Wiadomości | 08.06.21

Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1

Zobacz wideo naturalnej wielkości Lamborghini Sián FKP 37, który został stworzony z ponad 400 000 elementów LEGO.

Automobili Lamborghini we współpracy z Grupą LEGO zbudowało replikę Lamborghini Sián FKP 37 naturalnej wielkości, wykorzystując ponad 400 000 elementów LEGO Technic. Po premierze w zeszłym roku LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:8, ten model naturalnej wielkości jest repliką włoskiego supersamochodu sportowego z limitowanej edycji w znacznie większej skali. Wykorzystując 154 różne typy elementów LEGO, w tym 20 uformowanych specjalnie na potrzeby tego projektu, ważący 2200 kg model ucieleśnia niepowtarzalny design Lamborghini Sián w najdrobniejszych szczegółach, doskonale odzwierciedlając wymiary samochodu co do milimetra.

 

Współpraca projektantów, inżynierów i techników obu firm zajęła 15-osobowemu zespołowi 8660 godzin prac rozwojowych i żmudnej budowy. Idealne proporcjonalnie podwozie jest identyczne z prawdziwym Siánem, ma 4980 mm długości, 2101 mm szerokości i 1133 mm wysokości. Panele nadwozia są wykonane z misternej tkaniny składającej się z wykonanych na zamówienie sześciokątnych elementów LEGO Technic, nawiązujących do sześciobocznego kształtu, który jest integralną częścią języka projektowania Lamborghini. Imię Siána, oznaczające „błysk” lub „błyskawica” w dialekcie bolońskim, zostało uhonorowane przez ekspertów Grupy LEGO, którzy zadbali o to, aby światła zbudowane w całości z elementów Technic i elegancka błyskawica, która miga wzdłuż ciała, odzwierciedlały sposób, w jaki Prawdziwe reflektory epsilon i sześciokątne tylne światła Siána włączają się i opadają. Wewnątrz kokpitu detale uzupełniają zbudowana z klocków kierownica z emblematem Lamborghini i włoską flagą, zbudowane przez LEGO elementy sterujące na desce rozdzielczej i wyścigowe fotele.

 

Jest to pierwszy model w dużej skali z Grupy LEGO, który ma powłokę UV z efektem pędzla. Kolor, który idealnie pasuje do modelu LEGO Technic w skali 1:8, zastosowała lakiernia Automobili Lamborghini.


W ramach pierwszej w swoim rodzaju wirtualnej prezentacji opracowanej przez Grupę LEGO, model został przebudowany w wirtualnym warsztacie LEGO, aby dać entuzjastom Lamborghini i miłośnikom LEGO szansę zbliżenia się do pełnej skali wersji. Widzowie mogą spełnić swoje marzenia, zasiadając za kierownicą edycji w skali 1:8, zanim zostaną „przekształceni” wraz z modelem w ujawnioną dzisiaj pełnowymiarową replikę. Mogą usiąść wirtualnie w fotelu kierowcy i usłyszeć od projektantów Automobili Lamborghini i LEGO Group, którzy urzeczywistnili ten model.Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium
Wiadomości | 22.02.22

Nowy Amarok, Volkswagen pokazał całą sylwetkę nowego pick-upa premium

Mocny jak zawsze, nowy pick-up Amarok ponownie może pochwalić się silnikiem V6 TDI, na światowych rynkach zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Wygraj Shelby GT500 2021 o mocy 760 KM i 25.000 $ w gotówce
Wiadomości | 23.07.21

Wygraj Shelby GT500 2021 o mocy 760 KM i 25.000 $ w gotówce

Masz szansę wygrać prawdziwy kolekcjonerski samochód! Ford Mustang Shelby GT500, w oszałamiającym kolorze Rapid Red z białymi pasami Over-the-Top.

Nowy Volkswagen ID.4 światowa premiera w pełni elektrycznego SUV-a
Premiery | 26.09.20

Nowy Volkswagen ID.4 światowa premiera w pełni elektrycznego SUV-a

Nowy Volkswagen ID.4 zaprezentowany w pełnej krasie. Pierwszy elektryczny SUV Volkswagena i drugi po ID.3 model skonstruowany w oparciu o modułową platformę podłogową MEB dla samochodów elektrycznych.