Premiery | 04.10.23

Światowa premiera zupełnie nowej Skody Kodiaq

Dziś w Berlinie Skoda pokazała premierę SUV-a Kodiaq drugiej generacji, który przenosi zrównoważony rozwój i wydajność na wyższy poziom i jest wyposażony w nową koncepcję wnętrza.

Całkowicie nowy Kodiaq jest wyposażony w 13-calowy wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy, innowacyjne inteligentne pokrętła Skoda Smart Dials z dotykowymi elementami sterującymi oraz nową strukturę gamy z Design Selections. Pięć układów napędowych o mocy od 110 kW (150 KM) do 150 kW (204 KM) obejmuje teraz także wersję hybrydową typu plug-in – pierwszą w modelu Kodiaq – o zasięgu elektrycznym ponad 100 kilometrów. Dwa najlepsze silniki są standardowo połączone z napędem na wszystkie koła. Debiutują także najnowsze generacje reflektorów LED Matrix i systemu Dynamic Chassis Control. Do chwili obecnej wyprodukowano 841 900 egzemplarzy Kodiaqa, które znalazły klientów na 60 rynkach na całym świecie. Od 2016 roku serial zdobył także ponad 40 międzynarodowych nagród.

 

„Nasz nowy flagowy SUV ma wszystko, czego potrzeba, aby być godnym następcą linii Škody Kodiaq. Nowy Kodiaq przenosi funkcje Škody, które doceniają nasi klienci, na wyższy poziom: więcej przestrzeni, więcej funkcji i większą wydajność. Dzięki innowacjom takim jak dobrze przyjęte inteligentne tarcze i eleganckie materiały wnętrza, wraz z elementami naszego języka projektowania Modern Solid oraz zaktualizowanymi systemami bezpieczeństwa i wspomagania, nowa generacja Kodiaqa sprawia, że codzienne zwiedzanie staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Poszerzyliśmy także naszą ofertę wysoce wydajnych układów napędowych, wprowadzając hybryda typu plug-in o zasięgu elektrycznym ponad 100 km, co potwierdza nasze zaangażowanie w zrównoważoną mobilność. Od premiery w 2016 r. Kodiaq odegrał kluczową rolę w rozwoju Škody, niezmiennie ciesząc się uznaniem naszych klientów. Nowy Kodiaq jest doskonale w stanie kontynuować to udane dziedzictwo.” Klaus Zellmer, dyrektor generalny Skody Auto



Nowy w pełni elektryczny Ford Explorer
Premiery | 21.03.23

Nowy w pełni elektryczny Ford Explorer

Ford zaprezentował dziś nowego, w pełni elektrycznego Explorera. To nowoczesny pojazd elektryczny, łączący niemiecką wiedzę inżynierską z efektownym amerykańskim stylem.

Polestar przedstawia kolejne zdjęcie modelu Polestar 3 i potwierdza plany rozwoju
Wiadomości | 03.12.21

Polestar przedstawia kolejne zdjęcie modelu Polestar 3 i potwierdza plany rozwoju

Polestar 3, który zostanie wprowadzony na rynek w 2022 r. na nowo zdefiniuje SUV-y w erze elektrycznej i będzie produkowany w USA.

Przedstawiamy nowe cyfrowe serce MINI
Wiadomości | 27.07.23

Przedstawiamy nowe cyfrowe serce MINI

Cyfrowy przełom w nowej rodzinie MINI dzięki najnowocześniejszemu pakietowi technologicznemu, okrągłemu wyświetlaczowi OLED i MINI Operating System 9.