Concept Cars | 18.04.23

Dwa nowe modele bZ od Toyoty

Toyota zaprezentowała dwa modele koncepcyjne BEV, bZ Sport Crossover Concept i bZ FlexSpace Concept, na targach Auto Shanghai 2023.


Dwa nowe modele bZ od Toyoty

Modele koncepcyjne są opracowywane w ramach serii Toyota bZ, marki dedykowane pojazdom typu BEV. Zostaną wprowadzone na chiński rynek w 2024 roku jako dwa modele z dziesięciu modeli BEV, które Toyota planuje wypuścić do 2026 roku.

 

bZ Sport Crossover Concept to BEV typu crossover z aktywną i charakterystyczną stylistyką, opracowany wspólnie przez Toyotę, BYD TOYOTA EV TECHNOLOGY, spółka joint venture założona przez Toyotę i BYD, FAW Toyota Motor oraz Toyota Motor Engineering & Manufacturing. Planuje się, że będzie produkowany i sprzedawany przez FAW Toyota Motor. Koncepcja tego modelu to „Reboot”, która zawiera ideę zmiany tempa w momencie wsiadania i jazdy. Oprócz aktywnej, kultowej stylistyki, został zaprojektowany z funkcjami zapewniającymi osobistą przestrzeń młodszym klientom lub Pokoleniu Z. Koncept bZ Sport Crossover Concept jest również rozwijany, aby jego funkcje ewoluowały po zakupie, w tym inteligentne funkcje, takie jak wspomaganie kierowcy i automatyczne parkowanie, dzięki czemu właściciele mogą nieprzerwanie cieszyć się najnowocześniejszym samochodem wszystkimi pięcioma zmysłami.

 

bZ FlexSpace Concept to zorientowany na rodzinę SUV typu BEV z naciskiem na użyteczność. Jest opracowywany wspólnie przez Toyotę, Guangzhou Automobile Group, GAC Toyota Moto i TMEC, a jego produkcja i sprzedaż jest planowana przez GAC Toyota Motor. Koncepcja tego modelu to „Przytulny dom”, aby stworzyć przestrzeń, z której rodziny mogą bezpiecznie, wygodnie i swobodnie korzystać ze spokoju ducha. bZ FlexSpace Concept oferuje dużą przestrzeń w kabinie, łatwość obsługi, zaawansowane bezpieczeństwo, niezawodny zasięg, a także różne inteligentne funkcje. Trwają prace nad stworzeniem samochodu, który jest idealny dla rodzin, przyjaciół i par, aby uczynić codzienne życie jeszcze przyjemniejszym.Dźwięki Lotusa Evija inspirowane brzmieniem silnika kultowego Type 49
Super Cars | 10.03.21

Dźwięki Lotusa Evija inspirowane brzmieniem silnika kultowego Type 49

Znanym brytyjski producent muzyczny, tworzy dźwięki dla całkowicie elektrycznego hipersamochodu Evija.

Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe
Wiadomości | 06.10.20

Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe

Hyundai wprowadził globalny program H2U promujący technologie wodorowe, który podkreśla zaangażowanie Hyundaia na rzecz zrównoważonej mobilności dostępnej dla każdego.

Lincoln przyspiesza transformację marki
Wiadomości | 16.06.21

Lincoln przyspiesza transformację marki

Ponieważ Lincoln zbliża się w przyszłym roku do 100. rocznicy, marka planuje zelektryfikować całe portfolio pojazdów do 2030 roku.