Wiadomości | 11.07.22

Ford testuje geofencing. Automatyczna redukcja prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo w miastach.

Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. System geofencing automatycznie zredukuje prędkość jazdy, po wjechaniu do strefy, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 

Geofencing to tworzenie wirtualnych granic w obszarze, które w przyszłości mogą sprawić, że znaki drogowe z ograniczeniem prędkości znikną z miast i poprawią ich estetykę. Kierowcy, którzy zdecydują się na podróżowanie autem ze wbudowanym systemem geofencingu, będą w mniejszym stopniu narażani na mandaty za wykroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Natomiast piesi będą mogli odetchnąć z ulgą podczas spacerowania po chodnikach i przechodzenia przez pasy drogowe. Ten innowacyjny system jest właśnie w fazie testów. 

 

Ford geofencing opiera na komunikacji sieciowej. Obecnie jest on testowany w Fordzie E Transit z elektrycznym silnikiem. 

 

Piotr DąmbrowskiCUPRA ujawnia nazwę swojego miejskiego samochodu elektrycznego
Wiadomości | 12.05.23

CUPRA ujawnia nazwę swojego miejskiego samochodu elektrycznego

Po raz kolejny CUPRA i SEAT powracają na targi Automobile Barcelona, prezentując swoje najnowsze innowacje i silne zaangażowanie firmy w rozwój pojazdów elektrycznych oraz w Barcelonę.

Nowa Dacia Sandero z kieszonkowym ekranem multimedialnym
Wiadomości | 23.03.21

Nowa Dacia Sandero z kieszonkowym ekranem multimedialnym

Smartfon idzie z nami wszędzie. A co by było, gdyby zastąpił ekran multimedialny w naszych samochodach?

Suzuki Misano Concept Car
Concept Cars | 29.04.21

Suzuki Misano Concept Car

Istituto Europeo di Design przedstawia Misano, nowy pojazd koncepcyjny stworzony we współpracy z Suzuki. Zobacz wideo z prac nad modelem.