Premiery | 12.11.21

Światowy debiut Subaru SOLTERRA

Subaru zaprezentowało dziś nowy, pierwszy globalny i całkowicie elektryczny model SUV-a , który będzie podstawą przyszłych pojazdów typu BEV.

Podczas opracowywania modelu SOLTERRA, pierwszego BEV marki, który zostanie wprowadzony na rynek globalny, Subaru miało na celu przekroczenie różnych oczekiwań klientów dotyczących pojazdów typu BEV i uczynienie z niego pojazdu praktycznego, aby klienci mogli go wybrać wygodnie i pewnie, ponieważ pojazd będzie podstawą przyszłych pojazdów typu BEV Subaru. Jednocześnie, jako SUV Subaru, Subaru dążyło do tego, aby obecni klienci Subaru mogli poczuć, że jest to naprawdę Subaru.

 

Gładko ukształtowana sześciokątna kratka chłodnicy wyraża efektywność energetyczną samochodu typu BEV. Nadwozie z poziomą osią wychodzącą z tego sześciokąta i dynamiczne błotniki wybrzuszone od wewnątrz pokazują siłę SUV-a. Niska deska rozdzielcza i zamontowane u góry liczniki, pierwsze dla Subaru, umieszczone na desce rozdzielczej i widoczne nad kierownicą, realizowały przestronne wnętrze.

 

Wykorzystując know-how wypracowane w ramach cieszącej się dużym uznaniem Subaru Global Platform, wspólnie z Toyota Motor Corporation opracowaliśmy Globalną Platformę e-Subaru jako platformę dedykowaną dla pojazdów typu BEV. Globalna platforma e-Subaru zapewnia wrażenia z jazdy z doskonałą dynamiką jazdy, która zapewnia wysoką stabilność i liniową reakcję na ruchy kierownicą kierowcy.

Akumulatory o dużej pojemności są umieszczane pod podłogą, ponieważ jest to pojazd typu BEV, a wykorzystanie ich jako części konstrukcji pozwala uzyskać niski środek ciężkości oraz wysoką wytrzymałość i sztywność nadwozia.

 

SOLTERRA przyjęła nowy system, który napędza przednie i tylne koła za pomocą oddzielnych silników. Wykorzystując doświadczenie w technologii AWD, precyzyjnie kontrolując cztery opony, które SUBARU zgromadził przez wiele lat, zwinną reakcję silników elektrycznych i elastyczny rozkład siły napędowej między przodem i tyłem, SOLTERRA w pełni wykorzystuje przyczepność czterech kół i oferuje jazda z pewnością i spokojem. Podobnie jak inne SUV-y SUBARU, SOLTERRA posiada system sterowania X-MODE AWD, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa na wyboistych drogach. Dodanie nowej funkcji Grip Control, która umożliwia jazdę ze stałą prędkością, stabilizując pojazd nawet na nierównych drogach, dodatkowo zwiększa możliwości.

 

Dzięki opracowaniu kształtu szkieletu każdej części ciała i zoptymalizowaniu wytrzymałości materiału, SOLTERRA osiąga jednocześnie redukcję masy i najwyższe bezpieczeństwo kolizji. W przypadku zderzenia konstrukcja, która przenosi obciążenie na wiele szkieletów nadwozia, skutecznie pochłania energię zderzenia. Chroni nie tylko pasażerów pojazdu, ale także chroni urządzenia wysokiego napięcia w BEV.

 

SOLTERRA to pojazd, który odgrywa ważną rolę dla SUBARU, firmy mającej na celu „zapewnienie szczęścia wszystkim”, aby stawić czoła wyzwaniom globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych oraz nadal dostarczać uśmiechu w przyszłości. Pojazd został opracowany wspólnie przez Toyotę i SUBARU, które we wrześniu 2019 roku zawarły nowy sojusz biznesowy i kapitałowy. Inżynierowie obu firm opracowali go wspólnie, jednocześnie prowadząc przyjacielską rywalizację.

Wprowadzenie na rynek SOLTERRA rozpocznie się w połowie 2022 roku na rynkach, w tym w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Chinach.Lamborghini SC20: wyjątkowa wyścigówka z otwartym dachem od Squadra Corse
Super Cars | 16.12.20

Lamborghini SC20: wyjątkowa wyścigówka z otwartym dachem od Squadra Corse

Lamborghini zaprasza Cię, by poczuć dreszczyk emocji, jaki daje SC20, jedyny w swoim rodzaju supersportowy samochód z otwartym dachem, który łączy ekstremalny design z wyścigową aerodynamiką i osiągami.

Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023
Wiadomości | 28.06.23

Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023

W tym roku mija dziesięć lat od kiedy odwiedzamy najlepsze wydarzenia motoryzacyjne na świecie aby przekazać Wam informacje z pierwszej ręki. Spotkania, wywiady, premiery, najważniejsze informacje oraz ciekawostki.

Pierwsze zdjęcia wnętrza Volkswagena ID.4
Elektryczne | 08.09.20

Pierwsze zdjęcia wnętrza Volkswagena ID.4

Przestronna kabina, oszczędność formy, efektowne oświetlenie i ekologiczne materiały ? wnętrze modelu ID.4 jest nowocześnie zaaranżowane i znakomicie oddaje charakter pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki Volkswagen.