Super Cars | 28.10.20

Światowa premiera - ekstremalnie sportowy Bugatti Bolide

Bugatti opracował ekstremalnie skoncentrowany na torze hipersportowy samochód o niespotykanym stosunku masy do mocy wynoszącym zaledwie 0,67 kg na PS?

Zredukowane, surowe, autentyczne. Dzięki koncepcji technologicznej Bugatti Bolide1, francuski producent luksusowych samochodów udziela teraz odpowiedzi na pytanie, co by było, gdyby Bugatti zbudował radykalnie lekki pojazd wokół swojego kultowego 8,0-litrowego silnika W16? Eksperymentalne badanie Bugatti Bolide to hipersportowy samochód zorientowany na tor, wyposażony w silnik W16 pochodzący z produkcji seryjnej jako układ napędowy w połączeniu z minimalnym nadwoziem dla maksymalnego docisku. Dlatego obiecuje zaoferować najwyższą wydajność Bugatti.

 Jednocześnie Bugatti Bolide jest najbardziej ekstremalną, bezkompromisową, najszybszą i najlżejszą koncepcją pojazdu w najnowszej historii firmy - z niesamowitym stosunkiem masy do mocy 0,67 kg na PS. Jest to możliwe dzięki połączeniu silnika W16 o mocy 1850 KM? i masie pojazdu wynoszącej zaledwie 1240 kilogramów??. Bugatti Bolide osiąga wartości prawie dorównujące Formule 1, a jego prędkość maksymalna znacznie przekracza 500 km / h - bez uszczerbku dla maksymalnej obsługi i maksymalnej zwinności. Bolide potrzebuje 3:07,1 minuty na pokonanie okrążenia Le Mans i 5:23,1 minuty na obejście Nordschleife.

Pomysł - a co jeśli? Eksperyment.

„Bugatti oznacza ciągłe poszukiwanie innowacji technologicznych - w zgodzie z wartościami marki firmy, takimi jak doskonałość, odwaga i poświęcenie. A Bugatti nigdy nie stoi w miejscu. Nieustannie dążymy do nowych i ekscytujących celów, a pytanie, o którym zawsze pamiętamy, brzmi: co jeśli? ” mówi Stephan Winkelmann, prezes Bugatti. „Zadaliśmy sobie pytanie, w jaki sposób możemy zrealizować potężny silnik W16 jako techniczny symbol marki w najczystszej postaci - tylko z czterema kołami, silnikiem, skrzynią biegów, kierownicą i jako jedyny luksus z dwoma siedzeniami. Ważnymi aspektami naszych rozważań było dopracowanie naszego kultowego układu napędowego bez żadnych ograniczeń w zakresie stosunku masy do mocy. Te rozważania zaowocowały Bugatti Bolide. Bezkompromisowy eksperyment, rasowy Pur Sang, który w swojej brutalnej ekskluzywności zachwyca przede wszystkim wysokimi osiągami, niską wagą i wrażeniami z jazdy w zupełnie nowym wymiarze. Prowadzenie Bolide jest jak jazda na kuli armatniej ”.Motorsport po nowemu TOYOTA GAZOO Racing Europe
Wiadomości | 20.04.20

Motorsport po nowemu TOYOTA GAZOO Racing Europe

Toyota Motor Corporation (Toyota) ogłosiła, że firma TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) formalnie zmieniła nazwę i będzie teraz działać pod marką TOYOTA GAZOO Racing Europe GmbH (TGR-E). Siedzibą przedsiębiorstwa nadal będzie Kolonia. TMG została początkowo założona jako Andersson Motorsport GmbH w Kolonii w 1979 roku. Jako TMG funkcjonowała od 1993 roku, gdy stała się spółką całkowicie zależną od Toyoty.

Mercedes EQA światowa premiera nowego elektryka
Premiery | 20.01.21

Mercedes EQA światowa premiera nowego elektryka

EQA to nazwa nowego podstawowego modelu w całkowicie elektrycznym świecie pojazdów Mercedes-EQ.

Kia ujawnia oficjalne szkice Kia Carens
Wiadomości | 07.12.21

Kia ujawnia oficjalne szkice Kia Carens

Długo wyczekiwany model firmy na rynek indyjski. Odważny wygląd zewnętrzny jest połączony z elegancką i ekskluzywną kabiną.