Elektryczne | 11.05.21

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

Powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą i będzie zbudowany na całkowicie nowej platformie e - SUBARU Global.


Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

SUV Subaru Solterra to pierwszy w pełni elektryczny globalny pojazd  marki, który powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą. Zbudowany na całkowicie nowej platformie e-SUBARU Global oraz zaprojektowany jako bezpieczny, wszechstronny i sprawny SUV Subaru. Planowane wejście do sprzedaży w USA, Kanadzie, Chinach, Europie i Japonii w 2022 roku.


Subaru of America ogłosiło dzisiaj, że nada swojemu nowemu w pełni elektrycznemu SUV-owi nazwę Solterra. Zaprojektowany jako joint venture pomiędzy Subaru i Toyotą, Solterra posiada nową, dedykowaną całkowicie elektryczną platformę o nazwie e-SUBARU Global Platform. Spółka joint venture łączy doświadczenie Subaru w technologii napędu na wszystkie koła z technologią elektryfikacji pojazdów Toyoty.

 

Nazwa Solterra została stworzona przy użyciu łacińskich słów oznaczających „Słońce” i „Ziemię”, aby wyrazić zaangażowanie Subaru w dostarczanie tradycyjnych możliwości SUV-a w przyjaznym dla środowiska opakowaniu.

 

Aby stworzyć zupełnie nową globalną platformę e-SUBARU, inżynierowie Subaru pracowali nad połączeniem możliwości napędu na wszystkie koła marki, doskonałej dynamiki jazdy i wiodącego na świecie bezpieczeństwa biernego na wszechstronnej, dedykowanej platformie EV. Rezultatem jest zaawansowany technologicznie, w pełni elektryczny SUV, który jest również naprawdę sprawnym i wytrzymałym SUV-em Subaru. Solterra dołącza do wielokrotnie nagradzanej linii SUV-ów Subaru, w tym Outback, Forester, Crosstrek i Crosstrek Plug-in Hybrid. Subaru Solterra trafi do sprzedaży w 2022 roku.Citroen C3 trzeciej generacji przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy
Wiadomości | 11.05.21

Citroen C3 trzeciej generacji przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy

Od 2002 roku łączna liczba wyprodukowanych C3 przekroczyła 4,5 miliona sztuk.

Mercedes-AMG Project ONE Premiera Światowa z Lewisem Hamiltonem, IAA Frankfurt 2017
Premiery | 20.07.23

Mercedes-AMG Project ONE Premiera Światowa z Lewisem Hamiltonem, IAA Frankfurt 2017

Na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie 2017 roku światową premierę miał Mercedes-AMG Project ONE. Miło powspominać klimat targów z tamtych lat.

Legendarne Lamborghini Murcielago i pierwszy silnik V12 nowego tysiąclecia
Super Cars | 22.09.22

Legendarne Lamborghini Murcielago i pierwszy silnik V12 nowego tysiąclecia

W 2022 roku Lamborghini świętuje legendarny 12-cylindrowy silnik, który napędza najbardziej kultowe modele od prawie 60 lat.