Wiadomości | 17.01.23

Wkrótce premiera najmocniejszego silnika opracowanego przez Mazdę

Wraz z pojawieniem się pierwszej Mazdy CX-90, nadchodzi długo oczekiwany 3,3-litrowy rzędowy 6-cylindrowy układ napędowy o mocy do 340 KM.


Wkrótce premiera najmocniejszego silnika opracowanego przez Mazdę

Mazda North American Operations zaprezentuje pierwszą Mazdę CX-90 z roku modelowego 2024. Model CX-90 będzie oferowany z wyczekiwanym, całkowicie nowym, mocnym i responsywnym silnikiem 3,3 l Inline Six e-Skyactiv Turbo.


Dostępny 3,3-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik turbo będzie miał najwyższą moc i moment obrotowy z masowo produkowanego silnika benzynowego opracowanego przez Mazdę o mocy 340 KM i momencie obrotowym 369 Nm. Ten silnik zapewnia CX-90 wciągające wrażenia z jazdy z satysfakcjonującym odgłosem wydechu, a jednocześnie jest wyposażony w system miękkiej hybrydy zapewniający wydajność bez uszczerbku dla osiągów.

 

Ta rzędowa sześciocylindrowa turbosprężarka została opracowana specjalnie dla dużej platformy, całkowicie nowego układu napędu na wszystkie koła Mazdy z naciskiem na tylne koła, który zapewnia wrażenia skoncentrowane na osiągach. Ponadto Kinematic Posture Control (KPC) jest standardem we wszystkich modelach CX-90 i pomoże zachować charakterystyczną dla Mazdy dynamikę jazdy trzyrzędowego crossovera SUV.Renault prezentuje Renault 5 Prototype
Concept Cars | 15.01.21

Renault prezentuje Renault 5 Prototype

Odrodzenie kultowego samochodu, bardziej nowoczesnego niż kiedykolwiek.

Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna
Wiadomości | 15.03.23

Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna

Nowe BMW serii 5 Limuzyna będzie oferowane w wersji całkowicie elektrycznej, hybrydowej typu plug-in, z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią miękkiej hybrydy.

Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2
Tuning | 21.10.20

Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2

Hyundai Motorsport Customer Racing ujawnił i20 N Rally2, nowy samochód rajdowy przeznaczony dla prywatnych zespołów i kierowców biorących udział w międzynarodowych, krajowych i regionalnych seriach rajdowych.