Wiadomości | 09.07.21

Opel będzie w pełni elektryczny, wejdzie na rynek chiński i wprowadzi do produkcji kultowy model Manta-e

Bogata w tradycje niemiecka marka otwiera kolejny rozdział swojej historii, ekspansja i elektryfikacja.

Opel otwiera kolejny rozdział swojej wszechstronnej ofensywy elektryfikacyjnej: bogata w tradycje niemiecka marka obecnie nie tylko rozszerza portfolio modeli elektrycznych, ale od 2028 r. skupi się wyłącznie na pojazdach z napędem elektrycznym w Europie. Opel wejdzie również na największy na świecie rynek motoryzacyjny Chiny – jako marka czysto elektryczna. Co więcej, legendarny Opel Manta będzie świętował swój powrót jako samochód w pełni elektryczny.

 

„Od 2028 r. Opel będzie oferował samochody elektryczne tylko na naszym podstawowym rynku w Europie” – powiedział dyrektor generalny Michael Lohscheller podczas cyfrowego dnia Stellantis EV 2021. „To wyraźnie pokazuje zaangażowanie marki Opel w mobilność elektryczną. Przyszłość przemysłu motoryzacyjnego jest elektryczna – a Opel jest tego częścią. Jesteśmy na drodze do ponownego wymyślenia Opla i przekształcenia się w młodą, zieloną i globalną markę” – dodał Lohscheller. „Opel przechodzi od chłodu do chłodu. Zmierzamy w kierunku przyszłości zerowej netto CO2, ponieważ CO2 jest nową walutą w naszej branży”.

 

Ponadto podjęto ostateczną decyzję o sprowadzeniu marki Opel z powrotem do Chin. Więcej szczegółów zostanie opublikowanych w odpowiednim czasie. „Obiecaliśmy, że Opel wejdzie na rynek globalny – i dotrzymamy słowa. Chiny to największy rynek motoryzacyjny na świecie i jesteśmy pewni, że tam będziemy się opłacalnie rozwijać. Chińscy klienci mogą oczekiwać naszych produktów i naszej emocjonalnej niemieckiej marki” – powiedział dyrektor generalny Michael Lohscheller.

 

Lohscheller ogłosił również, że Opel na nowo wymyśli legendarną Mantę, po ogromnych opiniach, jakie marka otrzymała podczas prezentacji Opla Manta GSe ElektroMOD. „Manta to prawdziwa ikona w historii naszej marki i inspiracja dla jej przyszłości. W połowie dekady wprowadzimy do seryjnej produkcji nową Mantę. Oczywiście czysto elektryczną” — powiedział Michael Lohscheller.

 

Opel jest w trakcie zakrojonej na szeroką skalę ofensywy na elektryfikację: w tym roku marka będzie miała już w ofercie dziewięć zelektryfikowanych modeli, a do 2024 r. wszystkie modele będą również dostępne w wersjach zelektryfikowanych.SKODA podała datę premiery nowej Fabii
Wiadomości | 30.04.21

SKODA podała datę premiery nowej Fabii

22 lata po debiucie modelu FABIA, SKODA zaprezentuje jej czwartą generację, po raz pierwszy opartą na platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen.

Alfa Romeo Giulia GTA w wyjątkowych barwach
Wiadomości | 30.04.20

Alfa Romeo Giulia GTA w wyjątkowych barwach

Giulia GTA w wyjątkowych barwach specjalnie zaprojektowanych przez centrum stylistyczne Centro Stile Alfa Romeo. Limitowana edycja ?Giulia GTA? oprócz niezwykłej przyjemności prowadzenia i radości z jazdy oferuje wyjątkowy i ekskluzywny poziom personalizacji nadwozia.

Hilux liderem segmentu pick-upów we wrześniu 2020 roku
Wiadomości | 13.10.20

Hilux liderem segmentu pick-upów we wrześniu 2020 roku

Toyota umacnia swoją pozycję na rynku aut dostawczych. Wzrost sprzedaży Hiluxa o 60% rok do roku.