Wiadomości | 14.04.23

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO

Podczas Milan Design Week Kia wystawia model Kia EV6 wykonany wyłącznie z klocków LEGO. Model EV6 w skali 1:1 wymagał ponad 800 godzin pracy i 350 000 klocków LEGO. Zobacz wideo.

W zeszłym tygodniu Kia EV6 w sportowej wersji GT zdobyła prestiżowy tytuł World Performance Car of the Year 2023. Od 17 kwietnia 2023 roku wersja zbudowana z klocków LEGO zostanie zaprezentowana podczas Milan Design Week 2023 pod nazwą „Brick To The Future”, a następnie będzie wystawiona w Kia Energy House w Rzymie.

 

W „Brick To The Future” Kia celebruje moc inspiracji i wyobraźni za pomocą kultowego klocka LEGO. Demonstrując nieskończone kształty, które klocki umożliwiają ludziom w każdym wieku, EV6 „Brick To The Future” jest symbolem nowej i inspirującej ścieżki Kia w kierunku zrównoważonej mobilności.

 

Model w skali 1:1 składa się z 350 000 klocków LEGO, z których każdy podkreśla uderzający i inspirujący projekt EV6, a jednocześnie wyraża przekonanie, że przyszłość zrównoważonej mobilności należy budować „cegiełka po cegiełce”. Imponujący model zachowuje skomplikowane szczegóły konstrukcyjne EV6 i wyjątkową osobowość.

 

Prace zlecone przez Kia Italy wymagały ponad 800 godzin pracy firmy BrickVision z Reggio Emilia we Włoszech. Firma BrickVision została założona przez Riccardo Zangelmi, pierwszego i jedynego we Włoszech certyfikowanego profesjonalistę LEGO. Zangelmi udało się przekształcić swoją dziecięcą pasję do klocków LEGO w odnoszący sukcesy biznes. W przypadku EV6 „Brick To The Future” zespół Zangelmi spędził cztery miesiące pracując nad projektem, a nawet opracował działający system oświetlenia, aby zapewnić, że bardzo charakterystyczna osobowość EV6 pozostaje widoczna z każdego kąta.

 

Wprowadzony na rynek w 2021 roku, EV6 jest pierwszym z 15 w pełni elektrycznych modeli, które Kia ma wprowadzić na całym świecie do 2027 roku. Zbudowany w oparciu o rewolucyjną architekturę firmy E-GMP (Electric Global Modular Platform), do EV6 wkrótce dołączy EV9, futurystyczny trzyrzędowy SUV opracowany z wykorzystaniem tej samej technologii i oferujący w pełni elektryczny napęd oraz przestrzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów.FIA ogłosiła nową serię wyścigów ELEKTRYCZNĄ GT
MotorSport | 23.04.21

FIA ogłosiła nową serię wyścigów ELEKTRYCZNĄ GT

FIA ogłosiła stworzenie zupełnie nowych przepisów technicznych dla samochodów GT z napędem elektrycznym.

Dobre wieści z Motor City. W lipcu ujrzymy premierę nowego Forda Bronco
Wiadomości | 10.06.20

Dobre wieści z Motor City. W lipcu ujrzymy premierę nowego Forda Bronco

Ford oficjalnie zaktualizował stronę internetową, która informuje nas wszystkich, że w lipcu zobaczymy nowego Forda Bronco. Zobacz zwiastun wideo.

AC Cobra GT Roadster
Wiadomości | 21.12.22

AC Cobra GT Roadster

Oto pierwsze szczegóły i zdjęcia zupełnie nowego i ekskluzywnego samochodu sportowego, roadstera AC Cobra GT, który zostanie oficjalnie zaprezentowany wiosną 2023 roku.