Premiery | 12.08.20

Światowa premiera nowej kolekcji Maserati Trofeo

Dzięki nowej kolekcji Trofeo Ghibli i Quattroporte zmieniają się w super-sedany Maserati

Teraz Ghibli i Quattroporte będą dostępne w wersji Trofeo, najwyższej w gamie Maserati. Trójząb marki - osiągi, styl i bezbłędne prowadzenie - dopracowany do perfekcji. Będą pochwalić się tymi samymi cechami wyróżniającymi, pozostając wiernymi swojej pierwotnej tożsamości - sedanom według Maserati - ale w nowej, doskonałej ekspresji. Są dla poprzednich wersji tym, czym Flash jest dla Barry'ego Allena, czym Batman dla Bruce'a Wayne'a czy Superman dla Clarka Kenta. Żadne peleryny ani lasery nie świecą się z reflektorów, jednak mają moc pokonywania 326 kilometrów na godzinę: najszybsze produkowane fabrycznie sedany Maserati w historii. Stanowią ultranowoczesne spełnienie wyścigowej obietnicy marki, która w latach sześćdziesiątych XX wieku przedstawiła koncepcję sportowego, luksusowego sedana. Ghibli i Quattroporte Trofeo reprezentują dalszą ewolucję sedana, dzieci przeznaczenia ze wstawkami z włókna węglowego. Są również odporne na kryptonit.

 

Animowane przez 580-konny silnik V8, będą jechać na 21-calowych kołach, największych w tym zakresie. Maska modelu Ghibli, już uważanego za jeden z najpiękniejszych sedanów wszechczasów, będzie wyposażona w dwa dodatkowe otwory wentylacyjne, które odprowadzają ciepło, a jednocześnie zapewniają mocny ryk. Z drugiej strony boczne wloty powietrza są otoczone czerwoną obwódką i noszą nazwę Trofeo. Wnętrza mają być owinięte naturalną skórą licową Pieno Fiore i podobnie jak elewacje będą się pochwalić wstawkami ze 100% włókna węglowego: Ghibli i Quattroporte w swoim niedzielnym wydaniu.

 

Nawet system informacyjno-rozrywkowy jest nowy: czterokrotnie mocniejszy procesor, dziesięciokrotnie lepsza rozdzielczość ekranu i dwukrotnie większa pojemność pamięci niż w poprzedniej wersji. Ten nowy system, wyposażony w ekran o wysokiej rozdzielczości, podobny do tabletu, sprawi, że korzystanie z niego będzie znacznie przyjemniejsze, pełne i dostosowywane. Włoska flaga zdobi środkowy filar, a podczas oficjalnej premiery model Quattroporte będzie miał zielony, biały Levante i czerwony Ghibli. Ponieważ ci superbohaterowie są wyprodukowani we Włoszech. Ponadto Levante Trofeo został zmodernizowany dzięki nowym tylnym światłom, nowemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu i nowym elementom stylistycznym. Kolekcja Trofeo to nie tylko innowacje dla Maserati; chodzi o przekraczanie uprzedzeń i oczekiwań. Doskonałe pod każdym względem, Trofeo na nowo definiuje, czym może być sedan i SUV.SkyVIDEO inowacyjna usługa w Polskich serwisach Mazdy
Wiadomości | 29.04.20

SkyVIDEO inowacyjna usługa w Polskich serwisach Mazdy

Stacje serwisowe Mazdy w całej Polsce sukcesywnie wdrażają innowacyjną usługę serwisową SkyVIDEO. To platforma, która pozwala na zdalny kontakt z Klientem podczas obsługi samochodu i daje możliwość podjęcia decyzji o zleceniu dodatkowych napraw online w prosty i przejrzysty sposób.

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR
MotorSport | 08.11.20

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR

Teddy Clairet i Julien Briché pod wrażeniem Peugeota 308 TCR, ponieważ każdy z nich zajął miejsce na podium w ostatniej rundzie European Touring Car Series.

Światowa premiera nowego SUV-a w Buenos Aires Volkswagen Taos
Premiery | 14.10.20

Światowa premiera nowego SUV-a w Buenos Aires Volkswagen Taos

Volkswagen Taos, nowy SUV marki i pierwszy w całym regionie wyprodukowanego w Argentynie. Volkswagen Taos dołącza do ofensywy SUV-ów niemieckiej firmy na świecie. Segment SUV-ów jest najszybciej rozwijającym się segmentem w Ameryce Południowej.