Elektryczne | 09.06.22

Polestar potwierdza nowy model elektrycznego SUV-a Polestar 3

Premiera samochodu oznacza wejście Polestar do jednego z najwyższych marż i segmentów wzrostu w branży motoryzacyjnej, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Polestar, szwedzka firma produkująca samochody o wysokich osiągach, ogłosiła, że światowa premiera kolejnego samochodu, elektrycznego SUV-a Polestar 3, odbędzie się w październiku 2022 roku. Polestar 3 to pierwszy SUV tej firmy.

 

Z czasem Polestar 3 będzie oferować autonomiczne pilotowanie autostrad, zasilane najlepszym w swojej klasie czujnikiem LiDAR firmy Luminar i scentralizowaną mocą obliczeniową NVIDIA. W momencie premiery Polestar 3 będzie wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy i dużą baterię, z docelowym zasięgiem ponad 600 km / 372 mil (WLTP).

 

Potwierdzeniem światowej premiery jest nowy film i pierwsze nieukrywane zdjęcie samochodu. Klienci mogą spodziewać się zamówienia Polestar 3 na pierwszych rynkach startowych od dnia premiery. Oczekuje się, że produkcja rozpocznie się na początku 2023 roku, a Polestar 3 będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

 

„Polestar 3 to SUV na miarę ery elektrycznej. Nasza tożsamość projektowa ewoluuje wraz z tym luksusowym, luksusowym pojazdem elektrycznym o silnym, indywidualnym charakterze” — mówi Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar. „Tym samochodem przywracamy „sport” do SUV-a, pozostając wiernym naszym korzeniom osiągów”.

 

Thomas Ingenlath dodaje: „To ważny kamień milowy dla naszej firmy, który przyspiesza naszą trajektorię wzrostu i wprowadza nas w kolejną fazę”.

 

Polestar planuje co roku wprowadzać na rynek nowy samochód przez kolejne trzy lata, zaczynając od Polestar 3, i zamierza zwiększyć swoją obecność na co najmniej 30 światowych rynkach do końca 2023 roku. Potwierdza to plany Polestar dotyczące dziesięciokrotnego wzrostu sprzedaży globalnej z około 29 000 w 2021 r. do około 290 000 do końca 2025 r.Nissan Note Aura premiera nowego modelu
Premiery | 15.06.21

Nissan Note Aura premiera nowego modelu

Nissan zaprezentował dziś w Japonii całkowicie nowy kompaktowy samochód klasy premium Note Aura, którego sprzedaż zaplanowana jest na jesień.

Ferrari przedstawia jedyny w swoim rodzaju model Ferrari Roma
Super Cars | 18.05.22

Ferrari przedstawia jedyny w swoim rodzaju model Ferrari Roma

Samochód posiada wykwintne, tradycyjne detale inspirowane stylem japońskim, zachowując jednocześnie czystą, wyrafinowaną elegancję oryginalnego samochodu.

Skoda prezentuje wnętrza nowych generacji modeli Kodiaq i Superb
Wiadomości | 29.08.23

Skoda prezentuje wnętrza nowych generacji modeli Kodiaq i Superb

Choć na światowe premiery nowych generacji modeli Kodiaq i Superb musimy jeszcze trochę poczekać, to jednak marka prezentuje całkowicie przeprojektowane wnętrza pojazdów.