Ford testuje geofencing. Automatyczna redukcja prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo w miastach.
Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.
Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. System geofencing automatycznie zredukuje prędkość jazdy, po wjechaniu do strefy, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Geofencing to tworzenie wirtualnych granic w obszarze, które w przyszłości mogą sprawić, że znaki drogowe z ograniczeniem prędkości znikną z miast i poprawią ich estetykę. Kierowcy, którzy zdecydują się na podróżowanie autem ze wbudowanym systemem geofencingu, będą w mniejszym stopniu narażani na mandaty za wykroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Natomiast piesi będą mogli odetchnąć z ulgą podczas spacerowania po chodnikach i przechodzenia przez pasy drogowe. Ten innowacyjny system jest właśnie w fazie testów.
Ford geofencing opiera na komunikacji sieciowej. Obecnie jest on testowany w Fordzie E Transit z elektrycznym silnikiem.
AMG Brand Center w Gdańsku prezentowany jest limitowany Mercedes-AMG GT Black Series wyposażony w najmocniejszy seryjny silnik AMG V8 w historii o mocy 730 KM.
Nowa bestia rządzi miejską dżunglą dzięki futurystycznej technologii, agresywnemu projektowi, niezrównanemu stylowi i mocy. Tak KIA India opisuje premierę swojego nowego modelu.
Taki mały chiński Smart w opakowaniu z przed kilku lat. Wuling wprowadził dwumiejscowy pojazd elektryczny z praktyczną konstrukcją Free Two Go. Ciekawy?