Super Cars | 22.08.23

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail

Pierwsza z czterech wyjątkowych zamówień Rolls-Royce Droptail o nazwie „La Rose Noire”, mroczne, odważne i dramatyczne arcydzieło.

Rolls-Royce Motor Cars ma zaszczyt zaprezentować Rolls-Royce La Rose Noire Droptail, mroczne, odważne i dramatyczne arcydzieło. Ten niezwykły samochód, zaprezentowany klientom, którzy zamówili go na prywatnej imprezie w pobliżu Pebble Beach w Kalifornii, symbolizuje destylację doświadczeń, ważnych momentów i dzieł sztuki cenionych przez jego właścicieli – międzynarodową rodzinę będącą przykładem konesera i luksusu najwyższego rzędu. Rzeczywiście, projektanci opisali talent rodziny do wrażliwego i świadomego zarządzania swoimi domami oraz godną uwagi kolekcją samochodów i ikon mody, jako formę samą w sobie.

 

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail inspirowany jest urokiem czarnej róży Baccara, intensywnego, aksamitnego kwiatu pochodzącego z Francji i uwielbianego przez matkę rodziny zamawiającej. Ciemny granatowy kolor płatków wydaje się prawie czarny w cieniu, ale w bezpośrednim świetle na ciemnej powierzchni ujawnia się czerwony, perłowy połysk. Te dwa kolory tworzą podstawową paletę La Rose Noire Droptail. Pierwszy czerwony odcień został nazwany „True Love” w uznaniu romantyzmu, który klient chciał uchwycić w tym zamówieniu. Ciemniejszy odcień nosi nazwę „Mystery” i jest inspirowany tajemniczą naturą róży, która wydaje się zmieniać kolor, gdy patrzy się na nią pod różnymi kątami. Rzeczywiście, to właśnie esencja prawdziwej miłości oraz tajemnica eksploracji i podróży urzekała klientów.

 

Nadwozie zewnętrzne wykończono w błyszczącym i złożonym kolorze czerwieni True Love. Podobnie jak czarna róża Baccara, samochód również wydaje się zmieniać kolor w zależności od punktu, z którego jest oglądany. Aby osiągnąć tę bogatą różnorodność, specjaliści od wykończenia powierzchni opracowali zupełnie nowy proces malowania, który udoskonalono w ponad 150 dokładnych iteracjach. Na warstwę bazową, której kolor jest pilnie strzeżoną tajemnicą, nałożono pięć warstw lakieru bezbarwnego, każda zmieszana z nieco innym odcieniem czerwieni.

 

Motyw dwutonowy rozciąga się na jasną twórczość La Rose Noire Droptail. Ciemne wykończenie, nazwane Hydroshade ze względu na jego płynną jakość, zostało opracowane specjalnie na potrzeby tego projektu. Elementy te nie są malowane; zamiast tego w procesie chromowania wprowadzany jest specyficzny elektrolit chromowy, który jest współosadzany na każdym podłożu ze stali nierdzewnej w warstwie o grubości zaledwie jednego mikrona – mniej więcej o tej samej szerokości co nić jedwabiu pajęczyny. To ciemne, ale odblaskowe wykończenie jest kontynuowane na wybranych metalowych detalach w całym wnętrzu, z których każdy został precyzyjnie wypolerowany ręcznie, aby uzyskać wykończenie o wysokim połysku.

 

Zdejmowany twardy dach został zaprojektowany tak, aby nadać Droptailowi dwa wyraziste charaktery: bez dachu Droptail jest zwinnym roadstera z otwartym dachem; po zamontowaniu dachu staje się potężnym i dramatycznym coupé. Wyłącznie dla La Rose Noire dach jest wyjątkowo nisko zawieszony, co jest dodatkowo podkreślone szybszym i dłuższym nachyleniem, co podkreśla jego stanowczy, efektowny charakter. Za nim znajduje się sztabka z nazwą samochodu – pierwsza w historii Rolls-Royce’a. Całkowicie szyty na miarę dach zawiera również elektrochromową sekcję szklaną, która po naciśnięciu przycisku natychmiast przechodzi w niemal półprzezroczysty odcień, zachęcając klientów do odkrywania świata powyżej.

 

Przykładem zamiłowania klientów zamawiających do szczegółów są łopatki osłony chłodnicy Pantheon firmy La Rose Noire Droptail. Jako dyskretne zdobienie, farba True Love jest nakładana ręcznie jako akcent na odwrotnej powierzchni samych łopatek – wyrafinowany detal, który jest widoczny tylko poprzez pośrednie odbicie.

 

Ten subtelny akcent ma swoją kontynuację w misternym, dolnym przednim wlocie powietrza. Ten bardzo szczegółowy element został zaprojektowany cyfrowo i wydrukowany w 3D z lekkiego kompozytu i zawiera 202 ręcznie polerowane sztabki ze stali nierdzewnej, każdy ręcznie malowany w odcieniu True Love.

 

Istotnym elementem nadwozia jest wykończenie efektownych felg aluminiowych pokrytych ciemnym lakierem Mystery. Podobnie jak sam kwiat, z daleka wykończenie wydaje się czarne, ale po bliższym przyjrzeniu się światło słoneczne ujawnia połyskujące, ciemnoczerwone odcienie. Farbę Mystery nakłada się na całą powierzchnię felgi, a następnie podczas precyzyjnego procesu frezowania diamentowego usuwa się obszary farby, aby odsłonić akcenty podstawowego materiału stopowego, które następnie są polerowane. Zabieg ten podkreśla kierunkowy charakter koła i jego odważny 22-calowy rozmiar, podkreślając niesamowitą osobowość tego Droptaila.Tylko 1984 egzemplarze Volkswagena Jetta nazwanego „GTI z bagażnikiem”
Wiadomości | 26.07.23

Tylko 1984 egzemplarze Volkswagena Jetta nazwanego „GTI z bagażnikiem”

Volkswagen świętuje 40. rocznicę modelu Jetta GLI limitowaną edycją wyposażenia na rok 2024 dostępną wyłącznie na rynku amerykańskim.

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda
Tuning | 27.10.21

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda

Renée Brinkerhoff jeździła swoim Porsche 356 na całym świecie, teraz będzie jeździć na nartach swoim przeprojektowanym sportowym samochodem przez surowe warunki Antarktydy.

Chrysler przedstawia Airflow Concept
Concept Cars | 05.01.22

Chrysler przedstawia Airflow Concept

Na targach CES 2022 marka Chrysler zaprezentowała dzisiaj Airflow Concept, inspirujący dynamicznym designem, który będzie napędzać przyszłość marki.