Premiery | 12.08.20

Światowa premiera nowej kolekcji Maserati Trofeo

Dzięki nowej kolekcji Trofeo Ghibli i Quattroporte zmieniają się w super-sedany Maserati

Teraz Ghibli i Quattroporte będą dostępne w wersji Trofeo, najwyższej w gamie Maserati. Trójząb marki - osiągi, styl i bezbłędne prowadzenie - dopracowany do perfekcji. Będą pochwalić się tymi samymi cechami wyróżniającymi, pozostając wiernymi swojej pierwotnej tożsamości - sedanom według Maserati - ale w nowej, doskonałej ekspresji. Są dla poprzednich wersji tym, czym Flash jest dla Barry'ego Allena, czym Batman dla Bruce'a Wayne'a czy Superman dla Clarka Kenta. Żadne peleryny ani lasery nie świecą się z reflektorów, jednak mają moc pokonywania 326 kilometrów na godzinę: najszybsze produkowane fabrycznie sedany Maserati w historii. Stanowią ultranowoczesne spełnienie wyścigowej obietnicy marki, która w latach sześćdziesiątych XX wieku przedstawiła koncepcję sportowego, luksusowego sedana. Ghibli i Quattroporte Trofeo reprezentują dalszą ewolucję sedana, dzieci przeznaczenia ze wstawkami z włókna węglowego. Są również odporne na kryptonit.

 

Animowane przez 580-konny silnik V8, będą jechać na 21-calowych kołach, największych w tym zakresie. Maska modelu Ghibli, już uważanego za jeden z najpiękniejszych sedanów wszechczasów, będzie wyposażona w dwa dodatkowe otwory wentylacyjne, które odprowadzają ciepło, a jednocześnie zapewniają mocny ryk. Z drugiej strony boczne wloty powietrza są otoczone czerwoną obwódką i noszą nazwę Trofeo. Wnętrza mają być owinięte naturalną skórą licową Pieno Fiore i podobnie jak elewacje będą się pochwalić wstawkami ze 100% włókna węglowego: Ghibli i Quattroporte w swoim niedzielnym wydaniu.

 

Nawet system informacyjno-rozrywkowy jest nowy: czterokrotnie mocniejszy procesor, dziesięciokrotnie lepsza rozdzielczość ekranu i dwukrotnie większa pojemność pamięci niż w poprzedniej wersji. Ten nowy system, wyposażony w ekran o wysokiej rozdzielczości, podobny do tabletu, sprawi, że korzystanie z niego będzie znacznie przyjemniejsze, pełne i dostosowywane. Włoska flaga zdobi środkowy filar, a podczas oficjalnej premiery model Quattroporte będzie miał zielony, biały Levante i czerwony Ghibli. Ponieważ ci superbohaterowie są wyprodukowani we Włoszech. Ponadto Levante Trofeo został zmodernizowany dzięki nowym tylnym światłom, nowemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu i nowym elementom stylistycznym. Kolekcja Trofeo to nie tylko innowacje dla Maserati; chodzi o przekraczanie uprzedzeń i oczekiwań. Doskonałe pod każdym względem, Trofeo na nowo definiuje, czym może być sedan i SUV.Bugatti Divo ostatni z 40 pojazdów dostarczony do klienta
Super Cars | 22.07.21

Bugatti Divo ostatni z 40 pojazdów dostarczony do klienta

Poznaj hipersportowy samochód, dzięki któremu firma wskrzesiła swoją tradycję budowy nadwozi na zamówienie, tworząc unikalny model, który przetrwa wieczność.

Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca
Wiadomości | 14.07.20

Jeep Renegade oraz Compass 4xe w wersji plug-in hybrid premiera 20 lipca

20 lipca marka Jeep zaprezentuje nowego Jeepa Renegade oraz Jeepa Compass 4xe, jako hybrydę plug-in jako zobowiązanie marki do zostania liderem zaawansowanych technologii przyjaznych dla środowiska.

Światowa premiera nowego Lexusa ES
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.