Tuning | 28.01.22

CUPRA wprowadza do swojej gamy Leona w wersji VZ CUP

Nowy dodatek do gamy oraz hołd dla modeli CUP Competition, będzie dostępny zarówno w wersji nadwozia typu 5-drzwiowego hatchbacka, jak i Sportstourer.

CUPRA Leon już oferowała wyjątkowe wrażenia z jazdy dzięki wysoce zaawansowanej gamie układów napędowych, dynamicznym technologiom podwozia oraz połączeniu sportowego charakteru i wyrafinowania w wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym. Dodaj do tego wysoce skomunikowany, zdigitalizowany interfejs użytkownika i najbardziej zaawansowane dostępne systemy wspomagania kierowcy, a CUPRA Leon jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pojazdów w tym segmencie.

 

Ale teraz CUPRA Leon VZ CUP to szereg nowych komponentów, aby uczynić go jeszcze bardziej pożądanym, od nadwozia po wnętrze, tworząc wyjątkowy wygląd i wrażenia z już wyróżniającego się samochodu o wysokich osiągach.

 

CUPRA Leon VZ CUP dodaje nowe elementy do pojazdu o wysokich osiągach. Wewnątrz wyróżniającym się elementem jest wprowadzenie foteli CUPBucket, dostępnych w skórze Genuine Black lub Petrol Blue. Po raz pierwszy zaobserwowany w zadziwiającej CUPRA Formentor VZ5, integracja zapewnia jeszcze większe wsparcie boczne i przyjemne wrażenia z jazdy. Tylna strona siedziska CUPBucket jest wykonana z włókna węglowego. Co ważne, fotele CUPBucket są zamontowane nisko w kabinie, aby zmaksymalizować przestrzeń i zapewnić bardziej ergonomiczną pozycję siedzącą – ważne w pojeździe ze sportową esencją CUPRA Leon.

 

Współczesny charakter wnętrza podkreśla również wyszywana miedzią deska rozdzielcza, dostępna również w kolorze czarnym lub Petrol Blue, w której znajduje się specjalna kierownica CUPRA z ergonomicznie zaprojektowanymi i rozmieszczonymi przełącznikami.

 

Tylny spojler z miedzianego włókna węglowego w wariancie 5-drzwiowym nie tylko dodaje nową estetykę, ale także wspomaga przepływ powietrza nad karoserią pojazdu, zmniejszając turbulencje. Dodaj do tego listwy progowe Dark Alu i opcjonalne osłony lusterek bocznych z miedzianego włókna węglowego, a wygląd zewnętrzny zostanie wzmocniony.

 

Wreszcie, CUPRA Leon VZ CUP jest standardowo wyposażony w aluminiowe felgi 19” z miedzianym wykończeniem. Te aluminiowe felgi są również dostępne z oponami Bridgestone Performance.

CUPRA Leon VZ CUP jest dostępna z różnymi silnikami, w tym zelektryfikowanym 2.0 TSI 180kW/245PS e-HYBRID, a także 2.0 TSI 228kW/310PS DSG 4Drive (Sportstourer), 2.0 TSI 221kW/300PS i 2.0 TSI 180kW/245PS benzyna.

 

CUPRA Leon VZ CUP wchodzi do produkcji w tym tygodniu w zakładach marki Martorell, z pierwszymi dostawami w marcu 2022 roku.Jakie korzyści oferuje wspólna platforma dla pojazdów elektrycznych?
Wiadomości | 16.03.23

Jakie korzyści oferuje wspólna platforma dla pojazdów elektrycznych?

Jedna platforma dla wielu modeli pojazdów. Strategie inteligentnych platform skracają czas i zmniejszają koszty związane z opracowywaniem pojazdów elektrycznych.

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two
Premiery | 01.06.21

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two

Rimac Automobili pokazał dziś swój pierwszy w pełni elektryczny hipersamochód , który zostanie wyprodukowany tylko w 150 egzemplarzach.

Bentley Mulliner Bacalar
Wiadomości | 05.03.20

Bentley Mulliner Bacalar