Wiadomości | 08.05.23

Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców

Ford bezpłatnie szkoli młodych kierowców. Startuje siódma polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Life.

Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life organizowany na całym świecie przez Ford Motor Company Fund. W tym roku po raz siódmy odbędzie się on także w Polsce. Wydarzenie będzie miało miejsce 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku.

Według najnowszego raportu Komendy Głównej Policji “młodzi kierowcy” w wieku 18-24 lata charakteryzującą się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. W 2022 r. byli oni sprawcami 3 059 wypadków. Zginęło w nich 281 osób, a 3 910 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną (34,9%) było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zgodnie z opiniami specjalistów jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami, a jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka. 

 

Ford ma świadomość tych zagrożeń, dlatego kluczowym założeniem Ford Driving Skills for Life jest przekazanie najmłodszym kierowcom nowych informacji oraz dostarczenie praktycznych umiejętności, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy. Sam program obecny jest w Europie od 2013 roku i od momentu startu wspiera Wizję Zero – wyeliminowania ofiar śmiertelnych i wypadków z poważnymi obrażeniami ciała przy jednoczesnym rozwoju bezpiecznej, zdrowej i zrównoważonej mobilności.

 

Bezpłatne szkolenia odbędą się 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku przy stadionie na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Uczestnicy zostaną podzieleni na małe grupy. Szkolenie praktyczne i teoretyczne obejmie zagadnienia koncentrujące się na krytycznych czynnikach wpływających na kolizje drogowe, między innymi rozpoznawanie zagrożeń, kontrolowanie prędkości, panowanie nad pojazdem czy rozpraszanie uwagi.

 

W tym roku bezpłatne szkolenie Ford Driving Skills for Life poruszy również kwestie bezpieczeństwa związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych, a także nową sesję „Bezpieczeństwo w mobilności”. Obejmie ona rozpoznawanie zagrożeń i względy bezpieczeństwa drogowego pieszych, rowerzystów i użytkowników e-hulajnóg. Szkolenie to zostanie w tym roku uzupełnione o optymalizację planowania podróży z perspektywy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego zarządzania energią – według Światowej Organizacji Zdrowia połowa miejskich podróży samochodem odbywa się bowiem na dystansie krótszym niż 5 km, dlatego ważne jest, aby rozważyć sposób podróżowania i kiedy to możliwe zaparkować samochód i wybrać alternatywne rozwiązanie.

 

Ford od lat realizuje kampanię społecznej odpowiedzialności. Etyka biznesu obejmuje działania również w sferze bezpieczeństwa na drogach. Szkolenie funkcjonuje od 2003 roku, a od 2013 działa w Europie. W tym roku Ford Driving Skills for Life świętuje swoją 10. rocznicę obecności w Europie. Do tej pory na naszym kontynencie przeszkolono 50 000 młodych kierowców. W Polsce program FDSFL istnieje od 2016 roku. W szkoleniach organizowanych przez Ford Polska wzięło udział ponad 3700 kierowców. 

 

Program Ford Driving Skills for Life został utworzony w 2003 roku przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa. Głównym założeniem programu jest przekazanie młodym kierowcom umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Od tego czasu Ford Fund zainwestował w ten program ponad 60 milionów dolarów. Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie www.forddsfl.plBugatti Chiron Tourbillon
Wiadomości | 19.12.20

Bugatti Chiron Tourbillon

Zaczęło się od pomysłu wymyślonego przez Jacob & Co. wraz z Bugatti - jak odtworzyć 16-cylindrowy silnik Bugatti w zegarku.

Jak działa zawieszenie samochodowe?
Wiadomości | 08.10.23

Jak działa zawieszenie samochodowe?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to możliwe, że twój samochód tak pięknie „płynie” po drodze, nawet jeśli ta droga przypomina bardziej pole pełne wybojów niż autostradę?

Nowe Porsche 911 Dakar
MotorSport | 17.11.22

Nowe Porsche 911 Dakar

Porsche świętuje niezwykłą światową premierę na Los Angeles Auto Show. Nowe Porsche 911 Dakar jest równie wygodne w terenie, jak i na autostradzie.