Premiery | 22.08.23

Maserati MCXtrema, nowa wyścigowa bestia z Tridentu zaprezentowana podczas Monterey Car Week

Wyprodukowano jedynie 62 egzemplarze tego supersportowego samochodu o mocy 730 KM każdy, zaprojektowanego na tor, bez homologacji typu do poruszania się po drogach.

W piątek 18 sierpnia wyjątkowa i ekskluzywna scena The Quail – na której każdego lata koneserzy i entuzjaści z całego świata gromadzą się na półwyspie Monterey, aby świętować wybitne projekty i inżynierię motoryzacyjną – gościła świat premiera nowego dzieła Maserati: MCXtrema, prawdziwa „bestia” zaprojektowana na tor – bez homologacji typu do poruszania się po drogach – jest gotowa wyzwolić 730 KM mocy, zamkniętej w konstrukcji wyrafinowanej w harmonii swoich linii ponieważ jest destrukcyjny pod względem śmiałości swoich form.

 

Nowe stworzenie Tridenta zostało pomyślane od razu po wyjęciu z pudełka: wyprodukowano jedynie 62 egzemplarze tego supersportowego samochodu z limitowanej edycji, przeznaczonego dla wybranej, bardzo wymagającej klienteli pod względem osiągów, wyrafinowania designu i luksusu – wszystkie te cechy cechy produktu Made in Italy – i ekstremalne wrażenia z jazdy.

 

Prezentowany jako najpotężniejszy samochód torowy marki z Modeny, Maserati MCXtrema jest odważnym i wyjątkowym samochodem pod każdym względem, przeznaczonym dla kolekcjonerów purystów i dla lojalnych klientów marki, którzy chcą dodać nową „zabawkę” do swojego samochodu. ich garaż, który podczas prywatnych testów może pochłonąć krawężniki najbardziej ekscytujących torów.

 

To najnowsze dzieło włoskiej luksusowej marki powstało w wyniku kreatywnego i inżynieryjnego partnerstwa pomiędzy Centro Stile a zespołem inżynierów Maserati; odzwierciedla chęć stworzenia samochodu wyścigowego, który będzie w stanie przekazać dziedzictwo wspaniałego Maserati MC12 w świecie zawodów, aby zainspirować przyszłą produkcję wyścigową Trident.

 

Jak mówi Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati: „Maserati MCXtrema została stworzona w celu zaoferowania niezwykle ekskluzywnego produktu, który może wyznaczyć nowy paradygmat dla naszych samochodów torowych. Projekt jest dedykowany wybranej klienteli, która szczególnie zwraca uwagę na wyróżniające się detale , począwszy od najbardziej wyrafinowanego i innowacyjnego projektu po wyjątkowe osiągi. MCXtrema ucieleśnia sportowego ducha typowego dla DNA Maserati, deklarację nowej ścieżki dla naszej marki, poświęconej doskonałej produkcji i zdolnej wyróżnić się w świecie produkcji luksusowych silników bezkompromisowa wydajność”.Continental GT Speed luksusowy Grand Tourer
Super Cars | 25.03.21

Continental GT Speed luksusowy Grand Tourer

Najbardziej dynamiczny samochód drogowy w 101-letniej historii firmy Bentley.

Jeep wprowadza specjalny kolor lakieru Tuscadero dostępny przez ograniczony czas
Wiadomości | 27.08.21

Jeep wprowadza specjalny kolor lakieru Tuscadero dostępny przez ograniczony czas

Tuscadero po raz pierwszy dołącza do palety kolorów nadwozia Jeep Wrangler w modelach Wrangler Sport, Sahara, Rubicon, 4xe i 392.

Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship
Wiadomości | 22.05.20

Mazda RX-Vision GT3 Concept dostępna dla każdego... gracza Gran Turismo Championship

Mazda została oficjalnym partnerem wirtualnej serii wyścigowej FIA Gran Turismo Championship aby nadal dostarczać ekscytujących wrażeń z e-sportu. Nowy wirtualny samochód wyścigowy będzie dostępny do pobrania w Gran Turismo Sport.