Wiadomości | 17.04.23

1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray

Podczas aukcji Barrett-Jackson w Palm Beach pierwszy produkcyjny egzemplarz Chevrolet Corvette E-Ray z numerem VIN 001 został sprzedany za 1,1 miliona dolarów.


1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray

Pierwszy w historii zelektryfikowany Chevrolet Corvette E-Ray z 2024 r. zebrał 1,1 miliona dolarów dla edukacyjnej organizacji non-profit DonorsChoose podczas aukcji Barrett-Jackson w Palm Beach, która odbyła się 15 kwietnia.

 

Założona w 2000 roku w celu ułatwienia każdemu udostępniania zasobów nauczycielom, DonorsChoose zrealizowała już ponad dwa i pół miliona projektów klasowych, łącząc darczyńców bezpośrednio z prośbami nauczycieli. Rick Hendrick, prezes i dyrektor generalny Hendrick Automotive Group oraz właściciel 14-krotnego mistrza NASCAR Cup Series Hendrick Motorsports, złożył zwycięską ofertę w wysokości 1,1 miliona dolarów. Sto procent tej ceny sprzedaży pomoże DonorsChoose w dalszym zaspokajaniu potrzeb szkół publicznych w społecznościach o niskich dochodach.

 

„General Motors i Chevrolet z dumą dołączają do DonorsChoose w jego misji zwalczania nierówności w finansowaniu szkół poprzez zapewnianie społecznościom zaniedbanym zasobów potrzebnych do wysokiej jakości edukacji” — powiedział Steve Majoros, dyrektor ds. marketingu w firmie Chevrolet. „Corvette E-Ray to wyjątkowy produkt Chevroleta i jesteśmy zaszczyceni, że dochód ze sprzedaży numeru VIN 001 pomoże tej organizacji we wspieraniu uczniów i nauczycieli w całym kraju”.

 

E-Ray wyznacza punkt zwrotny w 70-letniej historii modelu, rozszerzając możliwości Corvette. Napędzana silnikiem Small Block V-8 o pojemności 6,2 l z tyłu i silnikiem elektrycznym na przedniej osi, pierwsza Corvette z napędem na wszystkie koła wytwarza łączną moc 655 koni mechanicznych. To najszybsza Corvette w historii, osiągająca prędkość od 0 do 100 km na godzinę w 2,5 sekundy.Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO
Wiadomości | 09.03.21

Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO

Czwarta generacja modelu w specjalnej w wersji chińskiej, gdzie rozstaw osi został zwiększony w porównaniu do wersji europejskiej.

Trzy nowe zelektryfikowane modele CUPRA do 2025 roku
Wiadomości | 09.06.22

Trzy nowe zelektryfikowane modele CUPRA do 2025 roku

Podczas CUPRA Impulse Event zaprezentowano nowe modele marki oraz ambitne plany na przyszłość.

Zapowiedź przyszłego elektrycznego hatchback-a od Renault
Elektryczne | 12.10.20

Zapowiedź przyszłego elektrycznego hatchback-a od Renault

Groupe Renault pokazała nowe krótkie wideo dwóch światowych nowości.