Concept Cars | 21.07.20

SKODA SLAVIA to siódmy studencki samochód koncepcyjny

Siódmy studencki samochód studencki ŠKODA, zaprojektowany przez 31 uczniów renomowanej szkoły zawodowej ŠKODA, łączy przeszłość z teraźniejszością.


SKODA SLAVIA to siódmy studencki samochód koncepcyjny

Siódmy studencki samochód studencki ŠKODA, zaprojektowany przez 31 uczniów renomowanej szkoły zawodowej ŠKODA, łączy przeszłość z teraźniejszością: bezkompromisowo otwarta ŠKODA SLAVIA składa hołd tegorocznej rocznicy ŠKODA AUTO, upamiętniając nazwę pierwszych rowerów wyprodukowanych przez Václav Laurin i Václav Klement po założeniu firmy w 1895 roku. Odmiana ŠKODY SCALA łączy śmiałe i ekscytujące linie współczesnego kompaktowego modelu ze wspólnym standardem projektowym od najwcześniejszych dni motoryzacji, kiedy większość samochodów była pojazdami z otwartym dachem. Od pierwszego szkicu do zbudowania tego jedynego w swoim rodzaju samochodu, uczniowie wykonali każdy krok samodzielnie, przy wsparciu swoich instruktorów, a także ekspertów ŠKODA z działów projektowania, produkcji i rozwoju technicznego. Ten, siódmy samochód studencki ŠKODA od 2014 roku, po raz kolejny potwierdza wysoki poziom szkolenia w szkole zawodowej ŠKODA w miejscowości Mladá Boleslav.

Alois Kauer, który objął stanowisko dyrektora Akademii ŠKODA w lutym 2020 roku, mówi: „Samochód studencki jest corocznym sztandarowym projektem szkoły zawodowej ŠKODA. Już siódmy rok z rzędu nasi studenci demonstrują wysoki poziom naszych wewnętrznych szkoleń, planując, projektując i budując imponujący, jednorazowy samochód. Umożliwiamy im zaprojektowanie wymarzonego samochodu, współpracując z profesjonalistami z naszych różnych działów. Dzięki temu już ich szkolenie zaznajamia ich z procesami, które staną się częścią ich życia zawodowego później, gdy ukończą naszą szkołę zawodową i rozpoczną karierę w naszej firmie. ”

 

Siódma iteracja samochodu studenckiego ŠKODA to pierwszy raz, kiedy uczestnicy projektu - 31 uczniów, w tym pięć kobiet - wybrali ŠKODĘ SCALĘ jako podstawę do osobistego spojrzenia na samochód marzeń, zmieniając kompaktowy hatchback w szczególnie sportowy pająk. Wybierając nazwę SLAVIA na rocznicę ŠKODA AUTO, upamiętniają pierwsze rowery firmy, wyprodukowane przez jej założycieli Václava Laurina i Václava Klementa pod tą samą nazwą. Podobnie jak w seryjnej wersji SCALA, charakterystyczny, ekscytujący design samochodu, zdefiniowany przez precyzyjne linie i rzeźbione powierzchnie, zapewnia, że ??również wersja pająka ma sportowy i emocjonujący wygląd. Dopasowane osiągi dynamiczne ŠKODY SLAVIA są zasługą dobrze znanego silnika benzynowego 1.5 TSI SCALA o mocy 110 kW (150 KM) oraz siedmiobiegowego DCT. Inne elementy przeniesione z modelu produkcyjnego obejmują przednią i tylną oś, układ kierowniczy, kompletną elektronikę, w tym okablowanie, a także systemy wspomagające. Deska rozdzielcza, wirtualny kokpit i system informacyjno-rozrywkowy również pozostały niezmienione.Hyundai prezentuje nowego Santa Fe
Premiery | 03.06.20

Hyundai prezentuje nowego Santa Fe

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia i filmy nowego Santa Fe. Nowa wersja flagowego SUV-a Hyundai oferuje szereg ulepszeń oraz nowe układy napędowe - hybrydowy i hybrydowy plug-in.

Acura zapowiada projekt Performance Electric Vision
Concept Cars | 19.08.23

Acura zapowiada projekt Performance Electric Vision

Podczas Monterey Car Week, Acura ponownie sprawia, że Półwysep Monterey jest miejscem do dzielenia się swoją wizją przyszłego modelu.

Zaprezentowano specjalną edycję Aston Martin V12 Speedster DBR1
Super Cars | 28.04.21

Zaprezentowano specjalną edycję Aston Martin V12 Speedster DBR1

Tylko 88 egzemplarzy w niestandardowej specyfikacji, która z pewnością podkreśli natychmiastowy status kolekcjonerski samochodów.