Wiadomości | 11.07.22

Ford testuje geofencing. Automatyczna redukcja prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo w miastach.

Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Słaba widoczność znaków jest często przyczyną popełniania wykroczeń drogowych i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. System geofencing automatycznie zredukuje prędkość jazdy, po wjechaniu do strefy, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 

Geofencing to tworzenie wirtualnych granic w obszarze, które w przyszłości mogą sprawić, że znaki drogowe z ograniczeniem prędkości znikną z miast i poprawią ich estetykę. Kierowcy, którzy zdecydują się na podróżowanie autem ze wbudowanym systemem geofencingu, będą w mniejszym stopniu narażani na mandaty za wykroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Natomiast piesi będą mogli odetchnąć z ulgą podczas spacerowania po chodnikach i przechodzenia przez pasy drogowe. Ten innowacyjny system jest właśnie w fazie testów. 

 

Ford geofencing opiera na komunikacji sieciowej. Obecnie jest on testowany w Fordzie E Transit z elektrycznym silnikiem. 

 

Piotr DąmbrowskiBRABUS 900 SUPERBLACK luksusowy supersamochód na bazie Mercedesa-AMG GLS 63 4MATIC+
Tuning | 26.04.23

BRABUS 900 SUPERBLACK luksusowy supersamochód na bazie Mercedesa-AMG GLS 63 4MATIC+

Sugerowana cena producenta tego modelu to w przybliżeniu 1.7 miliona złotych plus podatki. Nazwa mówi wszystko: wewnątrz i na zewnątrz rządzi kolor czarny.

Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary
Concept Cars | 13.08.21

Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary

Podczas Monterey Car Week amerykański producent samochodów marka Lincoln pokaże jedyny w swoim rodzaju futurystyczny concept car.

Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe
Wiadomości | 06.10.20

Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe

Hyundai wprowadził globalny program H2U promujący technologie wodorowe, który podkreśla zaangażowanie Hyundaia na rzecz zrównoważonej mobilności dostępnej dla każdego.