Premiery | 05.02.21

Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS

Druga generacja podstawowego modelu Audi Sport customer racing.

Audi Sport customer racing kontynuuje ofensywę modelową. Druga generacja Audi RS 3 LMS podąża śladami jednego z odnoszących sukcesy samochodów turystycznych marki. Ulepszony w wielu obszarach nowy model do globalnych wyścigów TCR miał swoją wirtualną premierę w Audi Sport w Neuburg an der Donau 5 lutego.

„Podkreślamy znaczenie sportów motorowych dla naszych produktów drogowych i prezentujemy samochód wyścigowy w przebraniu, zanim czołówka odpowiedniego modelu produkcyjnego pojawi się na rynku” - mówi Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH i odpowiedzialny za Audi Motorsport . „Audi RS 3 LMS to wyraźne zaangażowanie w wyścigi klientów i rekordy w naszym programie. Chcemy kontynuować niezwykłą serię sukcesów pierwszej generacji z nowym modelem ”. Żaden inny samochód wyścigowy klientów z czterema pierścieniami nie był produkowany tak często w jednej generacji, jak RS 3 LMS pierwszej generacji, z których zbudowano 180 sztuk. Kompaktowy samochód wyścigowy osiąga najlepsze wyniki nie tylko pod względem komercyjnym, ale także sportowym: w ciągu zaledwie czterech lat podstawowy samochód turystyczny osiągnął 764 miejsca na podium w 1051 wyścigach na całym świecie, w tym 279 zwycięstw. Rekord dopełniają 16 tytułów w mistrzostwach kierowców i 38 sukcesów mistrzowskich w innych kategoriach, w tym tytuł TCR Model of the Year 2018.

„Cele rozwoju naszego najnowszego modelu koncentrowały się na klientach” - mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Niezależnie od tego, czy chodzi o czas pracy, opcje konfiguracji, bezpieczeństwo czy ergonomię: chcemy zaoferować zespołom samochód, który jest jeszcze bardziej wyścigowy niż wcześniej”. Audi RS 3 LMS drugiej generacji prezentuje nowe rozwiązania we wszystkich obszarach, które służą dwóm celom: uczynić z seryjnego modelu podstawowego jeszcze lepszym samochodem wyścigowym i zoptymalizować korzyści dla klientów we wszystkich obszarach. Mimo to model jest przystępny cenowo w zakupie i konserwacji, oferuje jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i zapewnia dużo przyjemności z jazdy dzięki mocy do 250 kW (340 KM).MH2 to pierwsza koncepcja słowackiego samochodu wodorowego
Super Cars | 11.03.22

MH2 to pierwsza koncepcja słowackiego samochodu wodorowego

Koncepcja wodorowa samochodu MH2 jest nośnikiem postępu, nowych wizji i pokazuje potencjał innowacyjny Słowacji.

Co łączy hiszpański charakter CUPRY i szybkość Audi RS?
Wiadomości | 25.05.23

Co łączy hiszpański charakter CUPRY i szybkość Audi RS?

Wprowadzając na rynek model Formentora VZ5, hiszpański producent połączył siły z Audi, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju pojazd, który dzieli najlepsze cechy tych dwóch marek.

Infiniti Q60 o mocy 1000KM stworzony specjalnie do driftu
Tuning | 26.04.21

Infiniti Q60 o mocy 1000KM stworzony specjalnie do driftu

Wideo pokazuje mocno zmodyfikowane INFINITI Q60, sprowadzone z Ameryki, aby konkurować na najważniejszych mistrzostwach DRIFTU w Japonii.