Premiery | 14.06.22

Światowa premiera rajdowej SKODY FABIA RS Rally2

SKODA Motorsport prezentuje nowy model rajdowy, który jest oparty na modelu Fabia czwartej generacji i jest kontynuacją najbardziej udanego pojazdu Rally2 ostatnich lat.

SKODA Motorsport przedstawia następcę FABIA Rally2 evo. Nowy model rajdowy firmy Mladá Boleslav bazuje na SKODA FABIA czwartej generacji i jest kontynuacją najbardziej udanego pojazdu Rally2 ostatnich lat. SKODA Motorsport opracowała nowy silnik dla FABIA RS Rally2, a także poprawiła prowadzenie, układ napędowy i elektronikę oraz poprawiła funkcje bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera. Nowa FABIA RS Rally2 zademonstrowała swoje możliwości w wymagającej serii testów na asfalcie, żwirze i lodzie, a także w różnych warunkach pogodowych i jest idealnie wyposażona, aby w przyszłości zdobywać zwycięstwa i tytuły w rękach zespołów klientów.

 

Całkowicie nowa SKODA FABIA RS Rally2 to samochód rajdowy dla kategorii Rally2 i korzysta z najlepszej w swojej klasie aerodynamiki i wyjątkowo sztywnej karoserii modelu produkcyjnego. W porównaniu do odnoszącego sukcesy poprzedniego modelu, zespół SKODA Motorsport zoptymalizował w szczególności układ napędowy, a także elektronikę, bezpieczeństwo i obsługę. Inżynierowie opracowali także nowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra, oparty na silniku 2.0 TSI z serii silników EA888, który jest stosowany m.in. w modelach RS. Nowy lakier do sportów motorowych SKODY podkreśla bliskie powiązania ze sportowymi modelami serii RS; Kolorystyka Mamba Green nawiązuje do OCTAVII RS i ENYAQ COUPE RS iV.

 

SKODA Motorsport zastosowała w nowej FABIA RS Rally2 szereg komponentów zoptymalizowanych pod kątem rajdów. Specjalny układ hamulcowy i precyzyjnie wyważone podwozie zapewniają cenne ułamki sekundy na torze. Klatka bezpieczeństwa składająca się z 35,8 metra stalowych rur i specjalnie zabezpieczonego zbiornika paliwa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa na pokładzie. Ponadto elektronika i sterowanie spełniają dokładne wymagania kierowcy i pilota podczas rajdu.

 

Niektóre podzespoły stosowane w pojazdach rajdowych znacznie różnią się od swoich odpowiedników w pojazdach seryjnych. Zamiast nawet dziewięciu poduszek powietrznych i licznych elektronicznych systemów wspomagania, takich jak te, które można znaleźć w produkcyjnej FABII, nowa SKODA FABIA RS Rally2 w wielu aspektach opiera się wyłącznie na mechanice. Posiada również specjalistyczne komponenty, takie jak klatka bezpieczeństwa i specjalnie chroniony zbiornik paliwa. W przeciwieństwie do seryjnej FABII, wersja rajdowa wykorzystuje wyłącznie czujniki do sterowania silnikiem i wyświetlające ciśnienie w układzie hamulcowym, położenie kierownicy i paliwo. Czujniki dostarczają jedynie informacji; w przeciwieństwie do modelu produkcyjnego nie pełnią żadnych funkcji kontrolnych. Tylko sterownik silnika wykorzystuje dane z czujników, aby zapewnić optymalne działanie we wszystkich trybach jazdy i różnych warunkach pogodowych.

 

SKODA Motorsport opracowała nowy silnik dla FABIA RS Rally2 i dodatkowo zoptymalizowała sprawdzony układ napędowy. Turbodoładowany silnik FABIA RS Rally2 o pojemności 1,6 litra bazuje na silniku 2.0 TSI z serii silników EA888 o mocy około 214 kW (289 KM). Maksymalny moment obrotowy 430 Nm jest rozdzielany na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 5-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów i dwóch mechanizmów różnicowych.Toyota potwierdza zupełnie nowy model Aygo X
Wiadomości | 05.10.21

Toyota potwierdza zupełnie nowy model Aygo X

Całkowicie nowy kompaktowy miejski crossover zaprojektowany i wyprodukowany w Europie. Model wyłącznie dla Toyoty oparty na platformie GA-B.

Pierwszy supersportowy samochód z konstrukcją przednią wykonaną w 100% z kutych kompozytów
Wiadomości | 14.03.23

Pierwszy supersportowy samochód z konstrukcją przednią wykonaną w 100% z kutych kompozytów

Zaledwie kilka tygodni przed wprowadzeniem na rynek pierwszego hybrydowego pojazdu elektrycznego typu plug-in, Lamborghini przedstawia unikalne rozwiązanie techniczne.

Mini telewizja od Porsche
Wiadomości | 16.05.20

Mini telewizja od Porsche

Porsche poszerza swoją ofertę cyfrowej komunikacji. Po raz pierwszy producent samochodów sportowych ze Stuttgartu zaprezentuje światowej publiczności dwa nowe warianty modelu 911 na własnym internetowym kanale telewizyjnym.