Elektryczne | 09.06.22

Polestar potwierdza nowy model elektrycznego SUV-a Polestar 3

Premiera samochodu oznacza wejście Polestar do jednego z najwyższych marż i segmentów wzrostu w branży motoryzacyjnej, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Polestar, szwedzka firma produkująca samochody o wysokich osiągach, ogłosiła, że światowa premiera kolejnego samochodu, elektrycznego SUV-a Polestar 3, odbędzie się w październiku 2022 roku. Polestar 3 to pierwszy SUV tej firmy.

 

Z czasem Polestar 3 będzie oferować autonomiczne pilotowanie autostrad, zasilane najlepszym w swojej klasie czujnikiem LiDAR firmy Luminar i scentralizowaną mocą obliczeniową NVIDIA. W momencie premiery Polestar 3 będzie wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy i dużą baterię, z docelowym zasięgiem ponad 600 km / 372 mil (WLTP).

 

Potwierdzeniem światowej premiery jest nowy film i pierwsze nieukrywane zdjęcie samochodu. Klienci mogą spodziewać się zamówienia Polestar 3 na pierwszych rynkach startowych od dnia premiery. Oczekuje się, że produkcja rozpocznie się na początku 2023 roku, a Polestar 3 będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

 

„Polestar 3 to SUV na miarę ery elektrycznej. Nasza tożsamość projektowa ewoluuje wraz z tym luksusowym, luksusowym pojazdem elektrycznym o silnym, indywidualnym charakterze” — mówi Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar. „Tym samochodem przywracamy „sport” do SUV-a, pozostając wiernym naszym korzeniom osiągów”.

 

Thomas Ingenlath dodaje: „To ważny kamień milowy dla naszej firmy, który przyspiesza naszą trajektorię wzrostu i wprowadza nas w kolejną fazę”.

 

Polestar planuje co roku wprowadzać na rynek nowy samochód przez kolejne trzy lata, zaczynając od Polestar 3, i zamierza zwiększyć swoją obecność na co najmniej 30 światowych rynkach do końca 2023 roku. Potwierdza to plany Polestar dotyczące dziesięciokrotnego wzrostu sprzedaży globalnej z około 29 000 w 2021 r. do około 290 000 do końca 2025 r.Perfekcja V12 Gordon Murray Automotive przedstawia Super GT model T.33 o wartości 2 mln USD
Premiery | 27.01.22

Perfekcja V12 Gordon Murray Automotive przedstawia Super GT model T.33 o wartości 2 mln USD

Zaprojektowany, skonstruowany i opracowany tak, aby był najdoskonalszym na świecie. Jeśli miałbyś mieć tylko jeden supersamochód, T.33 jest właśnie tym. Wideo.

Alfa Romeo przedstawia 4C Spider 33 Stradale Tributo
Tuning | 15.12.20

Alfa Romeo przedstawia 4C Spider 33 Stradale Tributo

Wykonany ręcznie w Modenie we Włoszech jest hołdem dla Alfa Romeo 33 Stradale z 1967 roku, legendarnego samochodu sportowego marki z silnikiem umieszczonym centralnie.

ENYAQ iV opcje Design Selections do wyboru
Wiadomości | 07.11.20

ENYAQ iV opcje Design Selections do wyboru

Nowa koncepcja designu modelu ENYAQ iV łączy cechy przestronnego miejsca oraz strefy wypoczynkowej.