Wiadomości | 29.09.21

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód

W historycznym ogłoszeniu firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła dzisiaj, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

Ogłaszając ten przełomowy moment dla marki, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Müller-Ötvös, powiedział:

„Dzisiaj jest najbardziej znaczący dzień w historii Rolls-Royce Motor Cars od 4 maja 1904 roku. Tego dnia nasi ojcowie założyciele, Charles Rolls i Sir Henry Royce, po raz pierwszy spotkali się i uzgodnili, że zamierzają stworzyć „najlepsze samochód na świecie”. Wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię dostępną dla nich w tamtym czasie i wykorzystując swoje niezwykłe umysły inżynierskie, ci dwaj pionierzy przenieśli wczesne samochody z silnikiem spalinowym z hałaśliwych, niewygodnych i prymitywnych środków transportu, ustanawiając zupełnie nowy punkt odniesienia."

„Samochody, które stworzyli, dały światu prawdziwie luksusowe doświadczenie i zapewniły Rolls-Royce’owi najwyższą pozycję, którą Rolls-Royce zajmuje, niekwestionowaną, do dziś. Marka nieprzerwanie od ponad wieku definiuje to, co najlepsze w motoryzacji spalinowej."

„Dziś, 117 lat później, z dumą ogłaszam, że Rolls-Royce rozpocznie program testów drogowych niezwykłego nowego produktu, który podniesie globalną rewolucję w pełni elektrycznych samochodów i stworzy pierwszy – i najlepszy – super- luksusowy produkt tego typu. To nie jest prototyp. To prawdziwa rzecz, zostanie przetestowana na widoku, a nasi klienci odbiorą pierwsze dostawy auta w czwartym kwartale 2023 roku.”Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha
Super Cars | 18.02.23

Kultowy wolnossący 6-cylindrowy silnik BMW w prototypowym Coupe Oletha

Niemiecka inżynieria i precyzja połączone z amerykańską pomysłowością i pasją. Czy słyszałeś już o modelu Smit Oletha Coupe?

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online
Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.

Toyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept
Concept Cars | 11.01.22

Toyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept

Podczas Tokyo Auto Salon 2022 Toyota pokaże światową premierę nowego wyścigowego samochodu koncepcyjnego.