Elektryczne | 11.05.21

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

Powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą i będzie zbudowany na całkowicie nowej platformie e - SUBARU Global.


Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

SUV Subaru Solterra to pierwszy w pełni elektryczny globalny pojazd  marki, który powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą. Zbudowany na całkowicie nowej platformie e-SUBARU Global oraz zaprojektowany jako bezpieczny, wszechstronny i sprawny SUV Subaru. Planowane wejście do sprzedaży w USA, Kanadzie, Chinach, Europie i Japonii w 2022 roku.


Subaru of America ogłosiło dzisiaj, że nada swojemu nowemu w pełni elektrycznemu SUV-owi nazwę Solterra. Zaprojektowany jako joint venture pomiędzy Subaru i Toyotą, Solterra posiada nową, dedykowaną całkowicie elektryczną platformę o nazwie e-SUBARU Global Platform. Spółka joint venture łączy doświadczenie Subaru w technologii napędu na wszystkie koła z technologią elektryfikacji pojazdów Toyoty.

 

Nazwa Solterra została stworzona przy użyciu łacińskich słów oznaczających „Słońce” i „Ziemię”, aby wyrazić zaangażowanie Subaru w dostarczanie tradycyjnych możliwości SUV-a w przyjaznym dla środowiska opakowaniu.

 

Aby stworzyć zupełnie nową globalną platformę e-SUBARU, inżynierowie Subaru pracowali nad połączeniem możliwości napędu na wszystkie koła marki, doskonałej dynamiki jazdy i wiodącego na świecie bezpieczeństwa biernego na wszechstronnej, dedykowanej platformie EV. Rezultatem jest zaawansowany technologicznie, w pełni elektryczny SUV, który jest również naprawdę sprawnym i wytrzymałym SUV-em Subaru. Solterra dołącza do wielokrotnie nagradzanej linii SUV-ów Subaru, w tym Outback, Forester, Crosstrek i Crosstrek Plug-in Hybrid. Subaru Solterra trafi do sprzedaży w 2022 roku.Opel Combo-e nowy kompaktowy van
Elektryczne | 20.01.21

Opel Combo-e nowy kompaktowy van

Właściciele małych firm i fachowcy poszukujący bezemisyjnego pojazdu o szczególnie miejskim charakterze powinni zainteresować się nowym Oplem Combo-e.

25 lat jako Oficjalny samochód MotoGP
MotorSport | 17.03.23

25 lat jako Oficjalny samochód MotoGP

Grande Premio de Portugal od 24 do 26 marca w Portimao to początek jubileuszowego sezonu BMW M, 25. sezonu z nowym samochodem bezpieczeństwa BMW M2 MotoGP.

Wkrótce premiera nowego modelu Mercedes-Benz Citan
Wiadomości | 23.07.21

Wkrótce premiera nowego modelu Mercedes-Benz Citan

Kompaktowe wymiary zewnętrzne w połączeniu z przestronnym wnętrzem i dużą pojemnością ładunkową otwierają szeroki zakres zastosowań dla nowego małego vana. Sprawdź datę premiery.