Concept Cars | 18.04.23

Dwa nowe modele bZ od Toyoty

Toyota zaprezentowała dwa modele koncepcyjne BEV, bZ Sport Crossover Concept i bZ FlexSpace Concept, na targach Auto Shanghai 2023.


Dwa nowe modele bZ od Toyoty

Modele koncepcyjne są opracowywane w ramach serii Toyota bZ, marki dedykowane pojazdom typu BEV. Zostaną wprowadzone na chiński rynek w 2024 roku jako dwa modele z dziesięciu modeli BEV, które Toyota planuje wypuścić do 2026 roku.

 

bZ Sport Crossover Concept to BEV typu crossover z aktywną i charakterystyczną stylistyką, opracowany wspólnie przez Toyotę, BYD TOYOTA EV TECHNOLOGY, spółka joint venture założona przez Toyotę i BYD, FAW Toyota Motor oraz Toyota Motor Engineering & Manufacturing. Planuje się, że będzie produkowany i sprzedawany przez FAW Toyota Motor. Koncepcja tego modelu to „Reboot”, która zawiera ideę zmiany tempa w momencie wsiadania i jazdy. Oprócz aktywnej, kultowej stylistyki, został zaprojektowany z funkcjami zapewniającymi osobistą przestrzeń młodszym klientom lub Pokoleniu Z. Koncept bZ Sport Crossover Concept jest również rozwijany, aby jego funkcje ewoluowały po zakupie, w tym inteligentne funkcje, takie jak wspomaganie kierowcy i automatyczne parkowanie, dzięki czemu właściciele mogą nieprzerwanie cieszyć się najnowocześniejszym samochodem wszystkimi pięcioma zmysłami.

 

bZ FlexSpace Concept to zorientowany na rodzinę SUV typu BEV z naciskiem na użyteczność. Jest opracowywany wspólnie przez Toyotę, Guangzhou Automobile Group, GAC Toyota Moto i TMEC, a jego produkcja i sprzedaż jest planowana przez GAC Toyota Motor. Koncepcja tego modelu to „Przytulny dom”, aby stworzyć przestrzeń, z której rodziny mogą bezpiecznie, wygodnie i swobodnie korzystać ze spokoju ducha. bZ FlexSpace Concept oferuje dużą przestrzeń w kabinie, łatwość obsługi, zaawansowane bezpieczeństwo, niezawodny zasięg, a także różne inteligentne funkcje. Trwają prace nad stworzeniem samochodu, który jest idealny dla rodzin, przyjaciół i par, aby uczynić codzienne życie jeszcze przyjemniejszym.Zupełnie nowy Rolls-Royce Ghost
Premiery | 01.09.20

Zupełnie nowy Rolls-Royce Ghost

Odzwierciedlając minimalistyczną filozofię, która leży u podstaw nowego Ghosta, najważniejsze elementy tego transformacyjnego samochodu są wymienione w krótkiej formie

Honda przedstawiła dzisiaj odświeżony model Passport
Premiery | 22.09.21

Honda przedstawiła dzisiaj odświeżony model Passport

Nowa, wytrzymała konstrukcja zewnętrzna lepiej odzwierciedla prawdziwe możliwości terenowe, jak na krętych górskich drogach lub na autostradzie.

Innowacyjny system napędowy pojazdu hybrydowego typu plug-in
Wiadomości | 11.10.23

Innowacyjny system napędowy pojazdu hybrydowego typu plug-in

Zwiększona wydajność w całkowicie nowym hybrydowym Dodge'u Hornet R/T. Jeden z 10 najlepszych silników i systemów napędowych w 2023 roku.