Wiadomości | 30.06.21

Porsche uzupełnia gamę modeli Cayenne o sportowe Turbo GT

Silnik biturbo Cayenne Turbo GT o mocy 640 KM jest obecnie najmocniejszą ośmiocylindrową jednostką Porsche.

Czterolitrowy silnik V8 biturbo o mocy 640 KM stanowi podstawę doskonałych właściwości jezdnych. Przy 67 kW (90 KM) większym niż Cayenne Turbo Coupe i maksymalnym momencie obrotowym 850 Nm (wzrost o 80 Nm), sprint od 0 do 100 km/h jest skrócony do 3,3 sekundy (0,6 s mniej), a prędkość maksymalna to teraz 300 km/h (wzrost o 14 km/h). Dzięki jeszcze bardziej sportowym liniom i dostępnym wyłącznie jako czteromiejscowe Coupe, Cayenne Turbo GT jest standardowo wyposażony we wszystkie dostępne układy jezdne oraz opony wyczynowe opracowane specjalnie dla tego modelu. Układ napędowy i podwozie mają również unikalną konfigurację specjalnie dostrojoną do Cayenne Turbo GT. Rezultatem jest harmonijna ogólna koncepcja z doskonałymi możliwościami na torze wyścigowym.

 

W porównaniu z Cayenne Turbo Coupe, Turbo GT jest zawieszone nawet o 17 milimetrów niżej. Na tej podstawie zarówno pasywne elementy podwozia, jak i aktywne systemy sterowania zostały przeprojektowane i zoptymalizowane pod kątem prowadzenia i osiągów. Posiadają również specjalną kalibrację, aby zagwarantować idealną interakcję między nimi. Na przykład sztywność trójkomorowego zawieszenia pneumatycznego została zwiększona nawet o 15 procent, a charakterystyka amortyzatorów Porsche Active Suspension Management (PASM) oraz zastosowanie wspomagania kierownicy Plus i tylnej osi dostosowano również układ kierowniczy. Aktywny system stabilizacji przechyłów Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) współpracuje teraz z oprogramowaniem sterującym zorientowanym na osiągi.

 

Rezultatem jest jeszcze lepsza stabilność toczenia i trzymanie się drogi, a także bardziej precyzyjne zachowanie w zakrętach przy wyższych prędkościach na zakrętach. Zgodnie z tym, system Porsche Torque Vectoring umożliwia wyższy współczynnik odchylenia momentu obrotowego. Kompleksowo zoptymalizowana oś przednia poprawia również prowadzenie. W porównaniu do Turbo Coupe, przednie koła są o cal szersze, a ujemny pochylenie kół zwiększono o 0,45 stopnia, aby zapewnić nowym 22-calowym wyczynowym oponom Pirelli P Zero Corsa, opracowanym specjalnie dla Turbo GT, większą powierzchnię styku. Układ hamowania jest wykonany przez standardowo montowany układ Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB).

 

Sportowy charakter Cayenne Turbo GT jest podkreślony przez wysokiej jakości wyposażenie standardowe i rozbudowane elementy Alcantary we wnętrzu. Ośmio-kierunkowe sportowe fotele z przodu i sportowy system tylnych siedzeń z dwoma siedzeniami są standardem. Każdy z nich jest charakterystyczny dla GT z perforowanymi środkowymi panelami siedzeń z Alcantary, kontrastowymi akcentami w kolorze Neodyme lub Arctic Grey oraz napisem „turbo GT” na zagłówkach. Zgodnie z oczekiwaniami w sportowych samochodach Porsche, wielofunkcyjna sportowa kierownica ma żółte oznaczenie na godzinie 12. W zależności od określonego wykończenia, wybrane listwy akcentujące są wykończone w matowej czerni.

Wraz z Turbo GT na rynek zostaje wprowadzony system Porsche Communication Management (PCM) nowej generacji z ulepszoną wydajnością, nowym interfejsem użytkownika i nową logiką obsługi w Cayenne. Tak jak poprzednio, PCM 6.0 jest w pełni kompatybilny z Apple CarPlay, ale teraz pozwala również na dogłębną integrację Apple Music i Apple Podcasts. Ponadto system informacyjno-rozrywkowy obejmuje teraz również Android Auto, co oznacza, że ??można teraz zintegrować wszystkie popularne smartfony.Odliczanie do premiery elektrycznego Volkswagena ID. Buzz
Elektryczne | 21.02.22

Odliczanie do premiery elektrycznego Volkswagena ID. Buzz

Volkswagen w tej chwili przeprowadza ostatnie testy prototypów modelu ID. Buzz, a flota przedprodukcyjnych samochodów podróżuje po Europie.

Limitowane BMW 840i Gran Coupe Frozen Black Edition
Tuning | 29.06.21

Limitowane BMW 840i Gran Coupe Frozen Black Edition

Wyłącznie na rynek japoński, ograniczona do 20 sztuk, specjalna kruczoczarna edycja limitowana Gran Coupe, która bazuje na modelu BMW serii 8.

Nowy Fiat Tipo Cross nowe silniki, design i technologia
Wiadomości | 27.10.20

Nowy Fiat Tipo Cross nowe silniki, design i technologia

Gama Tipo w wersji 4- i 5-drzwiowej oraz Kombi, została całkowicie odświeżona i poszerzona o nowego Tipo Cross: brakujące ogniwo w nadwoziu crossovera.