Wiadomości | 12.04.23

Samochód, który potrafi skakać i jeździć na trzech kołach

Chiński wiodący producent samochodów elektrycznych BYD ujawnia inteligentny system sterowania nadwoziem, który zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność w różnych scenariuszach jazdy.

Model Yangwang U9 wyposażony w DiSus-X pokazał swoją zdolność do tańca, skakania (link do wideo) i jazdy nawet z trzema kołami, i jest to niezwykły przykład systemu BYD DiSus, najbardziej zaawansowanego systemu sterowania nadwoziem w branży na całym świecie.

 

BYD, wiodący światowy producent pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV), udostępnił dziś inteligentny system sterowania nadwoziem BYD DiSus (system DiSus) podczas prezentacji technologii, która odbyła się w jej siedzibie głównej w Shenzhen. Kompletny, samodzielnie opracowany system BYD DiSus został zaprojektowany wyłącznie dla NEV, co oznacza, że BYD staje się pierwszym chińskim producentem samochodów, który jest właścicielem inteligentnej technologii sterowania nadwoziem pojazdu. System BYD DiSus znacznie poprawia wrażenia z jazdy dla swoich użytkowników.

 

Po dokonaniu przełomu w podstawowych technologiach związanych z NEV. Firma BYD przejęła inicjatywę w badaniach nad kontrolą ruchu w pionie, wyprzedzając swoich rówieśników w dostarczaniu systematycznych rozwiązań w zakresie kontroli ruchu w pionie i opanowaniu technologii inteligentnego systemu kontroli nadwozia dla pojazdów NEV.


System BYD DiSus jest podzielony na trzy gałęzie, w tym inteligentny system sterowania korpusem tłumiącym (DiSus-C), inteligentny system sterowania korpusem pneumatycznym (DiSus-A) oraz inteligentny system sterowania hydraulicznego nadwozia (DiSus-P).

 

System BYD DiSus w pełni wykorzystuje zalety NEV w zakresie elektryfikacji i inteligencji, aby zbudować kompleksowy system percepcji, podejmowania decyzji i wykonywania, aby znacznie poprawić wrażenia z jazdy. Tymczasem system BYD DiSus zapewnia wspólną kontrolę nad dynamiką ciała (ruchy poprzeczne, wzdłużne i pionowe), co stanowi podstawę przyszłego rozwoju zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS).


Jako systematyczny system kontroli nadwozia, system BYD DiSus zapewnia, że pojazd jest zwinny i skutecznie kompatybilny w większości scenariuszy jazdy, minimalizując ryzyko wywrócenia się pojazdu i zmniejszając przemieszczanie się pasażerów podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, pełnego przyspieszenia lub hamowania awaryjnego . Ponadto system BYD DiSus może chronić pojazd przed zadrapaniami i uszkodzeniami w różnych warunkach drogowych, takich jak obszary zaśnieżone, błotniste i wodne.Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji
Wiadomości | 24.04.20

Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji

Hyundai stawia na odważną stylistykę. Elegancki Hyundai Prophecy oraz concept 45 EV trafią do seryjnej produkcji. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi nowy crossover wzorowany na studyjnym Hyundaiu 45 EV. Rok później dołączy do niego Hyundai Prophecy następca Ioniqa.

Wkrótce premiera nowego w pełni elektrycznego hipersamochodu z Austrii
Super Cars | 17.03.22

Wkrótce premiera nowego w pełni elektrycznego hipersamochodu z Austrii

Podczas New York Auto Show, które rozpocznie się w połowie przyszłego miesiąca, firma DEUS Automobiles zaprezentuje swoją koncepcję ultra-limitowanego elektrycznego hipersamochodu.

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX
Wiadomości | 01.06.21

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX

Volkswagen ID.4 GTX. Dwa elektryczne silniki i napęd na cztery koła. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 s do prędkości maksymalnej 180 km/h.