Elektryczne | 26.10.23

Elektryczny SUV Suzuki eVX prawie gotowy

Suzuki eVX, pierwszy globalny strategiczny pojazd elektryczny marki Suzuki, zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu tego roku w Indiach. Japan Mobility Show 2023.

Zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie Auto Expo 2023, która odbyła się w styczniu 2023 r. w Indiach, jego nadwozie przeszło ewolucję, a wnętrze zostało zaprezentowane po raz pierwszy.

 

Suzuki pracuje nad w pełni elektrycznym SUV-em o zasięgu 500 km. Chociaż cała gama samochodów osobowych Suzuki jest obecnie w pewnym sensie zelektryfikowana, rażące jest pominięcie oferty w pełni elektrycznej, którą wkrótce uzupełni nowy eVX. Aby się wyróżnić, otrzyma tradycyjnie masywną sylwetkę Suzuki w terenie.

 

Nie oznacza to jednak, że eVX nie będzie wyglądał nowocześnie. Pierwszy w pełni elektryczny samochód Suzuki, w porównaniu z obecną ofertą firmy, wygląda stosunkowo futurystycznie dzięki kanciastym powierzchniom i zlicowanym klamkom drzwi. Niektóre elementy koncepcji zostały poprawione – teraz zamiast kamer zastosowano lusterka boczne, a reflektory zostały przekształcone.

 

Nie znamy jeszcze podstaw eVX, ale biorąc pod uwagę partnerstwo Toyoty i Suzuki, możemy zaobserwować dzielenie się technologią, potencjalnie w wyniku przejęcia przez eVX platformy Toyoty z bZ3X o podobnej wielkości.

Suzuki twierdzi, że eVX będzie w stanie pokonać 500 km zasięgu dzięki akumulatorowi o pojemności 60 kWh – to więcej niż Kia Niro EV i 100 km więcej niż Jeep Avenger.MINI Clubman Final Edition, koniec produkcji najbardziej wszechstronnego modelu marki
Wiadomości | 30.03.23

MINI Clubman Final Edition, koniec produkcji najbardziej wszechstronnego modelu marki

Koniec produkcji modelu z dzielonymi tylnymi drzwiami a limitowana wersja 1969 sztuk Final Edition, nawiązuje do roku powstania legendarnego Mini Clubman.

Poznaj kompletnie zmienione Isuzu mu-X
Wiadomości | 29.10.20

Poznaj kompletnie zmienione Isuzu mu-X

Isuzu Motors Limited rozpocznie od 9 listopada w Tajlandii sprzedaż kompletnie zmienionego modelu mu-X, samochodu osobowego typu pick-up (PPV) przed ekspansją na inne rynki.

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak
MotorSport | 02.05.23

Alpine przedstawia model A110 Pikes Peak

Alpine ujawnia pierwsze zdjęcia specjalnie przygotowanego modelu A110, który po raz pierwszy startuje w Pikes Peak International Hill Climb, legendarnym amerykańskim wyścigu do chmur.