Wiadomości | 25.08.22

Podsumowanie Dni Elektryfikacji w salonie Carolina Toyota Bielsko

Corolla Cross, RAV4, bZ4X a może Mirai, który z modeli cieszył się największym zainteresowaniem? Który z napędów jest najbardziej atrakcyjny i jakie są terminy odbioru samochodów?

Materiał powstał we współpracy z partnerem: Carolina Toyota Bielsko.

 

W ramach wydarzenia „Beyond Zero – Dni Elektryfikacji”, które odbyło się w ostatni poniedziałek 22 sierpnia, Toyota zaprezentowała cztery technologie zelektryfikowanych napędów w seryjnie produkowanych modelach marki. Wysoka frekwencja tego dnia potwierdza duże zainteresowanie zelektryfikowanymi napędami w samochodach Toyoty. Możemy to również zobaczyć w ogólnych statystykach sprzedaży nowych samochodów, gdzie modele Toyoty odnotowują wysokie wyniki sprzedaży (wg. Centralnej Ewidencji Pojazdów).

 

Corolla Cross, RAV4, bZ4X a może Mirai, który z modeli cieszył się największym zainteresowaniem? Który z napędów jest najbardziej atrakcyjny na chwilę obecną i jakie są terminy odbioru samochodów? Odpowiadali eksperci Toyoty. Pojawiły się również nietypowe pytania: Czy toyotę RAV4 Hybrid plug-in można kupić z oryginalną instalacją gazową LPG? oraz praktyczne: Czy podłokietnik w modelu Corolla Cross da się przesuwać? Sprawdź co robili piłkarze TS Podbeskidzie Bielsko-Biała w salonie Carolina Toyota Bielsko oraz jaka nazwa zwyciężyła w konkursie dla modelu który mógłby sie pojawić w przyszłości. 

 

„Beyond Zero – Dni Elektryfikacji”, Carolina Toyota Bielsko.

 

Wydarzenie związane z czterema najnowszymi technologiami napędu stosowanymi przez Toyotę już za nami. Wysoka frekwencja tego dnia podkreśla duże zainteresowanie zelektryfikowanymi napędami Toyoty. Przez prawie 10 godzin eksperci Toyoty odpowiadali na pytania gości dotyczące zelektryfikowanych napędów w seryjnie produkowanych modelach Toyoty, jednocześnie salon Carolina Toyota Bielsko odwiedziło ponad 420 osób. Wśród gości pojawili się zarówno młodsi, jak i starsi a niespodzianką było odwiedzenie salonu przez piłkarzy TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, którzy zapraszali na mecze swojej drużyny rozdając specjalne vouchery dla zainteresowanych osbób. Sponsorem Technicznym TS Podbeskidzie Bielsko-Biała jest m.in. salon Carolina Toyota Bielsko

 

Dla bardziej zainteresowanych przygotowano specjalna strefę doświadczeń z kilkoma stanowiskami, gdzie można było zobaczyć między innymi w jaki sposób skonstruowany jest napęd elektryczno-wodorowy i jak połączone są ogniwa paliwowe ze zbiornikami z wodorem. Podczas licznych prezentacji pokazano również w jaki sposób tankujemy wodór i w jaki sposób jest pozyskiwany. Specjalne ekrany multimedialne umieszczone przy każdym z modeli umożliwiły pokazanie w ciekawy sposób wielu interesujących informacji na temat poszczególnych napędów. Dodatkowo na specjalnych tabletach umieszczonych przy samochodach można było sprawdzić dane techniczne oraz aktualny cennik. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, zestawów prezentowych, poczęstunku sushi i słodkości.

 

Cztery modele, które prezentują różne układy napędowe Toyoty, każdy w inny sposób zaspokaja wymagania i potrzeby użytkownika. Corolla Cross, pierwszy model z napędem hybrydowym piątej generacji, RAV4 Plug-in Hybrid ładowana z gniazdka, Toyota bZ4X z elektrycznym napędem na baterie oraz Mirai, samochód elektryczny z napędem wodorowym drugiej generacji.

 

Corolla Cross, nowy model należy do najbardziej poszukiwanego na europejskim rynku segmentu rodzinnych kompaktowych SUV-ów. Zastosowano tutaj układ hybrydowy najnowszej, piątej generacji. Zapewnia on wyjątkową oszczędność i płynną, dynamiczną jazdę. Nowością jest również inteligentny napęd na cztery koła AWD-i. Corolle Cross napędza silnik 2,0 l o łącznej mocy 197 KM, o osiem procent większej w porównaniu z układem czwartej generacji. Za dobre osiągi w trybie EV odpowiada silnik elektryczny o mocy 113 KM. Dodatkowy elektryczny silnik montowany przy tylnej osi o mocy 41 KM jest dołączany automatycznie, zwiększając przyczepność i dając większe poczucie bezpieczeństwa na miękkich lub śliskich nawierzchniach. Ekspert Toyoty dodaje, iż Producent zdecydował się również przeprojektować pedał gazu co spowodowało ogólnie lepsze odczucia oraz bardziej dynamiczną jazdę. Samochód bedzie dostępny w lutym 2023 roku.

 

RAV4 Plug-in Hybrid to najmocniejsza wersja w gamie RAV4. Jego hybrydowy napęd z mocniejszym silnikiem elektrycznym i większą baterią dostarcza 306 KM mocy. RAV4 Plug-in Hybrid uzyskuje najlepsze w klasie wyniki pod względem mocy i wydajności. Średnie zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 1,0 l/100 km, jednocześnie umożliwia przejechanie około 100 km tylko na prądzie. Jest to auto które się sprawdzi w szczególności dla osób, które nie pokunują dziennie większego dystansu. Ekspert Toyoty zauważa iż model RAV4 Plug-in Hybrid jest na chwile obecną najbardziej atrakcyjny i jednocześnie praktyczny dla klienta. Samochód jest bardziej eleastyczny, mocniejszy wzgledem poprzedniej generacji, pojemność baterii w zupełności wystarczy podczas jazdy po mieście, jednocześnie auto po rozładowaniu bateri zmienia się w zwykłą hybryde i nie musimy przejmować się ładowaniem samochodu. Samochód bedzie dostępny w drugim kwartale przyszłego roku.

 

bZ4X, szybkie ładowanie i zasięg około 500 km, który umożliwia na jednym ładowaniu przejechanie większości tras w Polsce. Ponadto samochód ma możliwość naładowania baterii szybką ładowarką 150 kW w niecałe pół godziny do 80%. Klimatyzacja i system ogrzewania i chłodzenia baterii korzystają z pompy ciepła, a żeby jeszcze bardziej obniżyć zużycie energii zgromadzonej w baterii, można samochód opcjonalnie wyposażyć w panele fotowoltaiczne na dachu. Jak mówi ekspert Toyoty: Nowoczesne, ekologiczne technologie zastosowane w tym modelu pozwalają osiągnąć do 70% sprawności baterii po przejechaniu nawet miliona kilometrów.

 

Mirai to jeden z nielicznych dostępnych na rynku modeli, samochód elektryczny z napędem wodorowym drugiej generacji. Podczas jazdy nie spalamy wodoru tylko zużywamy na zasadzie odwróconej elektrolizy dzięki czemu jest cichy i oczywiście jako jedyny z 4 modeli ujemnie emisyjny. Posiada filtry powietrza które dodatkowo oczysczają powietrze podczas jazdy. Jak zauważa ekspert Toyoty, Mirai podczas 10 km jazdy jest w stanie oczyścić powietrze którym człowiek może oddychać cały rok. Pomimo małej dostępności stacji wodoru na samochód poczekamy około rok od chwili zamówienia.

 

Biorąc pod uwagę problem z dostępnością stacji ładowania wodoru, Toyota Mirai jako samochód elektryczny z napędem wodorowym to na chwilę obecną raczej ciekawostka niż realny cel zakupu. Nowość w ofercie Toyoty czyli model bZ4X jest jeszcze niedostępny, dlatego największym zainteresowaniem wśród gości cieszyły się modele: Corolla cross oraz RAV4 Plug-in Hybrid.
Pozostaje nam jeszcze odpowiedzieć na jedno z bardziej nietypowych pytań, które zadano Ekspertom Toyoty podczas Dni Elektryfikacji. Czy Toyotę RAV4 Plug-in Hybrid można kupić z oryginalną instalacją gazową LPG? Z uśmiechem odpowiadamy, że nie.

 

Carolina Toyota Bielsko przygotował również specjalny konkurs, który trwał podczas całego dnia, gdzie główną nagrodą był samochód Toyota RAV4 na weekend z pełnym bakiem paliwa. Celem konkursu było zaproponowanie nazwy dla modelu który miałby pojawić się w przyszłości jako wodorowa Corolla Cross, gdyby taki model przygotowała Toyota. Wygrał Pan Sebastian, który zaproponował zwycięską nazwę: COROLLA HYDRO CROSS.

 

A na koniec odpowiedź na jedno z powtarzających się pytań wśród gości. TAK podłokietnik w modelu Toyota Corolla Cross MOŻNA przesuwać.

 

Zapraszamy do kontaktu z ze specjalistami sprzedaży samochodów Carolina Toyota Bielsko, tel.: 33 506 65 50 lub na www.toyotabielsko.plWkrótce premiera nowego Forda Mustanga siódmej generacji
Wiadomości | 03.09.22

Wkrótce premiera nowego Forda Mustanga siódmej generacji

Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie, od kabrioletu EcoBoost po 5-litrowe coupe V8 GT fastback.

Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV
Wiadomości | 16.08.22

Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV

EQE SUV to wielofunkcyjny wariant luksusowej limuzyny EQE, dostępny podobnie jak ten ostatni z kluczowymi innowacjami EQS, a jednocześnie bardziej dynamiczny niż SUV EQS.

Całkowicie nowy RAM 1500 TRX bedzie importowany do Europy
Wiadomości | 19.08.20

Całkowicie nowy RAM 1500 TRX bedzie importowany do Europy

To już oficjalnie potwierdzone. Najszybsza i najpotężniejsza masowo produkowana ciężarówka na świecie będzie dostępna w Europie. Oficjalny importer AEC Europe przygotowuje dystrybucję 2021 RAM 1500 TRX na rynek europejski.