Wiadomości | 29.09.21

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód

W historycznym ogłoszeniu firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła dzisiaj, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

Ogłaszając ten przełomowy moment dla marki, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Müller-Ötvös, powiedział:

„Dzisiaj jest najbardziej znaczący dzień w historii Rolls-Royce Motor Cars od 4 maja 1904 roku. Tego dnia nasi ojcowie założyciele, Charles Rolls i Sir Henry Royce, po raz pierwszy spotkali się i uzgodnili, że zamierzają stworzyć „najlepsze samochód na świecie”. Wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię dostępną dla nich w tamtym czasie i wykorzystując swoje niezwykłe umysły inżynierskie, ci dwaj pionierzy przenieśli wczesne samochody z silnikiem spalinowym z hałaśliwych, niewygodnych i prymitywnych środków transportu, ustanawiając zupełnie nowy punkt odniesienia."

„Samochody, które stworzyli, dały światu prawdziwie luksusowe doświadczenie i zapewniły Rolls-Royce’owi najwyższą pozycję, którą Rolls-Royce zajmuje, niekwestionowaną, do dziś. Marka nieprzerwanie od ponad wieku definiuje to, co najlepsze w motoryzacji spalinowej."

„Dziś, 117 lat później, z dumą ogłaszam, że Rolls-Royce rozpocznie program testów drogowych niezwykłego nowego produktu, który podniesie globalną rewolucję w pełni elektrycznych samochodów i stworzy pierwszy – i najlepszy – super- luksusowy produkt tego typu. To nie jest prototyp. To prawdziwa rzecz, zostanie przetestowana na widoku, a nasi klienci odbiorą pierwsze dostawy auta w czwartym kwartale 2023 roku.”20 lat Porsche w Chinach
Wiadomości | 29.04.21

20 lat Porsche w Chinach

Porsche dostarczyło swoje pierwsze samochody sportowe do Chin 20 lat temu. Od tego czasu region stał się największym rynkiem firmy.

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się
Wiadomości | 29.06.20

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się

Komitet i Rada Fundacji Salon International de l'Automobile podjęły dziś decyzję o przyszłości Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), największego wydarzenia publicznego w Szwajcarii.

Światowa premiera modeli Audi Q4 e-tron
Premiery | 14.04.21

Światowa premiera modeli Audi Q4 e-tron

To pierwsze kompaktowe elektryczne SUV-y marki z pod znaku Czterech Pierścieni. Zachwycają nowym, przestronnym wnętrzem i rozwiązaniami technologicznymi.