Premiery | 25.05.21

Amerykańska premiera Hyundaia IONIQ 5 Electric CUV

Całkowicie elektryczny model rewolucjonizuje rynek pojazdów elektrycznych dzięki ultraszybkiemu ładowaniu, oraz zasięgowi do 300 mil.

Hyundai Motor North America przedstawił dziś zupełnie nowy model IONIQ 5, elektryczny crossover użytkowy (CUV, crossover utility vehicle) o docelowym zasięgu 300 mil, inspirowany koncepcją Hyundaia 45EV , odpowiednia technologia i najlepsze w swojej klasie ultraszybkie ładowanie od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut. IONIQ 5 został zbudowany na ekskluzywnej platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP) Hyundaia, która zapewnia więcej miejsca we wnętrzu i zoptymalizowaną wydajność. IONIQ 5 jest częścią planu Hyundai Motor Group, który ma wprowadzić 23 modele BEV i sprzedać 1 milion pojazdów BEV na całym świecie do 2025 roku. IONIQ 5 trafi do sprzedaży jesienią tego roku z programem wcześniejszej rezerwacji, który oferuje specjalne korzyści.

 

Silniki elektryczne i konfiguracje akumulatorów dostosowane do każdego klienta

IONIQ 5 jest dostępny z szeroką gamą silników napędowych dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Klienci mogą połączyć zestaw akumulatorów 77,4 kWh z dwoma układami silników elektrycznych, albo z silnikiem tylko z tyłu, albo z silnikami z przodu iz tyłu. Najlepsza konfiguracja z dwoma silnikami to opcja napędu na wszystkie koła (AWD), zapewniająca łączną moc 320 koni mechanicznych (74 kW z przodu + 165 kW z tyłu). IONIQ 5 z taką konfiguracją może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w mniej niż 5 sekund. Układ jednosilnikowy z silnikiem z tyłu oferuje 225 KM (168 kW) i napęd na dwa koła (2WD).


Szybkie ładowanie
E-GMP IONIQ 5 może obsługiwać zarówno infrastrukturę ładowania 400 V, jak i 800 V. Platforma oferuje standardowo możliwość ładowania 800 V i może obsłużyć ładowanie 400 V bez potrzeby stosowania dodatkowych komponentów lub adapterów. System wielokrotnego ładowania to pierwsza na świecie opatentowana technologia, która obsługuje silnik i falownik w celu zwiększenia napięcia z 400 V do 800 V w celu zapewnienia stabilnej zgodności ładowania.
Dzięki ładowarce 350 kW IONIQ 5 może naładować od 10 procent do 80 procent w zaledwie 18 minut. Jeśli właściciel ma tylko pięć minut do stracenia, IONIQ 5 może odzyskać około 68 mil zasięgu za pomocą szybkiej ładowarki o mocy 350 kW. Standardowa ładowarka pokładowa o mocy 10,9 kW umożliwia pełne ładowanie w ciągu 6 godzin i 43 minut przy użyciu ładowania na poziomie 2.

 

Wprowadzenie IONIQ 5 to pierwszy krok na drodze firmy do dedykowanych pojazdów elektrycznych, przybliżający ją do osiągnięcia celów czystej mobilności. Po wprowadzeniu na rynek IONIQ 5, Hyundai rozszerzy swoją ofertę BEV o IONIQ 6, sedan elektryczny średniej wielkości, oraz IONIQ 7, duży SUV z napędem elektrycznym.1 marca odbędzie się ceremonia wręczenia nagród The Car of the Year 2021
Wiadomości | 23.02.21

1 marca odbędzie się ceremonia wręczenia nagród The Car of the Year 2021

Trofeum Samochodu Roku przyznawane od 1964 roku to najbardziej prestiżowa i pożądana nagroda w świecie motoryzacji.

Nowy Valkyrie Spider z otwartym dachem
Super Cars | 12.08.21

Nowy Valkyrie Spider z otwartym dachem

Nowy Valkyrie Spider to ekscytujący kolejny krok w rozwoju tego modelu i jest jak dotąd najszybszym, najbardziej ekstremalnym Aston Martinem z otwartym dachem.

Maserati Driving Experiences
Wiadomości | 09.03.21

Maserati Driving Experiences

Nowa edycja kursów jazdy Master Maserati na rok 2021 teraz także nowym modelem MC20.