Tuning | 04.07.23

BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK

900 koni mechanicznych w niezrównanym pickupie opartym na Mercedesie-AMG G 63, który posiada doskonałe właściwości terenowe dzięki trzem osiom portalowym 6X6.

Gdy supersamochód nosi etykietę BRABUS XLP, koneserzy motoryzacji wiedzą, że jest to szczególnie ekskluzywny pickup o wysokich osiągach, oparty na Mercedesie-AMG G 63. BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK jest oparty na aktualnej Klasie G i hipnotyzuje swoją skrzynią ładunkową za kabiną. Co więcej: jak wskazuje oznaczenie modelu 6x6, nowy supersamochód ma dodatkową tylną oś, dzięki czemu porusza się na sześciu kołach. Oczywiście z napędem na wszystkie koła!


Supersamochód BRABUS 6x6 ma 6,18 m długości i 2,09 m szerokości. Jest napędzany przez bardzo specjalną elektrownię, którą można zobaczyć przez przezroczystą szybę maseki BRABUS „Powerview”.

 

Silnik BRABUS ROCKET 900 V8 twin-turbo o pojemności skokowej 4,5 litra. Oprócz wielu innych funkcji, silnik ten jest wyposażony w dwie specjalne wysokowydajne turbosprężarki. Generuje moc 662 kW/900 KM i maksymalny moment obrotowy 1250 Nm, który w pojeździe jest elektronicznie ograniczony do 1050 Nm. W połączeniu z dziewięciobiegową skrzynią biegów i napędem na sześć kół, silnik ten rozpędza BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 210 km/h.

 

Jednak nowy wysokowydajny pickup BRABUS imponuje nie tylko niesamowicie mocnym silnikiem, ale także wyjątkowymi właściwościami podczas jazdy po utwardzonych drogach.

 

Model 6x6 został wyposażony w dłuższą ramę drabinową do nadwozia typu pickup. Stwarza to miejsce na platformę pickupa, a także mieści drugą tylną oś. Pojazd jest wyposażony w osie portalowe opracowane specjalnie dla XLP, które zostały zaprojektowane jako niezależne zawieszenia również na dwóch tylnych osiach. W rezultacie prześwit pod pojazdem zwiększa się do ogromnych 47,3 cm, czyli znacznie więcej niż w pojeździe, na którym jest oparty. Ponadto ta koncepcja konstrukcyjna umożliwia znacznie większą artykulację zawieszenia kół, co dodatkowo optymalizuje możliwości terenowe.

 

BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK porusza się na sześciu kutych kołach BRABUS Monoblock HD z oponami terenowymi w rozmiarze 325/55 R 22 na wszystkich osiach.

 

Nazwa „SUPERBLACK” odzwierciedla nie tylko nadwozie pojazdu, które jest pomalowane na wysoki połysk w kolorze czarnym i uzupełnione sportowymi elementami z odsłoniętego włókna węglowego, ale także ekskluzywne wnętrze BRABUS MASTERPIECE, w którym króluje najlepsza skóra „Mondial Black”. Całość uzupełnia szara lamówka i sportowe elementy karbonowe.

 

Przedstawiony tutaj BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK kosztuje 1 186 000 euro (cena eksportowa w Niemczech bez ustawowego podatku VAT).Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023
Premiery | 16.11.23

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023

Hyundai zaprezentował dziś zupełnie nowego Santa Fe z koncepcją rozwoju „Otwarty na więcej”, skupioną wokół nowej, szerszej pokrywy bagażnika i przestronnego wnętrza.

Mercedes-AMG Project ONE
Super Cars | 14.12.20

Mercedes-AMG Project ONE

Nowa kampania marketingowa z Lewisem Hamiltonem: Rekordowy mistrz świata stawia na E PERFORMANCE. Wideo

Po niedawno zaprezentowanym nowym Polo nadszedł czas na Nowe Polo GTI
Wiadomości | 11.05.21

Po niedawno zaprezentowanym nowym Polo nadszedł czas na Nowe Polo GTI

Tradycyjnie jest to najbardziej sportowy model z serii Polo.