Wiadomości | 11.10.24

A390_β, nowa sylwetka sportowego fastbacka Alpine

Samochód pokazowy A390_β, pierwszy w 100% elektryczny sportowy fastback Alpine, wprowadza nowy wymiar do sportowego wszechświata marki. To drugi z trzech modeli Dream Garage.


A390_β, nowa sylwetka sportowego fastbacka Alpine

Nazwa A390_β jest zgodna z nomenklaturą Alpine, która łączy literę A z trzema cyframi. 3 odnosi się do rozmiaru pojazdu, a 90 do uniwersalnych, codziennych pojazdów marki. Grecka litera beta odnosi się do pośredniego etapu rozwoju przed oficjalnym wprowadzeniem samochodu produkcyjnego.

 

A390_β oferuje wgląd w przyszły samochód drogowy zaprojektowany do codziennego użytku i zdolny do przekształcenia się w wyścigową bestię, taką jak kultowy A110, zapewniając znacznie bardziej sportowe wrażenia z jazdy. Alpine definiuje go jako prawdziwy samochód sportowy pod „ubranym” projektem, jak samochód wyścigowy w garniturze szytym na miarę.

 

Podobnie jak samochód koncepcyjny Alpenglow zaprezentowany na Paris Motor Show 2022, samochód pokazowy A390_β czerpie inspirację z pasm górskich Alp. Skały, minerały i śnieg to naturalne elementy, które napędzały projekt i wybór materiałów, nadając mu siłę charakteru.

 

Czerpiąc ze swojego dziedzictwa i wyścigowego DNA, Alpine proponuje dzieło będące symbolem francuskiego savoir-faire, idealne połączenie odwagi i innowacji. W czasach, gdy transport niskoemisyjny staje się niezbędny w sektorze motoryzacyjnym, samochód pokazowy Alpine A390_β to coś więcej niż tylko obietnica. Jest dowodem zaangażowania marki Alpine w wysokiej klasy, ekscytującą i zrównoważoną sportowość.

 

„A390_β zapowiada przyszłego sportowego fastbacka Alpine, którego zaprojektowaliśmy jak A110 z 5 siedzeniami. Dualizm ducha wyścigowego i wyrafinowania tego samochodu pokazowego ucieleśnia osiągi i wrażenia z jazdy, które będziemy dostarczać od 2025 r. w naszym pojeździe produkcyjnym, produkowanym we Francji w historycznej manufakturze Dieppe. To coś więcej niż obietnica 100% doświadczenia Alpine, to prawdziwe zobowiązanie”.

Philippe Krief, dyrektor generalny Alpine



Toyota wprowadza zupełnie nowe modele Alphard i Vellfire
Premiery | 21.06.23

Toyota wprowadza zupełnie nowe modele Alphard i Vellfire

Toyota ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie sprzedaży całkowicie nowych wersji benzynowych i hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV) Alphard i Vellfire. Zostały wprowadzone na rynek 21 czerwca.

Chciałbyś poprowadzić legendarny bolid F1?
Wiadomości | 24.04.23

Chciałbyś poprowadzić legendarny bolid F1?

Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1. Prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji oraz niecodzienna szansa, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams FW29.

Zaawansowane systemy hamulcowe brake-by-wire
Wiadomości | 16.10.23

Zaawansowane systemy hamulcowe brake-by-wire

Jako nieodłączny element mobilności, systemy hamulcowe i ich dalszy rozwój stanowią istotny priorytet dla Continental. Rozwiązania noszą nazwę Future Brake Systems.