Concept Cars | 21.07.20

SKODA SLAVIA to siódmy studencki samochód koncepcyjny

Siódmy studencki samochód studencki ŠKODA, zaprojektowany przez 31 uczniów renomowanej szkoły zawodowej ŠKODA, łączy przeszłość z teraźniejszością.


SKODA SLAVIA to siódmy studencki samochód koncepcyjny

Siódmy studencki samochód studencki ŠKODA, zaprojektowany przez 31 uczniów renomowanej szkoły zawodowej ŠKODA, łączy przeszłość z teraźniejszością: bezkompromisowo otwarta ŠKODA SLAVIA składa hołd tegorocznej rocznicy ŠKODA AUTO, upamiętniając nazwę pierwszych rowerów wyprodukowanych przez Václav Laurin i Václav Klement po założeniu firmy w 1895 roku. Odmiana ŠKODY SCALA łączy śmiałe i ekscytujące linie współczesnego kompaktowego modelu ze wspólnym standardem projektowym od najwcześniejszych dni motoryzacji, kiedy większość samochodów była pojazdami z otwartym dachem. Od pierwszego szkicu do zbudowania tego jedynego w swoim rodzaju samochodu, uczniowie wykonali każdy krok samodzielnie, przy wsparciu swoich instruktorów, a także ekspertów ŠKODA z działów projektowania, produkcji i rozwoju technicznego. Ten, siódmy samochód studencki ŠKODA od 2014 roku, po raz kolejny potwierdza wysoki poziom szkolenia w szkole zawodowej ŠKODA w miejscowości Mladá Boleslav.

Alois Kauer, który objął stanowisko dyrektora Akademii ŠKODA w lutym 2020 roku, mówi: „Samochód studencki jest corocznym sztandarowym projektem szkoły zawodowej ŠKODA. Już siódmy rok z rzędu nasi studenci demonstrują wysoki poziom naszych wewnętrznych szkoleń, planując, projektując i budując imponujący, jednorazowy samochód. Umożliwiamy im zaprojektowanie wymarzonego samochodu, współpracując z profesjonalistami z naszych różnych działów. Dzięki temu już ich szkolenie zaznajamia ich z procesami, które staną się częścią ich życia zawodowego później, gdy ukończą naszą szkołę zawodową i rozpoczną karierę w naszej firmie. ”

 

Siódma iteracja samochodu studenckiego ŠKODA to pierwszy raz, kiedy uczestnicy projektu - 31 uczniów, w tym pięć kobiet - wybrali ŠKODĘ SCALĘ jako podstawę do osobistego spojrzenia na samochód marzeń, zmieniając kompaktowy hatchback w szczególnie sportowy pająk. Wybierając nazwę SLAVIA na rocznicę ŠKODA AUTO, upamiętniają pierwsze rowery firmy, wyprodukowane przez jej założycieli Václava Laurina i Václava Klementa pod tą samą nazwą. Podobnie jak w seryjnej wersji SCALA, charakterystyczny, ekscytujący design samochodu, zdefiniowany przez precyzyjne linie i rzeźbione powierzchnie, zapewnia, że ??również wersja pająka ma sportowy i emocjonujący wygląd. Dopasowane osiągi dynamiczne ŠKODY SLAVIA są zasługą dobrze znanego silnika benzynowego 1.5 TSI SCALA o mocy 110 kW (150 KM) oraz siedmiobiegowego DCT. Inne elementy przeniesione z modelu produkcyjnego obejmują przednią i tylną oś, układ kierowniczy, kompletną elektronikę, w tym okablowanie, a także systemy wspomagające. Deska rozdzielcza, wirtualny kokpit i system informacyjno-rozrywkowy również pozostały niezmienione.SuperCharge nowa globalną seria sportów motorowych oparta na samochodach drogowych
Wiadomości | 22.10.20

SuperCharge nowa globalną seria sportów motorowych oparta na samochodach drogowych

Zupełnie nowa seria sportów motorowych z hybrydowymi samochodami drogowymi o nazwie SuperCharge ujawniła więcej informacji na temat ich ekscytującego przedsięwzięcia.

McLaren 765LT Spider poznaj najpotężniejszy supersamochód McLarena w historii
Super Cars | 27.07.21

McLaren 765LT Spider poznaj najpotężniejszy supersamochód McLarena w historii

Po wersji coupe, przyszła kolej na wersję kabriolet w limitowanej serii 765 sztuk z 4 litrowym silnikiem V8 i podwójnym turbodoładowaniem o mocy 765 KM przyspiesza do 100 km/h w 2,7 sek. Wideo.

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ
Elektryczne | 17.06.20

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ

16 czerwca w barcelońskim centrum CASA SEAT hiszpański producent ogłosił powstanie nowej marki SEAT MÓ, skoncentrowanej na miejskiej mobilności. Pierwszymi pojazdami marki są elektryczny skuter SEAT MÓ eScooter 125 oraz elektryczna hulajnoga SEAT MÓ eKickScooter 65. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Barcelony Ada Colau, CEO i wiceprezes SEAT-a ds. finansowych Carsten Isensee oraz Wayne Griffths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT-a i CEO CUPRY.