Super Cars | 09.02.23

Mercedes-Maybach wprowadza na rynek swój pierwszy model hybrydowy typu plug-in

Mercedes-Maybach S 580 e wyznacza początek nowej ery dla marki o ponad 100-letniej tradycji dzięki zasięgowi elektrycznemu do 100 kilometrów.


Mercedes-Maybach wprowadza na rynek swój pierwszy model hybrydowy typu plug-in

Marka Mercedes‑Maybach jest uważana za wzorzec luksusu, stylu i statusu w branży motoryzacyjnej od czasu, gdy Wilhelm i Karl Maybach rozpoczęli produkcję samochodów w 1921 r. Ich celem było stworzenie „najlepszego z najlepszych”, to inspiracja projektantów Mercedes-Maybach do dziś. Legendarna marka nieustannie odkrywa się na nowo, aby przekraczać najwyższe oczekiwania niezwykłości. Z sukcesem: obecna Klasa S Mercedes-Maybach cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem od momentu wprowadzenia na rynek w 2021 roku.

 

„W naszym pierwszym modelu hybrydowym typu plug-in łączymy luksusowe wrażenia typowe dla Maybacha z bezemisyjną jazdą lokalną w trybie elektrycznym. Mercedes‑Maybach S 580 e to kluczowy krok w przekształcaniu naszej tradycyjnej marki w elektryczną przyszłość. Już w 2023 roku zaprezentujemy nasz pierwszy w pełni elektryczny model.” - Daniel Lescow, szef Mercedes-Maybach w Mercedes-Benz Group AG

 

Mercedes‑Maybach S 580 e otwiera jeszcze bardziej imponujące wrażenie ciszy. W czysto elektrycznym trybie jazdy i tak już wyjątkowo ciche wnętrze staje się jeszcze cichsze. Sedan ślizga się prawie bezszelestnie i przy zerowej lokalnej emisji. Funkcje związane z elektryką są dyskretnie zintegrowane z typowym doświadczeniem Maybacha – na przykład ukryte gniazdo ładowania po lewej stronie pojazdu i niebieskie akcenty kolorystyczne w reflektorach lub stan naładowania akumulatora na tablicy rozdzielczej.

 

Podstawą napędu hybrydowego jest wysoce wydajny sześciocylindrowy rzędowy silnik z obecnej generacji silników benzynowych Mercedes-Benz, łączący moc 270 kW/367 KM z niskim zużyciem paliwa i emisją spalin. Łączna moc systemowa 375 kW/510 KM i maksymalny moment obrotowy 750 Nm gwarantują doskonałe właściwości jezdne. Maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego wynoszący 440 Nm jest dostępny od pierwszego obrotu silnika, co zapewnia szybkie przyspieszenie i dynamiczne prowadzenie. Mercedes‑Maybach S 580 e przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy.

 

Standardowo montowana jest ładowarka 11 kW do ładowania trójfazowego z sieci prądu przemiennego. Opcjonalnie dostępna jest ładowarka DC o mocy 60 kW do szybkiego ładowania prądem stałym. Nawet gdy akumulator jest prawie całkowicie rozładowany, pełne naładowanie można osiągnąć w ciągu około 30 minut przy użyciu tego drugiego. Luksusowa limuzyna może podróżować lokalnie bez emisji CO2. Mercedes‑Maybach S 580 e jest początkowo dostępny w Chinach, a następnie w Tajlandii, Europie i innych krajach.Zrobili to! Tesla Cybertruck w końcu dociera do klientów
Wiadomości | 05.12.23

Zrobili to! Tesla Cybertruck w końcu dociera do klientów

Kontrowersyjny, szalenie wyglądający elektryczny pick-up będzie oferowany w trzech poziomach wyposażenia.

Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy
Wiadomości | 29.06.21

Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy

Premiera najlepiej sprzedającego się kompaktowego modelu marki jest już za kilka tygodni. Tymczasem teraz nowa Astra jest na finiszu testowego maratonu.

Nowy samochód wyścigowy CUPRA Leon Competicion zadebiutuje podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020
Wiadomości | 16.07.20

Nowy samochód wyścigowy CUPRA Leon Competicion zadebiutuje podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020

Po prezentacji w lutym CUPRA Leon Competición przygotowuje się do wejścia na tor w ten weekend aby zadebiutować podczas Mistrzostw Włoch TCR 2020, które rozpoczną się w dniach 17-19 lipca na torze Mugello.