Premiery | 13.04.21

Światowa premiera odświeżonej wersji SKODY KODIAQ

Nowa odsłona wyposażonej w najnowsze technologie i odznaczającej się emocjonującym designem SKODY KODIAQ. Wideo.

Mniej więcej cztery lata po tym, jak ŠKODA wprowadziła pierwszy model w swojej kampanii SUV-ów, producent samochodów zmodernizował obecnie odnoszącego sukcesy na całym świecie model KODIAQ. Czeska marka dodatkowo rozwinęła emocjonalny design KODIAQ, który można zamówić również jako 7-miejscowego, i poprawiła jego aerodynamikę. Po raz pierwszy w gamie opcji tego dużego SUV-a SKODY znajdują się innowacyjne, w pełni diodowe reflektory Matrix. Sportowy topowy KODIAQ RS nie tylko przeszedł wizualną metamorfozę, ale także otrzymał nowy, mocniejszy silnik TSI. Zaktualizowany KODIAQ będzie dostępny od lipca 2021 roku.

 

Sportowy topowy KODIAQ RS nie tylko został poddany wizualnej metamorfozie, ale także został wyposażony w nowy silnik. Silnik benzynowy 2.0 TSI pochodzi z generacji EVO Grupy Volkswagena i ma moc 180 kW (245 KM), dzięki czemu jest o 4 kW (5 KM) mocniejszy niż silnik wysokoprężny biturbo swojego poprzednika. Jednocześnie silnik ten jest o ponad 60 kg lżejszy niż TDI. Wraz z nową 7-biegową DSG, która jest o 5,2 kg lżejsza, osiągi tego zespołu napędowego są jeszcze lepsze. Dwa inne silniki benzynowe, 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) i 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM), a także 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) i 147 kW (200 KM) ), również pochodzą z najnowszej generacji EVO Grupy Volkswagen.

 

Produkcja KODIAQ rozpoczęła się w 2016 roku w fabryce ŠKODY w Kvasinach w Czechach. W ramach kampanii marki SUV producent samochodów zainwestował równowartość ponad 290 milionów euro w modernizację tego zakładu do 2018 roku, przekształcając go w centrum doskonałości w produkcji SUV-ów. Aby sprostać ogromnemu międzynarodowemu popytowi na KODIAQ, ŠKODA w kolejnych latach uruchomiła również linie produkcyjne swojego dużego SUV-a w Chinach, Indiach i Rosji. Do końca marca 2021 r. Ponad 600 000 pojazdów KODIAQ zjechało z linii montażowych na całym świecie.MANHART MH3 650 Touring
Tuning | 14.06.23

MANHART MH3 650 Touring

BMW M3 jako Touring, przez długi czas było to tylko marzenie wielu miłośników motoryzacji i fanów M. Ale teraz monachijska firma w końcu zlitowała się i spełniła je w szóstej generacji modelu.

Touarega można teraz zaparkować zdalnie
Wiadomości | 16.11.20

Touarega można teraz zaparkować zdalnie

Park Assist ze zdalnym sterowaniem umożliwia zaparkowanie Touaregiem nawet na niewielkiej przestrzeni za pomocą smartfona kierowca może kontrolować proces wjazdu i wyjazdu auta z miejsca parkingowego. Zdalne parkowanie możliwe dzięki czterem kamerom i 12 czujnikom ultradźwiękowym.

Mercedes-Benz Concept CLA Class zaprezentowany na targach IAA Mobility 2023 w Monachium
Concept Cars | 05.09.23

Mercedes-Benz Concept CLA Class zaprezentowany na targach IAA Mobility 2023 w Monachium

Wgląd w nadchodzącą rodzinę pojazdów, która stanie u progu marki, na poziomie zbliżonym do produkcyjnego. Przedstawia wizję firmy mającą na celu podniesienie poziomu tej ważnej klasy pojazdów.