MotorSport | 03.07.23

Maserati GT2, opracowany w celu przywrócenia marki Maserati do zawodów GT

Podczas 24 Hours of Spa, jednego z najbardziej wyczekiwanych wyścigów w międzynarodowym sezonie sportów motorowych, Maserati zaprezentowało światu swoje najnowsze dzieło do jazdy na torze, Maserati GT2.


Maserati GT2, opracowany w celu przywrócenia marki Maserati do zawodów GT

Po ogłoszeniu odcinka próbnego na początku marca, po którym nastąpiła intensywna seria testów mających na celu dostrojenie samochodu, House of the Trident oficjalnie zaprezentował swój nowy klejnot technologii i osiągów, opracowany w celu przywrócenia marki Maserati do zawodów GT. Wcześniej wyrzeźbił tam swoją nazwę dzięki zwycięskiemu MC12, który całkowicie zdominował tor od 2005 do 2010 roku.

 

Maserati GT2 to wyjątkowa synteza przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Maserati: czerpie z żywej spuścizny MC12; wyraża najlepszy potencjał, w wersji wyścigowej, supersportowego samochodu MC20 – doprowadzając i tak już wyjątkowy silnik Nettuno V6 o mocy 463 kW/621 KM do granic możliwości i przygotowuje się do wytyczenia nowego kursu w przyszłości Trident , który jest zdeterminowany, aby napisać ekscytujące nowe rozdziały w historii sportów motorowych.

 

Maserati zaprojektowało i zbudowało samochód wyścigowy dedykowany prywatnym zespołom i dżentelmenom. Arcydzieło osiągów, które łączy historię, innowacyjność i sportowe podejście, cechy, które zawsze charakteryzowały samochody torowe i drogowe Trident. Stworzony i zaprojektowany do udziału w mistrzostwach lub indywidualnych imprezach zarezerwowanych dla klasy GT2, Maserati GT2 zadebiutuje na torze w końcowych etapach 2023 Fanatec GT European Series i ma brać udział w całym sezonie 2024.

 

Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, skomentował: „Nasze DNA i duch zawsze tkwiły w wyścigach. Nasza historia zaczęła się i rozwijała od toru do drogi. Decyzja o powrocie do wyścigów torowych stanowi część gruntownych ram strategicznych, zainaugurowanych w tym roku debiutem w Formule E, do których dodaliśmy nasz powrót do świata zawodów GT. Teraz bardziej niż kiedykolwiek chcemy ożywić i pielęgnować pasję do rywalizacji, która zawsze nas charakteryzowała i motywowała do osiągania ważnych kamieni milowych”.

 

W ten sposób Trident świętuje swój powrót do świata ekscytujących zawodów GT najnowocześniejszym produktem, będącym wynikiem kreatywnego i projektowego partnerstwa między Maserati Innovation Lab, Centro Stile Maserati oraz technologicznej doskonałości dynamicznego symulatora Maserati.Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo
Premiery | 27.05.22

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Opracowany w Maserati Innovation Lab i produkowany w historycznej fabryce przy Viale Ciro Menotti, spyder jest w 100% produkowany we Włoszech i w 100% w Modenie, podobnie jak wersja coupé.

Specjalny model Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+
Super Cars | 12.01.23

Specjalny model Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+

Z okazji zakończenia sezonu Formuły 1 2022 Mercedes-AMG prezentuje specjalny model roadstera o wysokich osiągach, limitowany do 100 sztuk w ekskluzywnym dwukolorowym lakierze.

Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage
Wiadomości | 31.05.21

Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage

Zobacz wideo oraz zdjęcia całkowicie nowego Sportage piątej generacji.