Super Cars | 28.10.20

Światowa premiera - ekstremalnie sportowy Bugatti Bolide

Bugatti opracował ekstremalnie skoncentrowany na torze hipersportowy samochód o niespotykanym stosunku masy do mocy wynoszącym zaledwie 0,67 kg na PS?

Zredukowane, surowe, autentyczne. Dzięki koncepcji technologicznej Bugatti Bolide1, francuski producent luksusowych samochodów udziela teraz odpowiedzi na pytanie, co by było, gdyby Bugatti zbudował radykalnie lekki pojazd wokół swojego kultowego 8,0-litrowego silnika W16? Eksperymentalne badanie Bugatti Bolide to hipersportowy samochód zorientowany na tor, wyposażony w silnik W16 pochodzący z produkcji seryjnej jako układ napędowy w połączeniu z minimalnym nadwoziem dla maksymalnego docisku. Dlatego obiecuje zaoferować najwyższą wydajność Bugatti.

 Jednocześnie Bugatti Bolide jest najbardziej ekstremalną, bezkompromisową, najszybszą i najlżejszą koncepcją pojazdu w najnowszej historii firmy - z niesamowitym stosunkiem masy do mocy 0,67 kg na PS. Jest to możliwe dzięki połączeniu silnika W16 o mocy 1850 KM? i masie pojazdu wynoszącej zaledwie 1240 kilogramów??. Bugatti Bolide osiąga wartości prawie dorównujące Formule 1, a jego prędkość maksymalna znacznie przekracza 500 km / h - bez uszczerbku dla maksymalnej obsługi i maksymalnej zwinności. Bolide potrzebuje 3:07,1 minuty na pokonanie okrążenia Le Mans i 5:23,1 minuty na obejście Nordschleife.

Pomysł - a co jeśli? Eksperyment.

„Bugatti oznacza ciągłe poszukiwanie innowacji technologicznych - w zgodzie z wartościami marki firmy, takimi jak doskonałość, odwaga i poświęcenie. A Bugatti nigdy nie stoi w miejscu. Nieustannie dążymy do nowych i ekscytujących celów, a pytanie, o którym zawsze pamiętamy, brzmi: co jeśli? ” mówi Stephan Winkelmann, prezes Bugatti. „Zadaliśmy sobie pytanie, w jaki sposób możemy zrealizować potężny silnik W16 jako techniczny symbol marki w najczystszej postaci - tylko z czterema kołami, silnikiem, skrzynią biegów, kierownicą i jako jedyny luksus z dwoma siedzeniami. Ważnymi aspektami naszych rozważań było dopracowanie naszego kultowego układu napędowego bez żadnych ograniczeń w zakresie stosunku masy do mocy. Te rozważania zaowocowały Bugatti Bolide. Bezkompromisowy eksperyment, rasowy Pur Sang, który w swojej brutalnej ekskluzywności zachwyca przede wszystkim wysokimi osiągami, niską wagą i wrażeniami z jazdy w zupełnie nowym wymiarze. Prowadzenie Bolide jest jak jazda na kuli armatniej ”.Pierwsze w pełni elektryczne BMW i4
Elektryczne | 18.03.21

Pierwsze w pełni elektryczne BMW i4

Na dorocznej konferencji BMW Group zaprezentowano nadchodzące BMW i4. Zobacz wideo i zdjęcia.

Znamy datę premiery zupełnie nowego Subaru WRX
Wiadomości | 27.07.21

Znamy datę premiery zupełnie nowego Subaru WRX

Zupełnie nowe Subaru WRX zadebiutuje na New York International Auto Show. Sprawdź datę i zobacz wideo zapowiedź.

Mini telewizja od Porsche
Wiadomości | 16.05.20

Mini telewizja od Porsche

Porsche poszerza swoją ofertę cyfrowej komunikacji. Po raz pierwszy producent samochodów sportowych ze Stuttgartu zaprezentuje światowej publiczności dwa nowe warianty modelu 911 na własnym internetowym kanale telewizyjnym.