Premiery | 13.04.21

Światowa premiera odświeżonej wersji SKODY KODIAQ

Nowa odsłona wyposażonej w najnowsze technologie i odznaczającej się emocjonującym designem SKODY KODIAQ. Wideo.

Mniej więcej cztery lata po tym, jak ŠKODA wprowadziła pierwszy model w swojej kampanii SUV-ów, producent samochodów zmodernizował obecnie odnoszącego sukcesy na całym świecie model KODIAQ. Czeska marka dodatkowo rozwinęła emocjonalny design KODIAQ, który można zamówić również jako 7-miejscowego, i poprawiła jego aerodynamikę. Po raz pierwszy w gamie opcji tego dużego SUV-a SKODY znajdują się innowacyjne, w pełni diodowe reflektory Matrix. Sportowy topowy KODIAQ RS nie tylko przeszedł wizualną metamorfozę, ale także otrzymał nowy, mocniejszy silnik TSI. Zaktualizowany KODIAQ będzie dostępny od lipca 2021 roku.

 

Sportowy topowy KODIAQ RS nie tylko został poddany wizualnej metamorfozie, ale także został wyposażony w nowy silnik. Silnik benzynowy 2.0 TSI pochodzi z generacji EVO Grupy Volkswagena i ma moc 180 kW (245 KM), dzięki czemu jest o 4 kW (5 KM) mocniejszy niż silnik wysokoprężny biturbo swojego poprzednika. Jednocześnie silnik ten jest o ponad 60 kg lżejszy niż TDI. Wraz z nową 7-biegową DSG, która jest o 5,2 kg lżejsza, osiągi tego zespołu napędowego są jeszcze lepsze. Dwa inne silniki benzynowe, 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) i 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM), a także 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) i 147 kW (200 KM) ), również pochodzą z najnowszej generacji EVO Grupy Volkswagen.

 

Produkcja KODIAQ rozpoczęła się w 2016 roku w fabryce ŠKODY w Kvasinach w Czechach. W ramach kampanii marki SUV producent samochodów zainwestował równowartość ponad 290 milionów euro w modernizację tego zakładu do 2018 roku, przekształcając go w centrum doskonałości w produkcji SUV-ów. Aby sprostać ogromnemu międzynarodowemu popytowi na KODIAQ, ŠKODA w kolejnych latach uruchomiła również linie produkcyjne swojego dużego SUV-a w Chinach, Indiach i Rosji. Do końca marca 2021 r. Ponad 600 000 pojazdów KODIAQ zjechało z linii montażowych na całym świecie.Tylko jedna sztuka. Alfa Romeo Giulia SWB według Zagato
Tuning | 21.12.22

Tylko jedna sztuka. Alfa Romeo Giulia SWB według Zagato

Z okazji stulecia Zagato stworzyło nowy jedyny w swoim rodzaju samochód, który idealnie pasuje do historii obu marek, gdzie pierwszym celem było i jest połączenie piękna z wydajnością.

Najpotężniejszy produkcyjny Aston Martin w historii DBS 770 Ultimate
Premiery | 18.01.23

Najpotężniejszy produkcyjny Aston Martin w historii DBS 770 Ultimate

Limitowana edycja DBS 770 Ultimate do 499 egzemplarzy oznacza koniec obecnej produkcji flagowego modelu DBS, kultowego Super GT Astona Martina.

Ponad 400 km/h w Bugatti Veyron
Wiadomości | 28.04.20

Ponad 400 km/h w Bugatti Veyron

Dokładnie 15 lat temu Bugatti Veyron 16.4 był pierwszym seryjnie produkowanym samochodem, który przełamał barierę 400 km / h. Rekord, który do dziś się utrzymuje. Nigdy wcześniej tego nie osiągnięto. Francuski producent luksusowych samochodów sportowych osiągnął jeden z wyznaczonych sobie celów rozwojowych, co zdaniem opinii publicznej było nieosiągalne.