Premiery | 20.05.23

Toyota Tacoma 2024 premiera na Big Island na Hawajach

Całkowicie nowa Toyota Tacoma to czwarta generacja najlepiej sprzedającego się pickupa średniej wielkości w ciągu ostatnich 18 lat.

Całkowicie nowa Toyota Tacoma 2024 miała swoją światową premierę 18 maja w Pauko na Hawajach, prezentując światu czwartą generację najlepiej sprzedającego się pickupa średniej wielkości w ciągu ostatnich 18 lat. Wiceprezes i dyrektor generalny grupy Toyota, Dave Christ, przedstawił nową ciężarówkę wraz z głównym inżynierem Tacoma, Sheldonem Brownem i prezesem CALTY, Kevinem Hunterem.

 

„Dzięki jeszcze większym możliwościom terenowym oraz jakości, trwałości i niezawodności, których oczekują nasi klienci, a także wielu opcjom dla każdego właściciela, jesteśmy przekonani, że Tacoma pozostanie najlepszym wyborem dla nabywców pickupów średniej wielkości, kiedy już się pojawi jeszcze w tym roku” — mówi wiceprezes i dyrektor generalny grupy Toyota, Dave Christ.

 

Całkowicie nowa Tacoma jest zbudowana na globalnej platformie samochodów ciężarowych TNGA-F Toyoty i jest wyposażona w nowe tylne zawieszenie wielowahaczowe. Klienci mają do wyboru dwa nowe, mocne i wydajne czterocylindrowe układy napędowe oraz hybrydę i-FORCE MAX o mocy 326 KM i momencie obrotowym 465 Nm. momentu obrotowego. Tacoma przedstawia również światu zupełnie nową klasę Trailhunter, która jest fabrycznie opracowanym pojazdem typu overlander ze zintegrowanymi komponentami firm ARB, Old Man Emu i RIGID.

 

W ramach zróżnicowanego podejścia Toyoty do pracy na rzecz przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, Tacoma i-FORCE MAX to najnowsza oferta hybrydowa w ofercie Toyoty nosząca znaczek Beyond Zero. Dzisiaj Toyota oferuje klientom do wyboru 15 zelektryfikowanych pojazdów. Dzięki jedenastu modelom hybrydowym, dwóm modelom hybrydowym typu plug-in, pojazdowi elektrycznemu bZ4X oraz bezemisyjnemu wodorowemu ogniwu paliwowemu Mirai, Toyota zapewnia klientom większy wybór niż jakikolwiek inny producent samochodów w celu zmniejszenia śladu węglowego.

 

Całkowicie nowy Tacoma 2024 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a modele i-FORCE MAX pojawią się na początku 2024 roku. Sugerowane ceny detaliczne producenta zostaną ogłoszone bliżej dat rozpoczęcia sprzedaży.Znamy ceny bestsellera SEAT-a: nowy Seat Leon już od
Wiadomości | 04.05.20

Znamy ceny bestsellera SEAT-a: nowy Seat Leon już od

Czwarta generacja SEAT-a Leona w wersji pięciodrzwiowej i Sportstourer została zaprezentowana oficjalnie w styczniu podczas premiery w Barcelonie. Wyczekiwany model hiszpańskiego producenta już niebawem pojawi się w polskich salonach. Właśnie ogłoszono oficjalny cennik najnowszego Leona w Polsce.

Genesis pokazał pierwsze zdjęcia atletycznie ulepszonego modelu G80 Sport
Wiadomości | 05.07.21

Genesis pokazał pierwsze zdjęcia atletycznie ulepszonego modelu G80 Sport

Kolejna ewolucja w linii G80, która dodaje dynamiczne elementy designu do już popularnego luksusowego sedana średniej wielkości.

Dacia pokazała jak nakręcić spot reklamowy samochodu w mieszkaniu
Wiadomości | 15.06.20

Dacia pokazała jak nakręcić spot reklamowy samochodu w mieszkaniu

Tam, gdzie wiele marek samochodowych mogło się narazić na pomysł stworzenia reklamy bez pełnej ekipy produkcyjnej, zatrudnionych aktorów i budżetu, Dacia dostrzegła możliwość zastosowania tego samego inteligentnego myślenia, które wykorzystuje w swojej wydajnej inżynierii i alternatywnym modelu biznesowym, aby stworzyć reklamę czasy.