Wiadomości | 14.04.23

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO

Podczas Milan Design Week Kia wystawia model Kia EV6 wykonany wyłącznie z klocków LEGO. Model EV6 w skali 1:1 wymagał ponad 800 godzin pracy i 350 000 klocków LEGO. Zobacz wideo.

W zeszłym tygodniu Kia EV6 w sportowej wersji GT zdobyła prestiżowy tytuł World Performance Car of the Year 2023. Od 17 kwietnia 2023 roku wersja zbudowana z klocków LEGO zostanie zaprezentowana podczas Milan Design Week 2023 pod nazwą „Brick To The Future”, a następnie będzie wystawiona w Kia Energy House w Rzymie.

 

W „Brick To The Future” Kia celebruje moc inspiracji i wyobraźni za pomocą kultowego klocka LEGO. Demonstrując nieskończone kształty, które klocki umożliwiają ludziom w każdym wieku, EV6 „Brick To The Future” jest symbolem nowej i inspirującej ścieżki Kia w kierunku zrównoważonej mobilności.

 

Model w skali 1:1 składa się z 350 000 klocków LEGO, z których każdy podkreśla uderzający i inspirujący projekt EV6, a jednocześnie wyraża przekonanie, że przyszłość zrównoważonej mobilności należy budować „cegiełka po cegiełce”. Imponujący model zachowuje skomplikowane szczegóły konstrukcyjne EV6 i wyjątkową osobowość.

 

Prace zlecone przez Kia Italy wymagały ponad 800 godzin pracy firmy BrickVision z Reggio Emilia we Włoszech. Firma BrickVision została założona przez Riccardo Zangelmi, pierwszego i jedynego we Włoszech certyfikowanego profesjonalistę LEGO. Zangelmi udało się przekształcić swoją dziecięcą pasję do klocków LEGO w odnoszący sukcesy biznes. W przypadku EV6 „Brick To The Future” zespół Zangelmi spędził cztery miesiące pracując nad projektem, a nawet opracował działający system oświetlenia, aby zapewnić, że bardzo charakterystyczna osobowość EV6 pozostaje widoczna z każdego kąta.

 

Wprowadzony na rynek w 2021 roku, EV6 jest pierwszym z 15 w pełni elektrycznych modeli, które Kia ma wprowadzić na całym świecie do 2027 roku. Zbudowany w oparciu o rewolucyjną architekturę firmy E-GMP (Electric Global Modular Platform), do EV6 wkrótce dołączy EV9, futurystyczny trzyrzędowy SUV opracowany z wykorzystaniem tej samej technologii i oferujący w pełni elektryczny napęd oraz przestrzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów.Lordstown zaprezentował dziś nową całkowicie elektryczną furgonetkę Endurance
Premiery | 26.06.20

Lordstown zaprezentował dziś nową całkowicie elektryczną furgonetkę Endurance

Według CEO firmy Steve'a Burnsa będzie on miał najlepszą przyczepność, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i obsługę ze wszystkich pickupów, jakie kiedykolwiek wykonano.

Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020
Wiadomości | 17.09.20

Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020

Konferencja prasowa z udziałem szefa firmy Opel, Michaela Lohschellera, o godz. 13:00. Poznamy wszystkie ceny, wersje wyposażenia i dane techniczne

Cadillac InnerSpace Concept
Concept Cars | 05.01.22

Cadillac InnerSpace Concept

Podczas tegorocznych targów CES Cadillac przedstawił swoją wizję osobistej mobilności przyszłości, pokazując koncept dwuosobowego luksusowego pojazdu.