Tuning | 18.06.21

Nowy Ford Puma ST Gold Edition zaprojektowany przez fanów

Prawie 275 000 głosów oddanych przez fanów na kanałach społecznościowych Forda w ciągu 10 dni w celu stworzenia wyjątkowej edycji modelu Puma.

Ford zaprezentował nazwę i zwycięską specyfikację nowego modelu Puma ST Gold Edition z kluczowymi cechami projektowymi wybranymi przez entuzjastów w serii ankiet online. 

Ponad ćwierć miliona głosów oddanych na kanałach społecznościowych Forda na Twitterze i Instagramie.

Puma ST Gold Edition będzie produkowana w ograniczonych ilościach, a dostawy rozpoczną się pod koniec tego roku

 

Po innowacyjnym eksperymencie w zakresie projektowania skoncentrowanego na człowieku, Ford zaprezentował dziś zwycięską specyfikację nowej Pumy ST Gold Edition, którą będzie można zamawiać w ograniczonej liczbie od końca tego roku.

 

Fani Forda oddali prawie 275 000 głosów w serii ankiet na kanałach społecznościowych Twitter i Instagram producenta samochodów w ciągu 10 dni, wybierając kombinacje kolorystyczne elementów, w tym lakieru, kalkomanii i zacisków hamulcowych, a także decydując o jego nazwie.

 

Puma ST Gold Edition będzie napędzana 200-konnym 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost, który przyspiesza od 0 do 100 km/h (0-62 mil/h) w 6,7 sekundy. 1 Zaawansowane, sportowe technologie obejmują wybierane tryby jazdy, w tym Sport, Track i Eco2, a także unikalny w segmencie dyferencjał o ograniczonym poślizgu, opatentowane sprężyny do zmiany kierunku siły oraz unikalne specyfikacje zawieszenia i układu kierowniczego zapewniające wyjątkową reakcję na zakręty. Dostawy rozpoczną się pod koniec tego roku.

 

„Aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego dla naszych wiernych fanów wydajności, przeszliśmy do przyszłościowego podejścia, współtworząc z nimi Puma ST Gold Edition. Liczba oddanych głosów pokazuje, jak entuzjastyczni są nasi klienci i że mają doskonały gust” – powiedział Amko Leenarts, dyrektor ds. designu w Ford of Europe. „Wszystko tkwi w szczegółach, a dzięki tej specjalnej edycji nasi fani stworzyli naprawdę pożądany produkt”.

 Rimac C_Two ostatni etap testów przed pierwszymi dostawami
Elektryczne | 03.12.20

Rimac C_Two ostatni etap testów przed pierwszymi dostawami

Specjaliści skupili się w szczególności na testach kompatybilności elektromagnetycznej.

Alpine A110 X zaprojektowane przez Felipe Pantone
Tuning | 24.05.21

Alpine A110 X zaprojektowane przez Felipe Pantone

Dzieło sztuki rozwijające moc 292 koni mechanicznych i tylko trzy z czterech wyprodukowanych egzemplarzy będą dostępne w sprzedaży.

Porsche 911 Turbo kwintesencją wyczynowego samochodu sportowego od 45 lat teraz jeszcze lepsze
Super Cars | 16.07.20

Porsche 911 Turbo kwintesencją wyczynowego samochodu sportowego od 45 lat teraz jeszcze lepsze

Porsche 911 Turbo wzorzec od 45 lat, kwintesencja wyczynowego samochodu sportowego w codziennym użytkowaniu. Po wprowadzeniu na rynek 911 Turbo S, następna generacja 911 Turbo Coupé i Cabriolet jest teraz prezentowana - jeszcze mocniejsza, jeszcze szybsza i jeszcze bardziej indywidualna.