Premiery | 12.11.21

Światowy debiut Subaru SOLTERRA

Subaru zaprezentowało dziś nowy, pierwszy globalny i całkowicie elektryczny model SUV-a , który będzie podstawą przyszłych pojazdów typu BEV.

Podczas opracowywania modelu SOLTERRA, pierwszego BEV marki, który zostanie wprowadzony na rynek globalny, Subaru miało na celu przekroczenie różnych oczekiwań klientów dotyczących pojazdów typu BEV i uczynienie z niego pojazdu praktycznego, aby klienci mogli go wybrać wygodnie i pewnie, ponieważ pojazd będzie podstawą przyszłych pojazdów typu BEV Subaru. Jednocześnie, jako SUV Subaru, Subaru dążyło do tego, aby obecni klienci Subaru mogli poczuć, że jest to naprawdę Subaru.

 

Gładko ukształtowana sześciokątna kratka chłodnicy wyraża efektywność energetyczną samochodu typu BEV. Nadwozie z poziomą osią wychodzącą z tego sześciokąta i dynamiczne błotniki wybrzuszone od wewnątrz pokazują siłę SUV-a. Niska deska rozdzielcza i zamontowane u góry liczniki, pierwsze dla Subaru, umieszczone na desce rozdzielczej i widoczne nad kierownicą, realizowały przestronne wnętrze.

 

Wykorzystując know-how wypracowane w ramach cieszącej się dużym uznaniem Subaru Global Platform, wspólnie z Toyota Motor Corporation opracowaliśmy Globalną Platformę e-Subaru jako platformę dedykowaną dla pojazdów typu BEV. Globalna platforma e-Subaru zapewnia wrażenia z jazdy z doskonałą dynamiką jazdy, która zapewnia wysoką stabilność i liniową reakcję na ruchy kierownicą kierowcy.

Akumulatory o dużej pojemności są umieszczane pod podłogą, ponieważ jest to pojazd typu BEV, a wykorzystanie ich jako części konstrukcji pozwala uzyskać niski środek ciężkości oraz wysoką wytrzymałość i sztywność nadwozia.

 

SOLTERRA przyjęła nowy system, który napędza przednie i tylne koła za pomocą oddzielnych silników. Wykorzystując doświadczenie w technologii AWD, precyzyjnie kontrolując cztery opony, które SUBARU zgromadził przez wiele lat, zwinną reakcję silników elektrycznych i elastyczny rozkład siły napędowej między przodem i tyłem, SOLTERRA w pełni wykorzystuje przyczepność czterech kół i oferuje jazda z pewnością i spokojem. Podobnie jak inne SUV-y SUBARU, SOLTERRA posiada system sterowania X-MODE AWD, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa na wyboistych drogach. Dodanie nowej funkcji Grip Control, która umożliwia jazdę ze stałą prędkością, stabilizując pojazd nawet na nierównych drogach, dodatkowo zwiększa możliwości.

 

Dzięki opracowaniu kształtu szkieletu każdej części ciała i zoptymalizowaniu wytrzymałości materiału, SOLTERRA osiąga jednocześnie redukcję masy i najwyższe bezpieczeństwo kolizji. W przypadku zderzenia konstrukcja, która przenosi obciążenie na wiele szkieletów nadwozia, skutecznie pochłania energię zderzenia. Chroni nie tylko pasażerów pojazdu, ale także chroni urządzenia wysokiego napięcia w BEV.

 

SOLTERRA to pojazd, który odgrywa ważną rolę dla SUBARU, firmy mającej na celu „zapewnienie szczęścia wszystkim”, aby stawić czoła wyzwaniom globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych oraz nadal dostarczać uśmiechu w przyszłości. Pojazd został opracowany wspólnie przez Toyotę i SUBARU, które we wrześniu 2019 roku zawarły nowy sojusz biznesowy i kapitałowy. Inżynierowie obu firm opracowali go wspólnie, jednocześnie prowadząc przyjacielską rywalizację.

Wprowadzenie na rynek SOLTERRA rozpocznie się w połowie 2022 roku na rynkach, w tym w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Chinach.Porsche Vision Renndienst, minivan od Porsche?
Concept Cars | 26.07.21

Porsche Vision Renndienst, minivan od Porsche?

Czego kierowcy Porsche mogą oczekiwać od wnętrza przyszłości? Niecodzienna koncepcja aranżacji wnętrza dla maksymalnie sześciu osób.

Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo
Wiadomości | 05.05.20

Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo

Marka Volkswagen zdominowała konkurs Automotive Brand Contest 2020. ID.3 całkowicie elektryczny model, został uznany za ?Best of Best? w co najmniej dwóch kategoriach. Nowy Golf, ID.3. SPACE VIZZION samochód koncepcyjny znalazł się również wśród tegorocznych laureatów. Konkurs na markę motoryzacyjną jest jedynym niezależnym międzynarodowym konkursem projektowym dla marek motoryzacyjnych.

Nowy Opel Mokka. Nowy elektryk zgubił X w nazwie
Wiadomości | 22.04.20

Nowy Opel Mokka. Nowy elektryk zgubił X w nazwie

Nowy Opel Mokka już na drogach. Nadal zakamuflowany, ale gotowy do pierwszych ważnych testów z inżynierami Opla. I jest elektryczny! Opel Mokka drugiej generacji jest zupełnie nowy, a jego nowoczesna technologia, w tym e-power, jest dokładnie testowana, konfigurowana i zatwierdzana przed wprowadzeniem na rynek. Nowa elektryczna Mokka dostępna od początku w sprzedaży jako samochód elektryczny z zasilaniem akumulatorowym. Testowana nadal w pełni zakamuflowana naprawdę ekscytująca.