Premiery | 12.08.20

Światowa premiera nowej kolekcji Maserati Trofeo

Dzięki nowej kolekcji Trofeo Ghibli i Quattroporte zmieniają się w super-sedany Maserati

Teraz Ghibli i Quattroporte będą dostępne w wersji Trofeo, najwyższej w gamie Maserati. Trójząb marki - osiągi, styl i bezbłędne prowadzenie - dopracowany do perfekcji. Będą pochwalić się tymi samymi cechami wyróżniającymi, pozostając wiernymi swojej pierwotnej tożsamości - sedanom według Maserati - ale w nowej, doskonałej ekspresji. Są dla poprzednich wersji tym, czym Flash jest dla Barry'ego Allena, czym Batman dla Bruce'a Wayne'a czy Superman dla Clarka Kenta. Żadne peleryny ani lasery nie świecą się z reflektorów, jednak mają moc pokonywania 326 kilometrów na godzinę: najszybsze produkowane fabrycznie sedany Maserati w historii. Stanowią ultranowoczesne spełnienie wyścigowej obietnicy marki, która w latach sześćdziesiątych XX wieku przedstawiła koncepcję sportowego, luksusowego sedana. Ghibli i Quattroporte Trofeo reprezentują dalszą ewolucję sedana, dzieci przeznaczenia ze wstawkami z włókna węglowego. Są również odporne na kryptonit.

 

Animowane przez 580-konny silnik V8, będą jechać na 21-calowych kołach, największych w tym zakresie. Maska modelu Ghibli, już uważanego za jeden z najpiękniejszych sedanów wszechczasów, będzie wyposażona w dwa dodatkowe otwory wentylacyjne, które odprowadzają ciepło, a jednocześnie zapewniają mocny ryk. Z drugiej strony boczne wloty powietrza są otoczone czerwoną obwódką i noszą nazwę Trofeo. Wnętrza mają być owinięte naturalną skórą licową Pieno Fiore i podobnie jak elewacje będą się pochwalić wstawkami ze 100% włókna węglowego: Ghibli i Quattroporte w swoim niedzielnym wydaniu.

 

Nawet system informacyjno-rozrywkowy jest nowy: czterokrotnie mocniejszy procesor, dziesięciokrotnie lepsza rozdzielczość ekranu i dwukrotnie większa pojemność pamięci niż w poprzedniej wersji. Ten nowy system, wyposażony w ekran o wysokiej rozdzielczości, podobny do tabletu, sprawi, że korzystanie z niego będzie znacznie przyjemniejsze, pełne i dostosowywane. Włoska flaga zdobi środkowy filar, a podczas oficjalnej premiery model Quattroporte będzie miał zielony, biały Levante i czerwony Ghibli. Ponieważ ci superbohaterowie są wyprodukowani we Włoszech. Ponadto Levante Trofeo został zmodernizowany dzięki nowym tylnym światłom, nowemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu i nowym elementom stylistycznym. Kolekcja Trofeo to nie tylko innowacje dla Maserati; chodzi o przekraczanie uprzedzeń i oczekiwań. Doskonałe pod każdym względem, Trofeo na nowo definiuje, czym może być sedan i SUV.Czy wiesz kto jest największym producentem silników na świecie?
Wiadomości | 31.08.21

Czy wiesz kto jest największym producentem silników na świecie?

Już od wielu lat silniki tej marki spotkać możemy dosłownie wszędzie. Aktualnie średnio każdego roku na rynek trafia 25 milionów silników do różnych typów pojazdów i maszyn.

Akademia SKODY wznawia pracę nad samochodem koncepcyjnym SCALA w wersji Spider
Concept Cars | 21.05.20

Akademia SKODY wznawia pracę nad samochodem koncepcyjnym SCALA w wersji Spider

Trzydziestu jeden studentów Akademii ŠKODY powróciło do pracy nad tworzeniem siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Po przymusowej przerwie studenci wraz z nauczycielami mogą powrócić do pracy nad kompaktowym modelem SCALA w wersji Spider.

BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK
Tuning | 04.07.23

BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK

900 koni mechanicznych w niezrównanym pickupie opartym na Mercedesie-AMG G 63, który posiada doskonałe właściwości terenowe dzięki trzem osiom portalowym 6X6.