Wiadomości | 17.01.23

Wkrótce premiera najmocniejszego silnika opracowanego przez Mazdę

Wraz z pojawieniem się pierwszej Mazdy CX-90, nadchodzi długo oczekiwany 3,3-litrowy rzędowy 6-cylindrowy układ napędowy o mocy do 340 KM.


Wkrótce premiera najmocniejszego silnika opracowanego przez Mazdę

Mazda North American Operations zaprezentuje pierwszą Mazdę CX-90 z roku modelowego 2024. Model CX-90 będzie oferowany z wyczekiwanym, całkowicie nowym, mocnym i responsywnym silnikiem 3,3 l Inline Six e-Skyactiv Turbo.


Dostępny 3,3-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik turbo będzie miał najwyższą moc i moment obrotowy z masowo produkowanego silnika benzynowego opracowanego przez Mazdę o mocy 340 KM i momencie obrotowym 369 Nm. Ten silnik zapewnia CX-90 wciągające wrażenia z jazdy z satysfakcjonującym odgłosem wydechu, a jednocześnie jest wyposażony w system miękkiej hybrydy zapewniający wydajność bez uszczerbku dla osiągów.

 

Ta rzędowa sześciocylindrowa turbosprężarka została opracowana specjalnie dla dużej platformy, całkowicie nowego układu napędu na wszystkie koła Mazdy z naciskiem na tylne koła, który zapewnia wrażenia skoncentrowane na osiągach. Ponadto Kinematic Posture Control (KPC) jest standardem we wszystkich modelach CX-90 i pomoże zachować charakterystyczną dla Mazdy dynamikę jazdy trzyrzędowego crossovera SUV.Odrestaurowany retro-futurystyczny Hyundai Pony Coupe
Concept Cars | 19.05.23

Odrestaurowany retro-futurystyczny Hyundai Pony Coupe

Przywrócony do życia przez Hyundai Motor Company koncepcyjny model Pony Coupe ma swoją światową premierę prawie 50 lat po pierwotnym debiucie nad włoskim jeziorem Como.

Wyposażenie auta w Unii Europejskiej. Poznaj swoje prawa w świetle konwencji wiedeńskiej.
Wiadomości | 24.06.22

Wyposażenie auta w Unii Europejskiej. Poznaj swoje prawa w świetle konwencji wiedeńskiej.

Czy wiesz, jakie jest obowiązkowe wyposażenie auta w Unii Europejskiej? Poznaj swoje prawa i sprawdź, o czym mówi konwencja wiedeńska.

Audi grandsphere concept
Concept Cars | 02.09.21

Audi grandsphere concept

Luksusowy sedan z napędem elektrycznym jak prywatny odrzutowiec na drogę. Na targach IAA 2021 Audi prezentuje studyjne studium Audi grandsphere concept.