Premiery | 01.09.21

Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept

Koncepcja miejskiego pojazdu elektrycznego zostanie w pełni pokazana podczas otwarcia CUPRA City Garage w Monachium podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA w Monachium.

CUPRA przesuwa granice dzięki swojej najbardziej radykalnej interpretacji miejskiego samochodu elektrycznego. Samochód wyścigowy łączy czystą elektryfikację, zrównoważony rozwój i osiągi z ekscytującą estetyką wirtualnego świata. Koncepcja CUPRA UrbanRebel daje wyobrażenie o przyszłym języku projektowania miejskiego pojazdu elektrycznego, który zostanie wprowadzony na rynek w 2025 roku.

 

Wyścigi są rdzeniem DNA CUPRA i dlatego firma postanowiła przedstawić wizję swojego w 100% elektrycznego pojazdu miejskiego jako samochodu wyścigowego o odważnym i ostrym wyglądzie: CUPRA UrbanRebel Concept.

„CUPRA UrbanRebel Concept to radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego firmy, który ma zostać wprowadzony na rynek w 2025 roku. Ta wyścigowa koncepcja daje wyobrażenie o języku projektowania przyszłego samochodu ulicznego i zainspiruje jego tworzenie” – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRY. „Miejski samochód elektryczny jest kluczowym projektem strategicznym nie tylko dla naszej firmy, ale także dla Grupy Volkswagen, ponieważ naszym celem jest produkcja ponad 500 000 miejskich samochodów elektrycznych rocznie w Martorell dla różnych marek Grupy. Miejski samochód elektryczny zdemokratyzuje i udostępni masom elektromobilność”.

 

CUPRA UrbanRebel Concept opiera się na podstawach projektowych w 100% elektrycznego pojazdu miejskiego, który zostanie wprowadzony na rynek w 2025 roku. Wersja drogowa będzie łączyć zadziwiający design i niesamowitą dynamikę i będzie oparta na krótkiej platformie MEB Grupy Volkswagen. Reprezentuje rewolucję w marce w kierunku bardziej progresywnego języka projektowania, przy jednoczesnym zachowaniu wartości, które identyfikują każdy model CUPRA: jego sportowego charakteru i charakteru, co czyni go niekonwencjonalną marką pretendenta.

 

Koncepcja CUPRA UrbanRebel jest zakorzeniona w filozofii projektowania CUPRA: emocjonalnym i oryginalnym projekcie, który wyróżnia się wyrazistymi i sportowymi liniami, odważną ekspresją, neutralnym płciowo podejściem i wzmocnionym przez erę elektryczną.

Widać to w tożsamości projektowej koncepcji CUPRA UrbanRebel:

- Z przodu nos rekina utworzono za pomocą negatywu. Przód jest również podkreślony przez nowy trójkątny podpis w reflektorach.

Zachodząca naokoło grafika okien tworzy efekt wizualny kasku – jak w CUPRA Tavascan Concept – i zapewnia ciągłość między szybami wokół całego samochodu, aby uzyskać efekt unoszącego się dachu.

- Przesuwając się na bok, samochód prezentuje atletyczne proporcje, dzięki linii klina – od słupka C do przednich drzwi – o ukośnych rzeźbionych powierzchniach, które tworzą napięty kontrast. Widok z tyłu UrbanRebel Concept pokazuje atletyczne ramiona, w nowej interpretacji projektu widzianego w CUPRA Formentor.

 

Tył ma kultowy design dzięki poziomym proporcjom. Co więcej, duży spojler – ukłon w stronę samochodów wyścigowych widzianych w wirtualnym świecie – nadaje mu imponujący, ostry wygląd podkreślony negatywną powierzchnią pod spodem.

Przy całkowitej długości 4080 mm, szerokości 1795 mm i wysokości 1444 mm samochód drażni proporcje przyszłego miejskiego samochodu elektrycznego w wyścigowym przebraniu.

Koncepcja CUPRA UrbanRebel zapewnia ciągłą moc 250 kW i do 320 kW w szczytowym momencie. Może przyspieszyć od zera do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy.

 

Koncepcja CUPRA UrbanRebel zostanie zaprezentowana podczas przed otwarciem nowego garażu CUPRA City Garage w Monachium, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA w Monachium.Całkiem nowy SsangYong Rexton
Premiery | 08.11.20

Całkiem nowy SsangYong Rexton

SsangYong Rexton o świeżym designie i większym komforcie z uderzającą przednią częścią osłony chłodnicy w kształcie rombu.

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival
Premiery | 23.02.21

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival

Premiera zupełnie nowej Kia Carnival (MPV) 2022, która zastępuje odchodzący model Sedona.

Nowy Peugeot E-RIFTER
Elektryczne | 09.11.23

Nowy Peugeot E-RIFTER

Nowy PEUGEOT E-RIFTER wprowadza nową stylistykę marki, zachowując przy tym swój muskularny, solidny i przyjazny styl, podkreślający jego silną osobowość poszukiwacza przygód.