp Bugatti Bolide wkracza w kolejną fazę testów rozwojowych

Wizja lekkiego, hipersportowego samochodu przeznaczonego wyłącznie do jazdy po torze, który zostanie wyprodukowany w ilości 40 sztuk, po 4 miliony euro netto za sztukę.