Elektryczne | 26.10.23

Elektryczny SUV Suzuki eVX prawie gotowy

Suzuki eVX, pierwszy globalny strategiczny pojazd elektryczny marki Suzuki, zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu tego roku w Indiach. Japan Mobility Show 2023.

Zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie Auto Expo 2023, która odbyła się w styczniu 2023 r. w Indiach, jego nadwozie przeszło ewolucję, a wnętrze zostało zaprezentowane po raz pierwszy.

 

Suzuki pracuje nad w pełni elektrycznym SUV-em o zasięgu 500 km. Chociaż cała gama samochodów osobowych Suzuki jest obecnie w pewnym sensie zelektryfikowana, rażące jest pominięcie oferty w pełni elektrycznej, którą wkrótce uzupełni nowy eVX. Aby się wyróżnić, otrzyma tradycyjnie masywną sylwetkę Suzuki w terenie.

 

Nie oznacza to jednak, że eVX nie będzie wyglądał nowocześnie. Pierwszy w pełni elektryczny samochód Suzuki, w porównaniu z obecną ofertą firmy, wygląda stosunkowo futurystycznie dzięki kanciastym powierzchniom i zlicowanym klamkom drzwi. Niektóre elementy koncepcji zostały poprawione – teraz zamiast kamer zastosowano lusterka boczne, a reflektory zostały przekształcone.

 

Nie znamy jeszcze podstaw eVX, ale biorąc pod uwagę partnerstwo Toyoty i Suzuki, możemy zaobserwować dzielenie się technologią, potencjalnie w wyniku przejęcia przez eVX platformy Toyoty z bZ3X o podobnej wielkości.

Suzuki twierdzi, że eVX będzie w stanie pokonać 500 km zasięgu dzięki akumulatorowi o pojemności 60 kWh – to więcej niż Kia Niro EV i 100 km więcej niż Jeep Avenger.Wygraj Shelby GT500 2021 o mocy 760 KM i 25.000 $ w gotówce
Wiadomości | 23.07.21

Wygraj Shelby GT500 2021 o mocy 760 KM i 25.000 $ w gotówce

Masz szansę wygrać prawdziwy kolekcjonerski samochód! Ford Mustang Shelby GT500, w oszałamiającym kolorze Rapid Red z białymi pasami Over-the-Top.

SuperCharge nowa globalną seria sportów motorowych oparta na samochodach drogowych
Wiadomości | 22.10.20

SuperCharge nowa globalną seria sportów motorowych oparta na samochodach drogowych

Zupełnie nowa seria sportów motorowych z hybrydowymi samochodami drogowymi o nazwie SuperCharge ujawniła więcej informacji na temat ich ekscytującego przedsięwzięcia.

Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo
Wiadomości | 05.05.20

Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo

Marka Volkswagen zdominowała konkurs Automotive Brand Contest 2020. ID.3 całkowicie elektryczny model, został uznany za ?Best of Best? w co najmniej dwóch kategoriach. Nowy Golf, ID.3. SPACE VIZZION samochód koncepcyjny znalazł się również wśród tegorocznych laureatów. Konkurs na markę motoryzacyjną jest jedynym niezależnym międzynarodowym konkursem projektowym dla marek motoryzacyjnych.