Premiery | 03.02.21

Przedstawiamy DS 4

Najnowsze dzieło DS Automobiles zostało wyposażone w hybrydową technologię plug-in E-TENSE.

DS Automobiles nadal się rozwija. DS 4, po DS 7 CROSSBACK, DS 3 CROSSBACK i DS 9, jest czwartym modelem w gamie i wprowadza nową generację awangardowego designu.

W segmencie Premium C, który wciąż jest równie ważny ze strategicznego punktu widzenia, DS 4 jest innowacyjny i ma unikalny kształt, dostępny w trzech wersjach: DS 4, DS 4 CROSS i DS 4 PERFORMANCE LINE.

DS 4 wyróżnia się charyzmatyczną konstrukcją opartą na niezrównanej wiedzy i zaawansowanej technologii.

E-TENSE

Ta nowa wersja platformy EMP2, zawsze modułowa, umożliwiająca dostosowanie do różnych rodzajów układów napędowych, a także zawsze dynamiczna i bezpieczna, została opracowana dla DS 4.

Hybryda plug-in

DS Automobiles znajduje się w czołówce elektryfikacji. Nowa wersja platformy EMP2 została stworzona, aby pomieścić hybrydowy układ napędowy nowej generacji typu plug-in bez uszczerbku dla użyteczności i przestrzeni bagażowej. Turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 180 koni mechanicznych jest połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 110 koni mechanicznych i skrzynią biegów e-EAT8, co daje łącznie 225 koni mechanicznych. Jest zasilany bardziej wydajnym akumulatorem z nowymi, bardziej kompaktowymi ogniwami o większej pojemności umieszczonymi za odkształcalną belką i zapewniającymi zasięg ponad 50 kilometrów w trybie zerowej emisji (cykl mieszany WLTP).

Oferowane będą również wersje benzynowe PureTech 130, 180 i 225 koni mechanicznych oraz 130-konny Diesel BlueHDi. Wszystkie te modele otrzymają tylko 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. DS 4 oferuje również szeroką gamę szczególnie wydajnych wersji multi-energy, dostarczanych przez najwyższej klasy rozwiązania aerodynamiczne.

 Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider
Wiadomości | 26.03.20

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider

Dwudziestu studentów Akademii ŠKODY stanęło przed ambitnym zadaniem stworzenia siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Wybór padł tym razem na kompaktowy model SCALA, który studenci zademonstrują w wersji Spider.

Lotus potwierdza modele Elise, Exige oraz Evora
Wiadomości | 25.01.21

Lotus potwierdza modele Elise, Exige oraz Evora

Nowa seria samochodów sportowych została potwierdzona, a prototypowa produkcja Lotus Type 131 ma się rozpocząć w tym roku w światowej klasy zakładzie produkcyjnym w Hethel w Norfolk.

Renault Kiger zupełnie nowy SUV na rynek indyjski
Concept Cars | 19.11.20

Renault Kiger zupełnie nowy SUV na rynek indyjski

Samochód pokazowy Kiger zapowiada nowy kompaktowy model o długości poniżej 4 metrów przeznaczony na rynek indyjski.