Premiery | 05.02.21

Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS

Druga generacja podstawowego modelu Audi Sport customer racing.

Audi Sport customer racing kontynuuje ofensywę modelową. Druga generacja Audi RS 3 LMS podąża śladami jednego z odnoszących sukcesy samochodów turystycznych marki. Ulepszony w wielu obszarach nowy model do globalnych wyścigów TCR miał swoją wirtualną premierę w Audi Sport w Neuburg an der Donau 5 lutego.

„Podkreślamy znaczenie sportów motorowych dla naszych produktów drogowych i prezentujemy samochód wyścigowy w przebraniu, zanim czołówka odpowiedniego modelu produkcyjnego pojawi się na rynku” - mówi Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH i odpowiedzialny za Audi Motorsport . „Audi RS 3 LMS to wyraźne zaangażowanie w wyścigi klientów i rekordy w naszym programie. Chcemy kontynuować niezwykłą serię sukcesów pierwszej generacji z nowym modelem ”. Żaden inny samochód wyścigowy klientów z czterema pierścieniami nie był produkowany tak często w jednej generacji, jak RS 3 LMS pierwszej generacji, z których zbudowano 180 sztuk. Kompaktowy samochód wyścigowy osiąga najlepsze wyniki nie tylko pod względem komercyjnym, ale także sportowym: w ciągu zaledwie czterech lat podstawowy samochód turystyczny osiągnął 764 miejsca na podium w 1051 wyścigach na całym świecie, w tym 279 zwycięstw. Rekord dopełniają 16 tytułów w mistrzostwach kierowców i 38 sukcesów mistrzowskich w innych kategoriach, w tym tytuł TCR Model of the Year 2018.

„Cele rozwoju naszego najnowszego modelu koncentrowały się na klientach” - mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Niezależnie od tego, czy chodzi o czas pracy, opcje konfiguracji, bezpieczeństwo czy ergonomię: chcemy zaoferować zespołom samochód, który jest jeszcze bardziej wyścigowy niż wcześniej”. Audi RS 3 LMS drugiej generacji prezentuje nowe rozwiązania we wszystkich obszarach, które służą dwóm celom: uczynić z seryjnego modelu podstawowego jeszcze lepszym samochodem wyścigowym i zoptymalizować korzyści dla klientów we wszystkich obszarach. Mimo to model jest przystępny cenowo w zakupie i konserwacji, oferuje jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i zapewnia dużo przyjemności z jazdy dzięki mocy do 250 kW (340 KM).CUPRA odsłania seryjną wersję modelu Formentor
Wiadomości | 05.03.20

CUPRA odsłania seryjną wersję modelu Formentor

CUPRA Formentor samochód, który łączy w sobie sportowe osiągi z wygodą SUV-a. Pierwszy model hiszpańskiego producenta, przeznaczony wyłącznie dla marki CUPRA, trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2020 roku.

Toyota AYGO X prologue
Concept Cars | 17.03.21

Toyota AYGO X prologue

Zapowiedź nadchodzącej rewolucji w klasie małych aut segmentu A, czyli samochód o jeszcze bardziej pikantnej stylistyce.

Światowa premiera nowego BMW iX
Elektryczne | 12.11.20

Światowa premiera nowego BMW iX

Rok przed wprowadzeniem na rynek (pod koniec 2021 roku), BMW Group przedstawia pierwszą zapowiedź przyszłego BMW iX będącego obecnie w fazie przygotowań do produkcji seryjnej.