Elektryczne | 11.05.21

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

Powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą i będzie zbudowany na całkowicie nowej platformie e - SUBARU Global.


Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

SUV Subaru Solterra to pierwszy w pełni elektryczny globalny pojazd  marki, który powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą. Zbudowany na całkowicie nowej platformie e-SUBARU Global oraz zaprojektowany jako bezpieczny, wszechstronny i sprawny SUV Subaru. Planowane wejście do sprzedaży w USA, Kanadzie, Chinach, Europie i Japonii w 2022 roku.


Subaru of America ogłosiło dzisiaj, że nada swojemu nowemu w pełni elektrycznemu SUV-owi nazwę Solterra. Zaprojektowany jako joint venture pomiędzy Subaru i Toyotą, Solterra posiada nową, dedykowaną całkowicie elektryczną platformę o nazwie e-SUBARU Global Platform. Spółka joint venture łączy doświadczenie Subaru w technologii napędu na wszystkie koła z technologią elektryfikacji pojazdów Toyoty.

 

Nazwa Solterra została stworzona przy użyciu łacińskich słów oznaczających „Słońce” i „Ziemię”, aby wyrazić zaangażowanie Subaru w dostarczanie tradycyjnych możliwości SUV-a w przyjaznym dla środowiska opakowaniu.

 

Aby stworzyć zupełnie nową globalną platformę e-SUBARU, inżynierowie Subaru pracowali nad połączeniem możliwości napędu na wszystkie koła marki, doskonałej dynamiki jazdy i wiodącego na świecie bezpieczeństwa biernego na wszechstronnej, dedykowanej platformie EV. Rezultatem jest zaawansowany technologicznie, w pełni elektryczny SUV, który jest również naprawdę sprawnym i wytrzymałym SUV-em Subaru. Solterra dołącza do wielokrotnie nagradzanej linii SUV-ów Subaru, w tym Outback, Forester, Crosstrek i Crosstrek Plug-in Hybrid. Subaru Solterra trafi do sprzedaży w 2022 roku.SKODA KUSHAQ pierwsze zdjęcia nowego modelu
Wiadomości | 25.01.21

SKODA KUSHAQ pierwsze zdjęcia nowego modelu

Pierwszy model produkcyjny oparty na MQB-A0-IN, opracowany specjalnie przez ŠKODA AUTO dla Indii.

44 lata po wprowadzeniu na rynek 500-tysięczny Mercedes-Benz Klasy G zjechał z linii produkcyjnej w Grazu
Wiadomości | 20.04.23

44 lata po wprowadzeniu na rynek 500-tysięczny Mercedes-Benz Klasy G zjechał z linii produkcyjnej w Grazu

Ikona marki, która zdobyła wiele nagród jako „najlepszy pojazd terenowy na świecie”, od 1979 roku pisze własną historię sukcesu.

Chevy Beast Concept
Concept Cars | 04.11.21

Chevy Beast Concept

Zaprojektowany, aby zademonstrować możliwości komponentów Chevrolet Performance, napędzany silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych z doładowaniem. SEMA Show 2021.