Wiadomości | 10.01.21

Skoda Kushaq nowy SUV marki na rynek indyjski

Światowa premiera pierwszego modelu produkcyjnego opartego na platformie MQB-A0-IN opracowanej specjalnie na rynek indyjski planowana jest na marzec 2021 r.

Pisownia z „K” i „Q” jest zgodna z nomenklaturą ŠKODA KODIAQ, KAROQ i KAMIQ SUV. „ Kushak ”oznacza króla lub cesarza w starożytnym indyjskim języku sanskrytu. Światowa premiera pierwszego modelu produkcyjnego opartego na platformie MQB-A0-IN opracowanej specjalnie na rynek indyjski planowana jest na marzec 2021 r.

 

(Aktualizacja 04.03.2021. - Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza, kiedy premiera?)

 

Pierwszy model produkcyjny z projektu INDIA 2.0, na czele którego stoi ŠKODA AUTO na subkontynencie indyjskim, otrzymał nazwę KUSHAQ. Oznaczenie tego SUV-a średniej wielkości wywodzi się z sanskrytu, języka Indii, który ma tysiące lat. W używanym do dziś „języku bogów” słowo „kushak” oznacza króla lub cesarza. Doskonale uzupełnia to mocny wygląd nowej ŠKODY KUSHAQ. Pisownia z literą „K” na początku i literą „Q” na końcu jest zgodna z charakterystyczną nomenklaturą odnoszących sukcesy międzynarodowe modeli SUV-ów ŠKODA KODIAQ, KAROQ i KAMIQ. Nowa ŠKODA KUSHAQ będzie miała swoją światową premierę w marcu 2021 roku.

 

Premiera nowego KUSHAQ wkrótce rozpocznie nową erę dla ŠKODA AUTO na subkontynencie indyjskim. To region, w którym czeski producent samochodów nadzoruje wszystkie działania Grupy Volkswagen w ramach projektu INDIA 2.0, który obejmuje ofensywę modelową składającą się z czterech nowych modeli ŠKODY i Volkswagena średniej wielkości, począwszy od KUSHAQ. Wszystkie te pojazdy będą oparte na modułowej macierzy poprzecznej MQB-A0-IN, którą ŠKODA AUTO specjalnie dostosowała do potrzeb rynku indyjskiego.Światowa premiera nowej Skody Enyaq iV
Premiery | 01.09.20

Światowa premiera nowej Skody Enyaq iV

Dziś wieczorem fani SKODY na całym świecie mogą być świadkami premiery nowej SKODY ENYAQ iV w Pradze. Dzięki nowej koncepcji wirtualnej prezentacji czeski producent samochodów oferuje kompleksowy program online na światową premierę swojego nowego flagowego modelu.

Pojazdy w świecie Cyberpunka 2077
Wiadomości | 10.12.20

Pojazdy w świecie Cyberpunka 2077

Samochody i motocykle. CD Projekt Red przedstawia różnorodne pojazdy, którymi gracze będą mogli korzystać podczas eksploracji Night City w Cyberpunk 2077.

Nissan przedstawia nowy model Townstar
Premiery | 28.09.21

Nissan przedstawia nowy model Townstar

Nowy model stanowi kompleksową i konkurencyjną ofertę w segmencie lekkich samochodów dostawczych wyposażonych w silniki benzynowe oraz elektryczne.