Wiadomości | 10.01.21

Skoda Kushaq nowy SUV marki na rynek indyjski

Światowa premiera pierwszego modelu produkcyjnego opartego na platformie MQB-A0-IN opracowanej specjalnie na rynek indyjski planowana jest na marzec 2021 r.

Pisownia z „K” i „Q” jest zgodna z nomenklaturą ŠKODA KODIAQ, KAROQ i KAMIQ SUV. „ Kushak ”oznacza króla lub cesarza w starożytnym indyjskim języku sanskrytu. Światowa premiera pierwszego modelu produkcyjnego opartego na platformie MQB-A0-IN opracowanej specjalnie na rynek indyjski planowana jest na marzec 2021 r.

 

(Aktualizacja 04.03.2021. - Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza, kiedy premiera?)

 

Pierwszy model produkcyjny z projektu INDIA 2.0, na czele którego stoi ŠKODA AUTO na subkontynencie indyjskim, otrzymał nazwę KUSHAQ. Oznaczenie tego SUV-a średniej wielkości wywodzi się z sanskrytu, języka Indii, który ma tysiące lat. W używanym do dziś „języku bogów” słowo „kushak” oznacza króla lub cesarza. Doskonale uzupełnia to mocny wygląd nowej ŠKODY KUSHAQ. Pisownia z literą „K” na początku i literą „Q” na końcu jest zgodna z charakterystyczną nomenklaturą odnoszących sukcesy międzynarodowe modeli SUV-ów ŠKODA KODIAQ, KAROQ i KAMIQ. Nowa ŠKODA KUSHAQ będzie miała swoją światową premierę w marcu 2021 roku.

 

Premiera nowego KUSHAQ wkrótce rozpocznie nową erę dla ŠKODA AUTO na subkontynencie indyjskim. To region, w którym czeski producent samochodów nadzoruje wszystkie działania Grupy Volkswagen w ramach projektu INDIA 2.0, który obejmuje ofensywę modelową składającą się z czterech nowych modeli ŠKODY i Volkswagena średniej wielkości, począwszy od KUSHAQ. Wszystkie te pojazdy będą oparte na modułowej macierzy poprzecznej MQB-A0-IN, którą ŠKODA AUTO specjalnie dostosowała do potrzeb rynku indyjskiego.CUPRA Born początek nowej ery dla marki
Elektryczne | 29.09.21

CUPRA Born początek nowej ery dla marki

CUPRA rozpoczęła seryjną produkcję swojego pierwszego w 100% elektrycznego samochodu, w największej w Europie fabryce pojazdów elektrycznych w Zwickau w Niemczech.

SKODA KUSHAQ pierwsze zdjęcia nowego modelu
Wiadomości | 25.01.21

SKODA KUSHAQ pierwsze zdjęcia nowego modelu

Pierwszy model produkcyjny oparty na MQB-A0-IN, opracowany specjalnie przez ŠKODA AUTO dla Indii.

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine
Wiadomości | 23.04.20

Nadjeżdża druga generacja przełomowego Audi A3 Limousine

Eleganckie, wydajne i ewolucyjne: nowe Audi A3 Limousine. Nowe Audi A3 Limousine ma bardzo sportowy, a zarazem elegancki wygląd. W porównaniu z poprzednikiem, samochód jest teraz dłuższy szerszy i wyższy. Wpłynęło to na zwiększenie przestrzeni nad głową, gdzie równocześnie pozycja fotela kierowcy jest niższa oraz po bokach. Pojemność bagażnika 425 l. jest dokładnie taka sama jak w modelu poprzednim.