Premiery | 03.02.21

Przedstawiamy DS 4

Najnowsze dzieło DS Automobiles zostało wyposażone w hybrydową technologię plug-in E-TENSE.

DS Automobiles nadal się rozwija. DS 4, po DS 7 CROSSBACK, DS 3 CROSSBACK i DS 9, jest czwartym modelem w gamie i wprowadza nową generację awangardowego designu.

W segmencie Premium C, który wciąż jest równie ważny ze strategicznego punktu widzenia, DS 4 jest innowacyjny i ma unikalny kształt, dostępny w trzech wersjach: DS 4, DS 4 CROSS i DS 4 PERFORMANCE LINE.

DS 4 wyróżnia się charyzmatyczną konstrukcją opartą na niezrównanej wiedzy i zaawansowanej technologii.

E-TENSE

Ta nowa wersja platformy EMP2, zawsze modułowa, umożliwiająca dostosowanie do różnych rodzajów układów napędowych, a także zawsze dynamiczna i bezpieczna, została opracowana dla DS 4.

Hybryda plug-in

DS Automobiles znajduje się w czołówce elektryfikacji. Nowa wersja platformy EMP2 została stworzona, aby pomieścić hybrydowy układ napędowy nowej generacji typu plug-in bez uszczerbku dla użyteczności i przestrzeni bagażowej. Turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 180 koni mechanicznych jest połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 110 koni mechanicznych i skrzynią biegów e-EAT8, co daje łącznie 225 koni mechanicznych. Jest zasilany bardziej wydajnym akumulatorem z nowymi, bardziej kompaktowymi ogniwami o większej pojemności umieszczonymi za odkształcalną belką i zapewniającymi zasięg ponad 50 kilometrów w trybie zerowej emisji (cykl mieszany WLTP).

Oferowane będą również wersje benzynowe PureTech 130, 180 i 225 koni mechanicznych oraz 130-konny Diesel BlueHDi. Wszystkie te modele otrzymają tylko 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. DS 4 oferuje również szeroką gamę szczególnie wydajnych wersji multi-energy, dostarczanych przez najwyższej klasy rozwiązania aerodynamiczne.

 Pierwsze testy na torze McLarena Artura
Wiadomości | 16.02.21

Pierwsze testy na torze McLarena Artura

Daniel Ricciardo, kierowca McLarena Formuły 1, miał okazję aby przed globalną premierą prowadzić nowego McLarena Artura.

Zapowiedź całkowicie nowego SUV-a Toyoty
Wiadomości | 15.03.21

Zapowiedź całkowicie nowego SUV-a Toyoty

Toyota potwierdziła dzisiaj, że zaprezentuje swojego średniej wielkości elektrycznego SUV-a na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Szanghaju.

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4
Concept Cars | 18.10.22

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu Renault pokazało koncept 4EVER Trophy, który toruje drogę dla przyszłego, całkowicie elektrycznego SUV-a segmentu B.