Elektryczne | 24.10.22

Drugi model w serii bZ, elektryczny sedan na baterie Toyota bZ3

Toyota bZ3 jest wynikiem współpracy i synergii trzech firm w zakresie rozwoju, produkcji samochodów i technologii akumulatorów.


Drugi model w serii bZ, elektryczny sedan na baterie Toyota bZ3

Toyota ogłosiła wprowadzenie Toyoty bZ3, drugiego modelu z serii bZ. BZ3 to elektryczny sedan na baterie na rynek chiński opracowany wspólnie przez spółkę joint venture założona przez Toyotę i BYD Company Ltd. oraz FAW Toyota Motor Co. Ltd. . Będzie produkowany i sprzedawany przez sieć dealerską FAW Toyota.

 

Opracowując bZ3, Toyota, BTET i FAW Toyota ściśle współpracowały, aby zapewnić najlepsze produkty klientom w Chinach, największym na świecie rynku akumulatorów EV (BEV). Ponad 100 inżynierów Toyoty z działów projektowania, produkcji, inżynierii i kontroli jakości uczestniczyło w rozwoju, współpracując z inżynierami z BYD i FAW Toyota.

 

Toyota, pierwszy na świecie masowy producent hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV), do tej pory sprzedała na całym świecie ponad 20 milionów zelektryfikowanych pojazdów. Klienci na całym świecie doceniają samochody Toyoty za szeroką gamę zaawansowanych technologii elektryfikacji firmy – od pojazdów HEV po pojazdy elektryczne na ogniwa paliwowe – oraz za przyjemną w prowadzeniu konstrukcję, zbudowaną w oparciu o dopracowane od dawna osiągi QDR. Toyota bZ3 kontynuuje takie DNA, po Toyocie bZ4X.

 

BYD od momentu założenia w 1995 roku specjalizuje się w akumulatorach i innych kluczowych technologiach dla pojazdów zelektryfikowanych, w tym w e-Platform 3.0. Stale rozwijająca się firma oferuje kompleksowe rozwiązania w nowej dziedzinie energii i zdobyła zaufanie klientów na całym świecie dzięki wysokiej wydajny system rozwoju i zaawansowane technologie elektryfikacji. W przypadku Toyoty bZ3 BYD i jej partnerzy zapewniają zaawansowaną, bezpieczną i niezawodną technologię akumulatorów.

 

FAW Toyota dostarcza coraz lepsze produkty i usługi klientom w Chinach od momentu jej założenia w 2000 roku. Firma jest dobrze znana z szerokiej gamy produktów i kompleksowych możliwości obejmujących produkcję, sprzedaż i serwis. Do tej pory skumulowana wielkość sprzedaży FAW osiągnęła dziesięć milionów sztuk. W oparciu o światowej klasy urządzenia i technologie, firma produkuje teraz wysokiej jakości nowe produkty energetyczne, w tym serię Toyota bZ.

 

Toyota bZ3 jest wynikiem współpracy i synergii trzech firm w zakresie rozwoju, produkcji samochodów i technologii akumulatorów. Połączone mocne strony każdego członka zaowocowały bezprecedensową nową wartością i nowymi doświadczeniami dla klientów.Audi sprzedało ponad pół miliona aut w czwartym kwartale 2020 roku
Wiadomości | 12.01.21

Audi sprzedało ponad pół miliona aut w czwartym kwartale 2020 roku

Audi zakończyło rok 2020 najbardziej udanym kwartałem w historii firmy.

Ford prezentuje limitowaną, ponad 400-konną edycję modelu Bronco DESERT RACER
Tuning | 18.11.21

Ford prezentuje limitowaną, ponad 400-konną edycję modelu Bronco DESERT RACER

Bazując na konstrukcji seryjnego, 4-drzwiowego modelu, ma przenieść wiedzę i doświadczenia marki na nowy poziom.

MANHART RQ 900 czyli podrasowane Audi RS Q8
Tuning | 24.09.21

MANHART RQ 900 czyli podrasowane Audi RS Q8

Jak zwykle nowe oznaczenie pojazdu jest już wyraźnym wyznacznikiem nowych osiągów: czterolitrowy ośmiocylindrowy silnik RS Q8 generuje teraz nie mniej niż 918 KM.