Super Cars | 27.01.21

SSC TUATARA bije rekord świata

460,4 km/h oficjalnie potwierdzone. 17 stycznia 2021 SCC Tuatara ustanowił nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego. Zobacz oficjalne wideo.

Po ostatnich kontrowersjach dotyczących bicia rekordu prędkości samochodu produkcyjnego (SSC Tuatara), tym razem firma Racelogic potwierdza rekordową prędkość SSC Tuatara. (Oficjalnie potwierdzone 25 stycznia 2021 roku.)

Firma Racelogic USA została zakontraktowana przez SSC North America w celu zapewnienia pomocy technicznej w zakresie pomiarów i walidacji szybkich przebiegów testowych SSC Tuatara podczas testów i prób rejestrowania przeprowadzonych z Johnny Bohmer Proving Grounds w Kennedy Space Center Shuttle Landing Facility na Florydzie 17 stycznia 2021 r.

Dane dotyczące prędkości i czasu zebrano za pomocą systemu Racelogic VBOX 3i 100 Hz GNSS, dokładność do ± 0,06 MPH i zgodność z normami ISO dotyczącymi pomiaru prędkości. Rejestrator danych były

 zainstalowane i dane zostały zweryfikowane przez Jima Lau, Dyrektora Technicznego - Ameryka Północna Racelogic USA.

Nakładka prędkości wideo na pokładzie została również zebrana podczas tych przebiegów przy użyciu VBOX Video HD2 do dalszych działań korelacji i jest publicznie dostępny.

Oto wyniki tych przebiegów:

 

Bieg 1, w kierunku północnym:

• Maksymalna prędkość: 450,1 km / h (279,7 MPH)

 

Bieg 2, w kierunku południowym:

• Maksymalna prędkość: 460,4 km / h (286,1 MPH)

 

Średnia dwukierunkowa:

• 455,3 km / h (282,9 MPH)

 

Linia urządzeń do pomiaru prędkości VBOX firmy Racelogic jest uznawana za standard branżowy i jest używana przez producentów i dostawców motoryzacyjnych na całym świecie.Polskie auto elektryczne będzie powstawać w Jaworznie
Elektryczne | 15.12.20

Polskie auto elektryczne będzie powstawać w Jaworznie

Fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera ma powstać w woj. śląskim, w Jaworznie, poinformowała spółka ElectroMobility Poland.

Nowe Porsche Panamera światowa premiera 26 Sierpnia
Wiadomości | 13.08.20

Nowe Porsche Panamera światowa premiera 26 Sierpnia

Odliczanie trwa!

Całkowicie nowy Hyundai KONA
Premiery | 07.03.23

Całkowicie nowy Hyundai KONA

KONA drugiej generacji oferuje jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów produktów w segmencie B-SUV, w tym najszerszą gamę układów napędowych.