Premiery | 04.10.23

Światowa premiera zupełnie nowej Skody Kodiaq

Dziś w Berlinie Skoda pokazała premierę SUV-a Kodiaq drugiej generacji, który przenosi zrównoważony rozwój i wydajność na wyższy poziom i jest wyposażony w nową koncepcję wnętrza.

Całkowicie nowy Kodiaq jest wyposażony w 13-calowy wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy, innowacyjne inteligentne pokrętła Skoda Smart Dials z dotykowymi elementami sterującymi oraz nową strukturę gamy z Design Selections. Pięć układów napędowych o mocy od 110 kW (150 KM) do 150 kW (204 KM) obejmuje teraz także wersję hybrydową typu plug-in – pierwszą w modelu Kodiaq – o zasięgu elektrycznym ponad 100 kilometrów. Dwa najlepsze silniki są standardowo połączone z napędem na wszystkie koła. Debiutują także najnowsze generacje reflektorów LED Matrix i systemu Dynamic Chassis Control. Do chwili obecnej wyprodukowano 841 900 egzemplarzy Kodiaqa, które znalazły klientów na 60 rynkach na całym świecie. Od 2016 roku serial zdobył także ponad 40 międzynarodowych nagród.

 

„Nasz nowy flagowy SUV ma wszystko, czego potrzeba, aby być godnym następcą linii Škody Kodiaq. Nowy Kodiaq przenosi funkcje Škody, które doceniają nasi klienci, na wyższy poziom: więcej przestrzeni, więcej funkcji i większą wydajność. Dzięki innowacjom takim jak dobrze przyjęte inteligentne tarcze i eleganckie materiały wnętrza, wraz z elementami naszego języka projektowania Modern Solid oraz zaktualizowanymi systemami bezpieczeństwa i wspomagania, nowa generacja Kodiaqa sprawia, że codzienne zwiedzanie staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Poszerzyliśmy także naszą ofertę wysoce wydajnych układów napędowych, wprowadzając hybryda typu plug-in o zasięgu elektrycznym ponad 100 km, co potwierdza nasze zaangażowanie w zrównoważoną mobilność. Od premiery w 2016 r. Kodiaq odegrał kluczową rolę w rozwoju Škody, niezmiennie ciesząc się uznaniem naszych klientów. Nowy Kodiaq jest doskonale w stanie kontynuować to udane dziedzictwo.” Klaus Zellmer, dyrektor generalny Skody AutoW16 Mistral, najbardziej ekstremalny roadster w historii Bugatti
Super Cars | 10.11.22

W16 Mistral, najbardziej ekstremalny roadster w historii Bugatti

Opanowanie niesamowitych prędkości i niezrównanych sił w ponadczasowo eleganckim designie od zawsze było rdzeniem DNA Bugatti.

Ostatnie testy nowego Volkswagena Touarega
Wiadomości | 15.02.23

Ostatnie testy nowego Volkswagena Touarega

Volkswagen wprowadzi na rynek zmodernizowaną odmianę Touarega, światowa premiera flagowego SUV-a marki jest zaplanowana na lato 2023.

Bugatti Divo hipersportowy samochód zostanie dostarczony klientom w tym roku
Super Cars | 23.04.20

Bugatti Divo hipersportowy samochód zostanie dostarczony klientom w tym roku

Wyjątkowo wykonany, uderzający charakter, ściśle ograniczony i o zupełnie innych właściwościach jezdnych to całkowicie wyjątkowy projekt: Divo jest naprawdę jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach i ekskluzywnych samochodów hiper-sportowych współczesnych czasów. Po rygorystycznym dwuletnim okresie rozwoju pierwsze modele upragnionej małej serii są teraz dostarczane do klientów.