Wiadomości | 29.09.21

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód

W historycznym ogłoszeniu firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła dzisiaj, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

Ogłaszając ten przełomowy moment dla marki, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Müller-Ötvös, powiedział:

„Dzisiaj jest najbardziej znaczący dzień w historii Rolls-Royce Motor Cars od 4 maja 1904 roku. Tego dnia nasi ojcowie założyciele, Charles Rolls i Sir Henry Royce, po raz pierwszy spotkali się i uzgodnili, że zamierzają stworzyć „najlepsze samochód na świecie”. Wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię dostępną dla nich w tamtym czasie i wykorzystując swoje niezwykłe umysły inżynierskie, ci dwaj pionierzy przenieśli wczesne samochody z silnikiem spalinowym z hałaśliwych, niewygodnych i prymitywnych środków transportu, ustanawiając zupełnie nowy punkt odniesienia."

„Samochody, które stworzyli, dały światu prawdziwie luksusowe doświadczenie i zapewniły Rolls-Royce’owi najwyższą pozycję, którą Rolls-Royce zajmuje, niekwestionowaną, do dziś. Marka nieprzerwanie od ponad wieku definiuje to, co najlepsze w motoryzacji spalinowej."

„Dziś, 117 lat później, z dumą ogłaszam, że Rolls-Royce rozpocznie program testów drogowych niezwykłego nowego produktu, który podniesie globalną rewolucję w pełni elektrycznych samochodów i stworzy pierwszy – i najlepszy – super- luksusowy produkt tego typu. To nie jest prototyp. To prawdziwa rzecz, zostanie przetestowana na widoku, a nasi klienci odbiorą pierwsze dostawy auta w czwartym kwartale 2023 roku.”Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150
Wiadomości | 19.06.20

Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150

Ford zaktualizował swoją główną stronę internetową o zwiastun zdjęcia modelu F-150 2021 i potwierdził, że premiera nowego Forda będzie transmitowane na żywo, aby każdy mógł się z nim zapoznać!

SSC TUATARA bije rekord świata
Super Cars | 27.01.21

SSC TUATARA bije rekord świata

460,4 km/h oficjalnie potwierdzone. 17 stycznia 2021 SCC Tuatara ustanowił nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego. Zobacz oficjalne wideo.

Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem
Concept Cars | 21.03.22

Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem

Bardziej technologicznie i przyjazny dla środowiska model, który pokazuje, jak sportowa ma stać się przyszłość.