Wiadomości | 10.01.21

Skoda Kushaq nowy SUV marki na rynek indyjski

Światowa premiera pierwszego modelu produkcyjnego opartego na platformie MQB-A0-IN opracowanej specjalnie na rynek indyjski planowana jest na marzec 2021 r.

Pisownia z „K” i „Q” jest zgodna z nomenklaturą ŠKODA KODIAQ, KAROQ i KAMIQ SUV. „ Kushak ”oznacza króla lub cesarza w starożytnym indyjskim języku sanskrytu. Światowa premiera pierwszego modelu produkcyjnego opartego na platformie MQB-A0-IN opracowanej specjalnie na rynek indyjski planowana jest na marzec 2021 r.

 

(Aktualizacja 04.03.2021. - Skoda Kushaq pierwszy szkic wnętrza, kiedy premiera?)

 

Pierwszy model produkcyjny z projektu INDIA 2.0, na czele którego stoi ŠKODA AUTO na subkontynencie indyjskim, otrzymał nazwę KUSHAQ. Oznaczenie tego SUV-a średniej wielkości wywodzi się z sanskrytu, języka Indii, który ma tysiące lat. W używanym do dziś „języku bogów” słowo „kushak” oznacza króla lub cesarza. Doskonale uzupełnia to mocny wygląd nowej ŠKODY KUSHAQ. Pisownia z literą „K” na początku i literą „Q” na końcu jest zgodna z charakterystyczną nomenklaturą odnoszących sukcesy międzynarodowe modeli SUV-ów ŠKODA KODIAQ, KAROQ i KAMIQ. Nowa ŠKODA KUSHAQ będzie miała swoją światową premierę w marcu 2021 roku.

 

Premiera nowego KUSHAQ wkrótce rozpocznie nową erę dla ŠKODA AUTO na subkontynencie indyjskim. To region, w którym czeski producent samochodów nadzoruje wszystkie działania Grupy Volkswagen w ramach projektu INDIA 2.0, który obejmuje ofensywę modelową składającą się z czterech nowych modeli ŠKODY i Volkswagena średniej wielkości, począwszy od KUSHAQ. Wszystkie te pojazdy będą oparte na modułowej macierzy poprzecznej MQB-A0-IN, którą ŠKODA AUTO specjalnie dostosowała do potrzeb rynku indyjskiego.Carsharing w Polsce zyskuje na popularności
Wiadomości | 25.05.23

Carsharing w Polsce zyskuje na popularności

Coraz więcej osób rezygnuje z posiadania własnego samochodu na rzecz usługi “auta na kilometry”. Carsharing staje się jedną z najważniejszych usług zmieniającą polski transport.

Ostatnich kilka lat to w Polsce rozkwit zainteresowania turystyką kamperową
Wiadomości | 23.05.23

Ostatnich kilka lat to w Polsce rozkwit zainteresowania turystyką kamperową

Powstająca w polskiej fabryce Volkswagena we Wrześni Grand California, jest największym pojazdem kempingowym oferowanym przez markę.

Rekordowy rok 2021 dla Automobili Lamborghini
Wiadomości | 13.01.22

Rekordowy rok 2021 dla Automobili Lamborghini

Niezwykły rekord wszech czasów, na całym świecie dostarczono 8405 samochodów z logo Lamborghini, co czyni go najlepszym rokiem w historii firmy.