Wiadomości | 13.05.24

Prace nad pierwszą 911-tką z napędem hybrydowym zakończyły się sukcesem

W blokach startowych stoi pierwsze sportowe Porsche 911 z napędem hybrydowym. Po szeroko zakrojonym programie rozwoju i testów nowe 911 z napędem hybrydowym jest gotowe do produkcji seryjnej.


Prace nad pierwszą 911-tką z napędem hybrydowym zakończyły się sukcesem

„Po raz pierwszy w 61-letniej historii naszej ikony instalujemy hybrydowy układ napędowy w drogowym 911. Ta innowacyjna hybryda o wysokich osiągach sprawia, że 911 jest jeszcze bardziej dynamiczna” – mówi Frank Moser, wiceprezes linii modeli 911 i 718. „ Podczas prac rozwojowych nie pozostawiliśmy niczego przypadkowi i testowaliśmy nowe 911 w najróżniejszych warunkach na całym świecie. Od przenikliwego zimna po palący upał, jak to miało miejsce podczas końcowych etapów testów w Dubaju. Niezależnie od tego, czy przy dużym obciążeniu układu napędowego, w wymagających warunkach na przełęczach górskich, czy w miejskim ruchu ulicznym, nowe 911 z łatwością poradziło sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami. W sumie nasi inżynierowie i kierowcy testowi przejechali w fazie rozwojowej ponad pięć milionów kilometrów”. Frank Moser, wiceprezes Model Line 911 i 718, Porsche AG

 

Szybszy od swojego poprzednika na torze Nürburgring o 8,7 sekundy
Testowanie i dostrajanie na torze Nürburgring Nordschleife zawsze miało szczególne znaczenie podczas opracowywania 911. W trakcie testów wydajności ambasador marki Porsche, Jörg Bergmeister, pokonał okrążenie toru w czasie 7:16,934 minuty, czyli o 8,7 sekundy szybciej niż odpowiednia wersja poprzedniego modelu. Samochód testowy był wyposażony w standardowe opony drogowe oraz zestaw aerodynamiczny ze stałym tylnym spojlerem, który jest dostępny jako opcja już od kilku generacji modeli i który zapewnia większy docisk przy dużych prędkościach.Lexus UX 300e, światowa premiera nowego całkowicie elektrycznego miejskiego crossovera
Premiery | 12.10.22

Lexus UX 300e, światowa premiera nowego całkowicie elektrycznego miejskiego crossovera

Oprócz zwrotnych rozmiarów nadwozia i wyjątkowej miejskiej konstrukcji, UX 300e jest wysoko ceniony przez klientów poszukujących wyraźnie cichej i wyrafinowanej jazdy BEV.

2250 KM w łodzi od Mercedes-AMG
Super Cars | 25.06.21

2250 KM w łodzi od Mercedes-AMG

Mercedes-AMG i Cigarette Racing zaprezentowały dziś zupełnie nową wysoce ekskluzywną łódź Cigarette 41' Nighthawk AMG Black Series w edycji specjalnej.

Nowe Audi R8 Coupe V10 GT RWD
Super Cars | 04.10.22

Nowe Audi R8 Coupe V10 GT RWD

Moc 5,2-litrowego, wolnossącego silnika V10 została w nim zwiększona do 620 KM, co czyni go najmocniejszą jednostką z napędem na tylne koła w historii marki.