Wiadomości | 21.07.20

SKODA AUTO wyprodukowała trzy miliony samochodów w Chinach

ŠKODA AUTO osiągnęła kolejny kamień milowy w Chinach: dziś trzymilionowy samochód Skody zjechał z linii montażowej w Ningbo


SKODA AUTO wyprodukowała trzy miliony samochodów w Chinach

ŠKODA AUTO osiągnęła kolejny kamień milowy w Chinach: dziś trzymilionowy samochód Skody zjechał z linii montażowej w Ningbo od czasu rozpoczęcia produkcji w Chinach w 2007 roku. Wraz ze swoim partnerem joint venture czeski producent samochodów produkuje obecnie dziewięć różnych modeli ŠKODY w różne segmenty pojazdów w czterech chińskich fabrykach. Chiny są najsilniejszym jednolitym rynkiem ŠKODY od 2010 roku i jedynym krajem, w którym producent oferuje pięć modeli SUV-ów. Pojazd wyznaczający rekord produkcji to także SUV: trzymilionowa ŠKODA zbudowana w Chinach to KAROQ.

 Dr Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. Produkcji i logistyki, powiedział: „Bardzo dobrze pamiętam, jak bardzo byliśmy dumni, kiedy pierwsza ŠKODA zbudowana w Chinach zjechała z linii montażowej. Możliwość bycia świadkiem tego wydarzenia na miejscu była dla mnie wyjątkowym momentem. Dziś cieszę się, że mogę ponownie pogratulować zespołowi kolejnego wielkiego sukcesu: trzy miliony ŠKOD zbudowanych w Chinach to trzy miliony powodów do świętowania. W imieniu całej Rady Dyrektorów ŠKODA AUTO chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracują w SAIC Volkswagen. Osiągnąłeś kamień milowy w postaci trzech milionów wyprodukowanych samochodów dzięki duchowi zespołowemu i zaangażowaniu. Chciałbym również podziękować naszemu chińskiemu partnerowi joint venture - razem budujemy najwyższej jakości pojazdy, które są niezwykle dobrze przyjmowane przez naszych klientów w Chinach ”.

ŠKODA była aktywna na chińskim rynku samochodów osobowych już w latach trzydziestych XX wieku: w 1936 roku czeska marka miała tam pięć przedstawicielstw handlowych. Niedawna historia sukcesu rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy ŠKODA powróciła na rynek chiński w ramach joint venture SAIC Volkswagen i rozpoczęła produkcję ŠKODY OCTAVIA lokalnie w Szanghaju.

 

Produkcja ŠKODY w Chinach szybko nabrała tempa: podczas gdy tylko 39 000 samochodów zjechało z linii montażowej w pierwszym roku (2007), ŠKODA wyprodukowała już 385 000 sztuk swoich modeli w latach 2008–2010. W kolejnych trzech latach, od 2011 do 2013, liczba wzrosła do 705 000 pojazdów, a między 2014 a 2016 rokiem w Chinach zbudowano aż 873 000 nowych ŠKOD. Dzięki 953000 pojazdów wyprodukowanych w latach 2017-2019 producent był w stanie ponownie zwiększyć swoją produkcję.Nowe BMW 3.0 CSL, najbardziej ekskluzywny model specjalny marki
Super Cars | 24.11.22

Nowe BMW 3.0 CSL, najbardziej ekskluzywny model specjalny marki

Pod koniec roku jubileuszowego BMW M prezentuje arcydzieło inżynierii, które zawiera esencję 50 lat pasji do wyścigów i wyraża swoje historyczne korzenie w legendarnym oznaczeniu modelu.

Lexus UX 300E z gwarancją na milion kilometrów
Wiadomości | 08.05.20

Lexus UX 300E z gwarancją na milion kilometrów

Lexus UX 300E to pierwszy elektryczny Lexus oferujący najwyższą w klasie jakość oraz gwarancję na akumulator trakcyjny na 10 lat lub milion kilometrów.

Nowa Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio MY20
Premiery | 05.05.20

Nowa Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio MY20

7 Maja 2020 zadebiutują dwa modele ze stajni Alfa Romeo. Nowa Alfa Romeo Giulia oraz Stelvio Quadrifoglio. Oficjalna prezentacja odbędzie się pod hasłem " The Power of Confidence". Zapraszamy na prezentację online